Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Byl by pro vás přijatelný rozvod z důvodu zisku příspěvků?Byl by pro vás přijatelný rozvod z důvodu zisku příspěvků?
PeťkaPeťka
19.2.2013 v 20:22:54

Také si myslíte, že rodina je základ státu? A co ten stát pro rodinu dělá? Je v dnešní době svatba přežitkem?

Mám známou, která se rozvedla s manželem, otcem jejich syna. Na tom by asi nebylo nic až tak zvláštního, dle průzkumů je rozvedeno každé třetí manželství. Zde jde ale o něco jiného!

Tato “rodina“ tímto způsobem totiž získá řadu výhod. Maminka bude dostávat řadu příspěvků (na dítě, na bydlení)a bude využívat výhody svobodných matek.
Když píšu výhody svobodných matek, nechci se nikoho dotknout, vím, že opravdu samotné maminky to vůbec nemají lehké a smekám před nima!

Takže rodina vesele žije dál a je o pár tisícovek bohatší.

Také to nechápete a myslíte si, že svatba je závazek, víra a rozvod krajní řešení případných problémů?

Stránky: [1] 2 3 4
zikminkazikminka
21.2.2013 v 8:15:54

co dodat…. od 15 let pracuju oficiálně… tudíž po maturitě už jsme měla svůj zápočťák a jasnou představu… makat a co nejdřív si vzít hypo…. svatbu jsem považovala za něco jako vrchol vztahu… svatba, rodina…. a i se vdávala po 4 letém vztahu s tím, že chci rodinu, úplnou rodinu….. dneska je mi 32, jsem rozvedená s obří hypotékou – abych vyplatila ex a dítě mám s člověkěm, který ho nechce a na úřadech si často připadám jako kurva… ale ta bezmoc, kdy nemám nárok na PPM a ÚP mi pošle 194,-Kč na měsíc to je masakr…. jasně, nějaké úspory byly, ale ono každá návštěva u doktora, výbava pro mimi – ač jsem pořizovala jen to nejnutnější, splátky, jídlo, telefon.. úspory jdou rychle pryč… a zajímavější to bude i teď… protože prostě pracovat budu muset, abych na vše měla…. neříkám, že chci, aby to za mě někdo platil… ale pak mě ničí to, že já sama v domě se psem a hypo nemám na nic nárok, psychice a zdraví to pak taky moc nepřiává.. a někdo to takhle “využívá“… ?! to mi přijde jako hodně nefér….

nejkrásnější na světě je dětský smích!

MarinadaMarinada
21.2.2013 v 6:37:19

Radko, to není pravda. Ale určitě záleží i na lidech a já prostě narazila na ****.

alena5alena5
20.2.2013 v 21:31:50

Hanzlíci není-
•Nárok na přídavek na dítě má nezaopatřené dítě, které žije v rodině, jejíž rozhodný příjem je nižší než 2,4násobek částky životního minima rodiny. Pro nárok na dávku se posuzuje příjem za předchozí kalendářní rok, za příjem se považuje i rodičovský příspěvek.

A k tomu výživnému,mě před lety taky započítavali stanovené výživné a ne to co jsem opravdu dostávala,navíc mě nutili vyzývat otce k placení-udělala jsem to jednou a víckrát jsem to odmítla s tím že mi nikdo poštovné neproplatí.Ale pak to změnili a teď už píšu jen to co opravdu dostanu a jedno období jsem musela dávat místo papíru s příjmem jen papír o prohlášení osoby která nemá žádné příjmy,protože neposílal ani korunu.

HanzliciHanzlici
20.2.2013 v 20:54:20

Radko, to by ses asi musela uplivat… myslím, že se to děje celkem běžně…
Což mi připomíná, jestli mohu odbočit, přídavky na dítě (ta pětistovka na malý dítě), na to je nárok bez ohledu na příjem?

Danniella – s tím oficiálním odstěhováním se, takhle jsem to právě myslela. Přítel má bydliště úplně jinde, ale prostě bych se bála jít na úřad a žádat dávky s tím, že jsem sama. Je strašně moc jednoduchý zjistit skutečný stav věcí…

radka2
20.2.2013 v 18:15:29

lien, pokud aloše nedostáváš a uděláš vše pro to abys je dostávala, tj. je podané trestko, tak je nepočítají.

jinak k otázce. je to hnus. absolutní degradace manželství a rodiny. a to nemluvím o podvodu. před takovými lidmi bych si asi s hnusem odplivla.

babofka
20.2.2013 v 17:49:24

Peťko, nepřekvapuje mě to… Někteří lidé jsou všehoschopní… :-(
Já jako “svobodná matka“ nikdy žádné výhody nečerpala, nemám na to povahu, abych navíc vymýšlela takovéhle kejkle. Asi bych se stejně třásla, že mě vyčápnou a budu to pak vracet :-) Ale to tyhle lidi zjevně netrápí a ještě se tím chlubí. Někdy mám dojem, že hajzlům a vyčůránkům doba přeje… Tímto netvrdím, že všichni kteří dávky pobírají, jsou takoví… Ale bohužel pár takových vyčůránků taky znám…

keenspeedkeenspeed
20.2.2013 v 15:00:32

Ježečku s tím odůvodněním, že máte byt v OV a proto nemáte nárok, Vám dali písemně jako důvod zamítnutí??

LienLien
20.2.2013 v 14:47:20

to je fakt, to jsem též zažila, že dostávám peníze, až když už je zase mám :-/

MarinadaMarinada
20.2.2013 v 14:45:35

Ježečku, ano, teď jsi mi taky připomněla, že jsem dostávala ve chvíli, kdy už jsem chodila do práce, sociální příspěvek 700Kč měsíčně (započítávali období zpětně). Ale z čeho jsem právě to předchozí období žila, tak to nikoho nezajímalo a vyháněli mě, že nemám na nic nárok :-(

LienLien
20.2.2013 v 14:29:02

petko ano, je to hrůza, ale alimenty ti započítají at je dostáváš nebo ne

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist