Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Čeká nás reforma školství?Čeká nás reforma školství?
Vrkosha
19.2.2013 v 11:46:07

ČSSD představila svoje představy o změnách ve školství – např.:
1. nástup do první třídy v sedmi letech
2. povinný a bezplatný poslední rok mateřské školy
3. technické a pracovní vyučování povinně od 1. třídy
4. zrušení záměru domácího vyučování na druhém stupni ZŠ

Celý článek naleznete na adrese: http://www.novinky.cz/veda-skoly/293621-poprve-do-skoly-v-sedmi-letech-navrhuje-cssd.html

Jak se vám tyto návrhy líbí?
Prospějí dětem a českému školství?
Co byste navrhli změnit vy?

Stránky: [1] 2 3 4 5
MANKAš
26.2.2013 v 19:59:15

Tak to posunutí na devátou hodinu, mi přijde hodně nesmyslné, přesně tak, nevím kdy by se holky dostaly ven a pokud jsou rodiče v práci, tak jak by se to dělalo. Kdyby fungovala povinná školní docházka až od sedmi let, tak malá by šla vlastně až v sedmi a půl letech, protože je v lednu, no to mi přijde úplně nesmyslné, zrovna ona by se doma ukousala nudou…K tomu čtení, také jsme ji k ničemu nenutili, chtěla se naučit podepsat, vždycky něco chtěla přečíst a tak to prostě přišlo, teďka pořád něco pročítá, už přečetla tři knížky prvního čtení, ale nikdo ji nenutí, prostě ji to baví.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

radka2
26.2.2013 v 19:06:25

a až budeš chodit do práce? třeba na sedmou? a děcka už teď chodí domů kolem třetí čtvrté, chodily by později. to by pak utíkali rovnou ze školy na kroužky, tréninky,…kdy by chodily ven? za tmy?

Ivča a DomčaIvča a Domča
26.2.2013 v 18:14:50

No, tak třeba mě osobně by se to líbilo. Rádi si pospíme:-)Domča teďka chodí do školky na 8,30 a musíme se budit s budíkem, tak to posunutí by nám zrovna nevadilo:-)

radka2
26.2.2013 v 17:58:27

jo jo, výborný nápad. když rodiče chodí na šestou nebo osmou, tak jak?

PeťkaPeťka
26.2.2013 v 17:52:13

Další návrhy?
http://www.novinky.cz/domaci/294404-skola-az-od-deviti-hodin-prosazuje-cssd.html

MarinadaMarinada
21.2.2013 v 7:24:52

Kšando, v Holandsku je povinná školní docházka od 5ti let, ale není to žádné sezení v lavicích (ani v těch 5ti letech ani později). Ale třeba když tam chceš s dítětem jet v 5ti letech mimo prázdniny na dovolenou, je to uvolnění ze školy poměrně složité.

alena5alena5
20.2.2013 v 21:54:04

Přečetla jsem reakce a myslím že řešením při posunu nástupu do školy na 7 let by bylo aby 6-leté děti šli do školy,a nezabírali tak místa ve školce,ale do připravné třídy,tj bylo by to něco mezi školkou a už školou,kde by se už připravovali na školu,ale ještě si i hráli.Protože je pravda že dnes se u kluků narozených v létě rovnou doporučuje odklad a hodně dětí má odklad z důvodů špatné mluvy,že je hravé a taky i z pohodlnosti rodičů,takže třeba u dcery ve třídě je rozdíl mezi nejmladším a nejstarším 2,5 roku,což je hodně.

ksanda.1MD
20.2.2013 v 21:32:46

Radko, tak já tedy žiju v tom, že velká část západních zemí naopak dává děti do škol déle – nevím, jestli tu nebudu říkat milné info, ale tuším, že třeba v Holandsku děti, kterým je 6 až v květnu prostě do školy už nejdou. Možná si jen nerozumíme v té terminologii – možná se v západních zemích chodí od 5ti let tzv. do školy, ale se školou, kterou známe mi to asi mnoho společného nemá (info jsem nehledala). Myslím, že 6 let je optimální – děti, které na školu prostě “nemají“ odklad dostanou bez problému (naopak si myslím, že ho dostane každý, kdo chce – někdy zbytečně).
Poslední rok školky povinný – myslím, že to souvisí s jejich záměrem zahájení školy až v 7mi letech – neb i jim je jasné, že takto “staré“ děti už si nemůžou “jen“ hrát, takže by to byla nejspíš taková přípravka. Pozn. mimo – také vnímám školku jako vzdělávací instituci (to jen aby to nevypadalo, že si myslím, že si tam ty děti jen hrajou) – ale opět – počet dětí na uč., uč. nedovoluje děti vzdělávat, tak jak by asi chtěly.
Proti zavedení technické výchovy nic nemám – myslím, že Prvouka a pracovní č. je všehochuť a asi by to pokračovalo v podobném duchu.
Na domácí výuku nemám vyhraněný názor.

radka2
20.2.2013 v 18:20:01

. nástup do první třídy v sedmi letech

většinou se ve světě nastupuje v 5ti. ale první třída se spíš podobá školce, ten přechod není tak násilný a tvrdý. v sedmi je to pozdě pro “normální“ děti. a taky budou později soběstačné, školky ještě víc přeplněné….

povinný a bezplatný poslední rok mateřské školy

tak to jsem žila v domění, že už tu funguje.

technické a pracovní vyučování povinně od 1. třídy

pokud jsou šikovné učitelky, tak ve vpč je vlastně naučí taky

zrušení záměru domácího vyučování na druhém stupni ZŠ

pouze pro rodiče, kteří mají potřebné vzdělání nebo zajistí výuku odpovídající osobou.

Kukačka
20.2.2013 v 17:47:42

Mně se hlavně nelíbí, že to všechno je povinně. Ať to nechají na rodičích a nedělají to takto plošně. Ale co se vůbec divím… A bude hůř.

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist