Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Proč raději zaměstnat matku po RD?Proč raději zaměstnat matku po RD?
PetraPetra
21.2.2013 v 8:09:30

Přišla mi další zajímavá tiskovka. Tentokrát s názvem Čtyři důvody, proč zaměstnat ženu po mateřské dovolené.
Tak se zase ptám – jaké výhody podle vás má pro zaměstnavatele žena po mateřské oproti ostatním?

Zkuste se nad tím zamyslet, v tiskovce jsou důvody čtyři, mě ještě před přečtením napadl jeden úplně jiný. Společně přijdeme dost možná i na řadu dalších.
Jen prosím – zůstaňte u těch výhod ;-)

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4
ksanda.1MD
23.2.2013 v 22:20:00

Radko, odpověděla jsem ti do OV (doufám, že se nezlobíš, ale nerada šířím konkrétní informace o mně – veřejně). Zvědavost mi ale nedala…:-). Proč se ptáš?

radka2
23.2.2013 v 21:48:48

kšando odkud jsi?

ksanda.1MD
23.2.2013 v 21:28:26

Holky, moc děkuju za tuto diskuzi. Vůbec by mě nenapadlo, že matka po RD má nějaké přednosti před ostatními :-). A jelikož i já momentálně hledám zaměstnání a zkouším co se dá – zatím teda na pozice, o které asi stojí každý – např. administrativní pracovnice… a protože nemám vůbec žádnou praxi, nemohla jsem ničím upoutat – většinou se ani neozvali. Tak jsem teď zkusila napsat do “motivačního dopisu“ něco z tady zmiňovaných předností – teda spíš už trošku z legrace neb jak píšu, tak se většinou nikdo ani neozve a jsem zvědavá, jestli je to přiměje aspoň k odpovědi ve smyslu – přejeme vám hodně štěstí při hledání.

radka2
22.2.2013 v 20:34:53

vidím že jinak než veřejně to nejde. meggi, buď tak laskavá, a vynech mě z OV. žádám tě už opakovaně minimálně potřetí. pokud na mě chceš reagovat, tak laskavě v diskuzi. děkuji.
BTW:tvé ov budu rovnou bez přečtení mazat, tak se zkus realizovat jinak a jinde.

radka2
22.2.2013 v 17:19:13

meggi meggi, zase víš líp než my co tu žijem jak je to tu, v cr:-)) nevím od koho z rodiny co máš za info, ale u nás to tak funguje. nemám to od nikoho z rodiny ale z vlastní zkušenosti.
vím, že jsme sto let za UK, ale ani v UK to tak rozhodně není taky všude.to vím zase já od známých i od rodiny žijící v londýně:-)

Anonym
22.2.2013 v 14:26:35

Ahojky se s dovolenim vetru z Uk :-D
Me “pobavil“hlavne bod c.2,Peti,hlavne ty posledni dve vety :-D
Ovsem pokud to tak uz v Cr je(jako tu), tak supr :-D coz vim ,ze nenii,od zbytku rodiny..mrkaciho smajlika neumim..
Meggii

PetraPetra
22.2.2013 v 14:11:44

Jarmuschko, vzhledem k tomu vzorku je otázka, jestli je to u nás, nebo u vás :-) respektive jestli teda pravidlo existuje ;-)

…neustrnout ;-)

JarmuschkaJarmuschka
22.2.2013 v 13:45:09

Petro, tak zákonitě musí být nějaká výjimka potvrzující pravidlo.
;)

…obavy i radosti až do smrti.

PetraPetra
22.2.2013 v 12:40:47

A už vybírám z toho, co mi to přišlo (pro pořádek uvádím, že to zpracovala společnost DataLife)…

Čtyři důvody, proč zaměstnat ženy po rodičovské dovolené

1. Skvělé organizátorky
Dobré plánování je základ každé efektivní práce. A jedna z hlavních předností žen po rodičovské dovolené. Musejí totiž vše organizovat ještě pečlivěji než ostatní, aby skloubily profesní a rodičovský život.

2. Zkušené a ochotné hráčky
Díky trendu posledních let, kdy ženy svoje mateřství odsouvají na pozdější věk, narůstá jejich profesní zkušenost. Je stále více žen, které se chtějí vrátit do profesního života už v průběhu rodičovské dovolené. Nejen kvůli financím, ale kvůli vlastnímu seberozvoji. Přibývá firem, které si to uvědomují, a zavádějí speciální programy pro matky na mateřské. Nechtějí přijít o zkušené manažerky, které si řadu let vychovávaly. Vycházejí jim proto vstříc flexibilní pracovní dobou a také finančně motivují jejich brzký návrat do pracovního procesu.

3. Loajální a obětavé spolupracovnice
To, že ženy mají oproti mužům mnohem menší potřebu soupeřit, prokázalo již mnoho psychologických výzkumů. Rozbroje na pracovišti o to, kdo je lepší, tedy v ženském kolektivu zcela mizí. Funguje mezi nimi sice zdravá rivalita, ale nečisté praktiky, kterých se muži v rámci soupeření mnohdy dopouštějí, jsou v ženském kolektivu ojedinělé. Ženy jsou také ochotnější udělat vše pro to, aby vyšly klientovi vstříc. A velkou předností mladých maminek v práci je jejich loyalita. Jsou rády, že jim zaměstnavatel dal šanci vrátit se do profesního života, a tato vděčnost je klíčovým faktorem v mnoha důležitých rozhodnutích.

4. Mají kreativní myšlení díky nadhledu
Ačkoliv se narození dítěte může z profesního hlediska zdát jako nevýhoda, opak je pravdou. Zásadní životní událost dá každému člověku potřebný nadhled, který může zužitkovat i ve své práci. Mladé maminky dokáží díky tomu lépe rozlišit, který problém je podstatný, a který si mohou dovolit řešit až později. Mateřství navíc rozvíjí ženský mozek a spolu s nově nabitými zkušenostmi to představuje základ pro kreativní řešení. Mnohé firmy potvrzují, že je mladé ženy nejednou překvapily tím, jak originální řešení situace či problému na poradě navrhly.

…neustrnout ;-)

PetraPetra
22.2.2013 v 12:32:44

Málem bych zapomněla, že jsem slíbila tu tiskovku, hned překopíruju ;-)

Ježeček má nejspíš pravdu v tom, že řada těchle schopností nejspíš přijde i s věkem a pracovními zkušenostmi. Ale myslím, že při dětech do těch organizačních schopností, empatie a určování priorit člověk vpluje podstatně rychleji.

Jarmuschko, trochu ti nabourám tvoji teorii o učitelkách v MŠ. U nás byla nejúžasnější právě ta svobodná bezdětná rovnou po škole, naopak největší semetrika byla zasloužilá babička :-)

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist