Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Volně pobíhající psiVolně pobíhající psi
ksanda.1MD
14.2.2013 v 20:24:15

Holky, já nevím, jestli jsem se už neptala, ale jsem úplně zoufalá :-(. Je nějaká možnost, jak se “zbavit“ volně pobíhajících psů? Jde o to, že nám tu neustále běhají psi – brazilská fila a o trošku menší plemena… Patří místním “spoluobčanům“, kteří se k nim když je nějaký problém nehlásí… Nejen, že má dcera strach přijít i od pár metrů vzdálené zastávky sama (a já to tedy po ní ani nechci), ale loni v lednu nám zabili kočičku, pak jsem viděla jak zabili další cizí u nás na dvoře… nám rozkousali dveře od kotelny (teda fasádu pod dveřmi – máme polystyren, protože jsme tam měli koťátka… Denně vysypaná popelnice… Takže jsme to řešili – počet psů zredukovali asi z 8 na 4… Popelnice vysypaná byla zřídka…, kočičky nám tu běhaly od srpna nové… Psi se tu moc neukazovali. Jenže před týdnem jsme je potkali ve vsi (my bydlíme na kraji vesnice),paní nám vyprávěla, že měla 12 koček a má jich jen 5… Dnes jsme si hrály s dětmi s legem a najednou malá vykřikla: Pes! Na dvoře velký černý pes, který se snažil ulovit našeho kocoura. Vyhnala jsem ho ze zahrady, manžel zavolal starostovi… starosta to prý vyřeší… Asi v 17 jsme přišli domu a v 17:10 mi volala sousedka, že viděla psa, jak drží našeho Pepína v hubě :-(. Manžel na něj vyrazil (kocourkovi nebylo pomoci). volal starostu, policajty (rozkousali nám i plot a dětem poničili domeček na hraní)… No policajti pochopitelně nemůžou nic – to by musel pes sežrat nás nebo děti a starosta? Řekl, že on dělá starostu jen po práci, že to nemá v popisu práce, že má své zaměstnání… Tak kdo se nás má zastat? Kdo má řešit problémy ve vsi? Jak toto vůbec řešit? Všichni se těch majitelů bojí – v domě jich bydlí neznámo kolik… Už jsem fakt zoufala. Vůbec nevím, co mám zase říct dětem? Malá byla tak šťastná, že Pepína zachránila tím, že si všimla, že tam ten pes je… :-(

Stránky: [1] 2 3 4
Anonym
16.2.2013 v 14:51:32

Jani, tak lidem v paneláku může koroptev připadat exotická:-). Eletktrický ohradník by nic neřešil – potřebujeme se pohybovat i dál než jen na naší zahradě. Dnes jsem volala paní do jednoho útulku – chtěla jsem získat “odborné“ informace… kdo s tím může něco dělat a pak také mít informace o naplněnosti útulku, abych neodkazovala někam ty psi nevezmou. Paní mi řekla, že musí volat starosta a že starosta má ZÁKONNOU povinnost se o volně potulující psi postarat – postupovat má tak jak už jsem možná i psala – nejprve s nimi zahájit řízení o přestupku…a jelikož nereagují odchytit nebo zavolat odchytovou službu (tento útulek psi neodchytává) a dovézt. Dnes v noci, když se manžel vracel domu, tak je opět potkal s rezavou kočičkou v hubě a celou noc chudák nespal neb hlídal našeho Pepu – celou noc se k nám na zahradu vraceli – prostě – zjistili, že tu je a nedají pokoj dokud ho nedostanou. Ještě že máme hodné sousedy a ti mají “díru“ do garáže (vypadlej větrák) a nevadí jim, že tam Pepa v noci spí. U nás v kotelně být nechce – zaprvé se tam na něj dobývají a za druhé – musí počkat až ho pustíme ráno my a když je zvyklí běhat venku, tak se mu to nechce nějak akceptovat. Ale zase dnes tak “nadával“:-(. Já tak nemám ráda nepříjemnosti, ale už jsem odhodlaná, pokud starosta nebude opět nic dělat, napsat na něj stížnost… Neb jeho chování je opravdu do nebe volající – v týdnu nám řekl, že má svou práci a v pátek řekl manželovi, že o víkendu taky doma nebude (asi kdyby nás náhodou napadlo po něm něco chtít). Myslím, že rok a půl je dost dlouhá doba, aby se něco změnilo…

JanaKJanaK
16.2.2013 v 2:16:03

Každá rada drahá, nemáte v okolí veterináře s uspávací pistolí, manžel s kolegy z SDH před časem dělali pro obec odchyt, kromě takové té dlouhé tyče měli právě střely s uspávacím prostředkem, to by už pak bylo lehčí hafany přemístit do útulku. Holka bydlet blíž, tak bychom se snažili pomoct víc, protože u nás jak státni, tak měští policisté fungují téměř na zavolání.
Kdybych byla na tvém místě, nejprve bych bombardovala starostu s “ochránci pořádku“ a kdyby se nic nedělo, tak bych šla výš a výš, někde předci musí být dovolání. Je to hodně blbý, ale jak to tak čtu, asi bych si pořídila flintu a sůl, párkrát do kožichu a oni by si rozmysleli čenichat kolem, nebo mě napadl elektrický ohradník.
A je fakt, že když ten odchyt dělali, tak jeli na jakékoliv toulavé zvíře, další fakt je, že útulek platila obec. Trochu na zlehčení, jednou jim byl nahlášen exotický pták mezi paneláky a ejhle, ona to koroptev ;)

PeťkaPeťka
15.2.2013 v 22:40:08

Kšando, chápu, sám na něj nestačí, to by bylo nebezpečné. Prostě sebrat víc chlapů, psa zajistit náhubkem, navléknout do postrojů a odvézt.
Bála bych se hodně, tohle mi běhat kolem baráku.

ksanda.1MD
15.2.2013 v 22:33:43

Peťko, to bych se fakt bála – nevím jak by bezpečně sám odchytil brazilskou filu a ještě ji vezl autem, když nemá žádné zkušenosti. Největšího psa jsme měli jorkšíra. Teď jsem našla číslo ještě na jeden útulek – ale hloupé je, že nejbližší útulek je od nás 30km, tak tam zítra zkusím zavolat – třeba poradí. Už jsem trošku “vychladla“, tak mám sílu hledat další řešení – ovšem pravděpodobně jen do doby, než si dcera všimne, že tady není Pepíno. Pepa (to je ten druhý kocourek) už si všiml – když se přišel najíst, tak mňoukal a koukal těma svýma smutnýma kukadlama (nevím, jestli si to nenamlouvám, protože jsem smutná s ním). Holky, řekněte mi, proč si takoví lidé pořizují vůbec nějaká zvířata? – když je nezajímají… Ještě jsem nenapsala, že u nich byl už před rokem pán ze životního odboru (snad jsem to nepopletla) a ten konstatoval, že psi jsou sice hubenější, ale že se nejedná o hrubé zanedbání péče – prostě, že zanedbaně nevypadají – což je tedy fakt.

PeťkaPeťka
15.2.2013 v 22:06:03

Kšando, být tvým manželem, nasadila bych nějaký vhodný oděv (pro případ kousnutí), nějaký provaz či obojek, psa bych zajistila do auta a odvezla do útulku sama. Když toho tedy není schopný starosta obce.

ksanda.1MD
15.2.2013 v 22:02:00

Teď jsem si pročítala co jsem napsala – kde kamarád přišel na to, že jsme počet psů zredukovali my a už to vidím – špatně jsem to napsala – takže oprava – ani já, ani manžel na to nemáme – i když jak jsem psala (pyšná na to nejsem), tak když jsem včera toho psa viděla jak nese toho našeho vypiplaného kocourka v hubě, tak jsem si to i přála.

ksanda.1MD
15.2.2013 v 21:59:15

Lien, nevšimla jsem si. Teď jsem to pročetla… Zredukováním počtu psů jsem nemyslela, že by je někdo zabil – jejich majitelé si jejich počet zredukovali sami – prý je odvezli jako hlídače na stavby, nějaké darovali kamarádům… A jak jsem psala – mně se taky myšlenka na to, že by je někdo kvůli nám zabil příčí – vím, že ti psi za to nemůžou… Ale jsem fakt už zoufalá – jak píšeš – naše kočky za to taky nemůžou, naše děti už vůbec ne a to že se bojim já pustit dceru a dcera se bojí sama i před barák mi opravdu už normální nepřijde. Já mám zvířata moc ráda a strašně bych si přála, aby se jich ujali nějací hodní lidé, kteří by se fakt starali – manžel dnes volal do útulku a tam prý nemají volno… Fakt už nevím co dělat. Ale děkuju za tvůj příspěvek od kamaráda – aspoň vím, že v tomto má starosta pravdu a že se nevymlouvá úplně ve všem.

ksanda.1MD
15.2.2013 v 21:49:23

Jarmuschko, taky pochopitelně taky pobíhají sem tam nějací psi, máme tu dva “podvraťáčky“, které potkáváme pravidelně – ale jsou to psi menšího vzrůstu a nikomu neubližují (ani kočkám), takže nemám potřebu na ně upozorňovat (jen tak mimochodem – ani obec nemá potřebu se pejsky zabývat). A pochopitelně čas od času někomu pes uteče – sousedovic retrívra tu máme taky pořád, ale ten přijde, někdy “proběhne“ kočky před domem a jde zas domu. Ale tohle je fakt smečka (bez nadsázky) zabijáků – loví vše živé – kočky, zajíce, srnky…, vyhrabují popelnice… Nebojí se ničeho – mají v tom systém – odhalí kočku a budou chodit tak dlouho, dokud ji nezamordují – však jsem psala, že jsem je vyhnala a za dvě hodiny tu byli zase…Tady je problém, že ti majitelé se k nim nehlásí, takže vyvolání rozhlasem by bylo zbytečné – oni vědí, že jim psi běhají venku…

LienLien
15.2.2013 v 21:42:55

jo jinak, jestli jsi četla, co mi odpověděl kamarád, tak starosta-myslivec má pravdu, opravdu by ho za to mohli zavřít, tedy pokud zrovna nebude kousat do člověka :-(

LienLien
15.2.2013 v 21:41:35

Tak možná by bylo řešení ho zavřít u sebe na zahradě a zavolat nejbližší útulek, že máte nějakého psa na zahradě a nemůžete si ho nechat, nebo fakt zabít, je to blbé, ten pes za to nemůže, ale kočky taky ne :-(, navíc kdo ví, zda nejsou nebezpeční i pro děti.

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist