Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Močový měchýřMočový měchýř
Anonym
21.2.2013 v 7:55:54

Ahoj holky, dobrý den, ráda bych se zeptala, zda nemáte některá zkušenost s nachlazením močových cest a zároveň měla měsíčky. Dnes jsem volala k lékaři, že mám nachlazený močák, bolí mě podbřišek a už i na levé straně na zádech, ale že mám měsíčky, takže nemůžu dát moč. Logicky. Sestra byla nepříjemná. Přesto k dr.zajít musím, při močení mě to začíná bolet a nechci to přecházet. Jak se v takovém případě doktor orientuje? Nasadí atb jen tak? Díky. Zuzana

Stránky: [1]
semelkasemelka
22.2.2013 v 19:57:37

s močákem zkušenosti nemám ale kdysi mi na transfúzce řekli, že krev v moči se může objevit i po pohlavním styku … taky mi stále není jasné jak ;)

Ivča a DomčaIvča a Domča
21.2.2013 v 9:06:17

Petro, tak to už nevím:-) Někdy to ženy řeší tamponem, ale je nutné upozornit lékaře, že má MS, i tak se údajně může stát, že výsledky budou zkreslené. Prostě se tohle vyšetření u MS běžně nedělá, neboť nikdy nelze pak říci, že výsledky jsou objektivní. Ale jak píšu, vyšetření moče není jedinou možností k určení diagnozy.A MS není důvodem k tomu, aby žena doma trpěla s bolestmi doprovázející zánět močového měchýře.

PetraPetra
21.2.2013 v 8:50:13

Aha, to by mě nenapadlo. Možná budu za pitomce, ale jak se tam ta menstruační krev dostane? Nedalo by se to třeba “pojistit“ tamponem nebo menstruačním kalíškem?

…neustrnout ;-)

Ivča a DomčaIvča a Domča
21.2.2013 v 8:14:56

Ne, ne, tohle Petro nepomůže, nález krve tam bude i tak – takže vyetření se většinou nedělá. Jedním z příznaků zánětu močáku je i přítomnost krve v moči, třeba mikroskopická, což u MS nelze objektivně posoudit. Ale jsou i jiné možnoti určení diagnozy – palpační, UZ, subjektivní stížnosti pacienta atd. Podle toho lékař nasadí ATB.Nebo počká, až skončí MS – záeží taky na to bolestivosti pacienta, řezání a pálení, tj ty subjektivní stížnosti – pro zkušeného lékaře je vyšetření moči jen orientační.

PetraPetra
21.2.2013 v 8:04:41

Zuzko, s nachlazeným močákem zkušenosti naštěstí nemám, ale myslím, že s tou močí by to nemusel být takový problém. Prostě vlezeš do sprchy, umyješ se, hned načůráš do zkumavky ;-) a k dr. to pak doneseš.

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist