Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Je kluk, který doprovodí dívku domů galantní, nebo hlupák?Je kluk, který doprovodí dívku domů galantní, nebo hlupák?
PeťkaPeťka
11.2.2013 v 15:09:36

Ahoj. Možná si řeknete, co to je za hloupou otázku!?

Poslední dobou řeším fakt, že generace mladých lidí je malinko “jiná“, než naše generace…….
A napadají mě otázky, které bych ráda probrala.

Setkala jsem se s názorem, že pokud jde kluk s dívkou na rande, není nutné, aby ji doprovodil domů. Ze zábavy jde klidně každý sám.

Chlapci dnes nenosí dívkám tašky, nekupují růže a nezvou je “na limču“.

Každý si platí vše sám, proč by to měl být kluk, kdo bude utrácet své kapesné?

Vím, že jste tady spíše maminky menších dětí (ale jsou i ty, které mají velké děti), určitě máte ale v okolí, v příbuzenstvu nějaké puberťáky či řekněme mladé lidi. Nebo se vžijte do role maminky mladého muže a zkuste mi napsat, zda považujete za zdvořilé, aby kluk dívku z rande doprovodil domů? Zvlášť pokud je noc? A není to zase ale nefér vůči němu? Pokud dívku doprovodí, pak to bude on, kdo půjde v noci sám?

Jak to vidíte vy?
A vedete v podobném směru svoje děti?

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
PeťkaPeťka
8.3.2013 v 16:48:22

Kamarádka má syna, 17ti letého Marka, který se zamiloval do 15ti leté dívky. Ovšem její rodiče se o ni příliš nezajímají.
Už u nich několikrát spala, ale protože dle slov kamarádky ona slečna silně překračuje slušné chování, zakázala jí k nim přístup.
Byla na ni prý drzá, nerespektovala zákaz kouření v jejich bytě atd..
Prostě to nevydržela a holku vyhodila.
Ovšem nastal problém, její syn si zabalil batoh a odešel spolu s onou dívkou.
Co teď?

halinahalina
19.2.2013 v 20:37:52

Když já si myslím, že teď můžu povídat, co chci, ale když to pak nastane, tak nevím, jak se zachovám. To záleží na tolika okolnostech….
A musím říct, že jsem tohle zatím nemusela řešit. Synátor mi domů dovedl zatím dvě děvčata, obě dvě byly fajn. A dcera mi zatím domů nikoho nevodí, tam mě to ještě čeká.

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

JežečekJežeček
19.2.2013 v 20:16:56

No, ty bláho, to jsou otázky…!
Vím já, co a jak budu říkat a chovat se? Každopádně bych ráda nějakou univerzální radu na toto. Zakazovat nemá cenu, tak jak píše Radka, tak to bude pak vše natruc, ale jak hezky, asertivně říci: “S tím feťákem/záškolákem/běhnou/courou tě už nechci vidět!“ ??? *

PeťkaPeťka
19.2.2013 v 9:37:35

Radko, líbí se mi jak ses zachovala. Taky bych asi chtěla telefon. Jen jsem nepochopila, zda tě sjela ta slečna, nebo matka?
Slečna si mysela,že když má občanku, může si dělat co chce?

PeťkaPeťka
19.2.2013 v 9:35:31

Děkuji za reakce.
Bami, ráda čtu, že jsou ještě kluci, kterým nevadí dívku doprovodit domů a nepovažují to za svoji slabost!

Takže pokud si dítko přivede domů přítele/kyni, která vám vysloveně vadí, radíte mlčet a dělat, že v pohodě? Čekat tedy, jak to bude dál?

A co když půjde o někoho, o kom víte, že třeba chodí za školu, rodiče se o něj nezajímají, žije si jako kůl v plotě a vy máte strach, že na tuto stanu stáhne i vaše dítko? Taky mlčet?

radka2
16.2.2013 v 9:29:48

bami mě taky prvního manžela vymluvali. taky měli pravdu:-) taky nic nezmohli.
u synka se mi vyloženě eklovala jen jedna. v patnácti (synovi bylo kolem 20ti) si přifrčela, že u nás bude celý víkend. já ať mi dá telefon mamky, že si ověřím, jestli to ví. ta mě sjela…že už má občanku, může si dělat co chce, že ji mamka nehlídá,že je dospělá a může si spávat s kým chce a kde chce….já ji teda řekla že u nás v tomhle věku ne. dál jsem nekomentovala, k dívčině jsem se chovala pokud možno normálně, synovi nic nevymlouvala. a tiše vyčkávala:-( vydrželo to tak měsíc, pak se rozešli. našel na netu její nahé fotky a pochopil sám, že je mírně řečeno “do větru“.
já si právě vzpomněla, jak mi jeho otce naši zakazovali, a já natruc neposlechla.

bamiskabamiska
15.2.2013 v 23:53:11

tak jsem se ptala mlaďase…přijde mu to normální a holku by doprovodil a doprovází i kdyby končila dřív a on tam měl povoleno být déle,…..spíš se tvářil jako že jsem debil já že by to tak být nemělo….

no musím se šklebit, protože když jsem četla tvou otázku s tím co dělat když si přivedou partnera co se nám nelíbí, my v hlavě projela scénka které se tlemím ještě teď….

byli jsme nakupovat zaregistvorala jsem dvě holky jedna normál druhá šílená přesně to co se mi nelíbí, vyholená, na punk, nebo jak se tomu říká kšiltovku, hnus oblečená a i způsob jak se bavily mi přišla paskvilní….bylo zvláštní že jsem si jich všimla opravdu přitahovaly a né dobře…procházíme a s Vašíkem se pozdravili :D tak jsem pak když byli v dost velké vzdálenosti se přitočila k mladému a říkám Venoušku tohle mi domů prosím nevoď něco takového, a s ledovým klidem mi odpověděl“mami neboj to je kluk“ tak jsem vyprskla….a pak dodala “no tak to také prosím ne“ :D ….

no z vlastní zkušenosti vím, že vymlouvat nemá cenu, naopak se člověk víc přimkne…mamka mi mého bývalého manžela rozmlouvala…no a tak nějak došlo na její slova :D

ale ve chvíli zamilovanosti nechcem vidět jisté věci, a když už je náhodou vidíme, tak ji to tááák umíme omluvit a vysvětlit tak aby to bylo méně bolestné pro nás….

nevím jestli to má co dočinění s výchovou ….to bych neřekla vybírá si co se líbí jemu né mě…takže i kluk co je podle mě vychovávaný tak nějak normálně se může zakoukat do nasprosto odlišné povahy stylu a nevím čeho ještě…no a jestli se to líbí mamince je fuk

a myslím že kdyby kdokoliv dal ultimátum bud já nebo on (ona) tak většinou si myslím odejdou za tím druhým a maminky můžou pak akorát smutnit jak to špatně řešily, ale to se jedná o starší děti..

PeťkaPeťka
12.2.2013 v 14:26:34

Bami, to budu ráda, když zjistíš info přímo “od zdroje“. :-)

PeťkaPeťka
12.2.2013 v 14:25:31

Děvčata a co když si vaše náctileté mládě přivede domů partnera, s kterým nesouhlasíte?

Zakazovat je myslím zbytečné a vlastně i hloupé.
Vysvětlovat? To asi taky není správná cesta.
Co s tím?

Umíte si představit, že máte 15ti či 16ti letou slečnu či syna a přivede si domů někoho, o kom víte, že třeba chodí za školu, kouří a bude vám vaše dosud celkem spořádané dítko “přetahovat“ na “druhou“ stranu?

Budete věřit, že vaše výchova nějakým způsobem zafunguje a dítko brzo pozná, že tohle není ten pravý?

Zakazovali vám rodiče vaše partnery?

JežečekJežeček
12.2.2013 v 10:21:42

DíkY za perfektní diskuzi. Hodně mě přinutila přemýšlet.
U mě to bylo v klidu, asi jako u každé z vás, která píšete, bylo normální, že kluk mě šel doprovodit, ikdyž jsem bydlela na sídlišti za městěm. I to kino a kafčo platili, ale byli vesměs starší kamarádi, kteří už pracovali anebo jeden, který byl syn podnikatelů, který si to mohl dovolit. Já kapesné nikdy nedostávala, vždycky jsem dostala to, co jsem potřebovala, ale opravdu potřebovala. Pokud jsem chtěla něco na zábavu, tak jsem si doma musela říct mamči a měli jsme prostě takové nepsané pravdilo, že pokud chci něco navíc, tak něco navíc musím i udělat. Od běžného úklidu, pomoci v domácnosti jsem třeba šla udělat něco, co měla ve své režii právě mamča. Teď mě akorát napadá, že jsem třeba uklízela vitrínku s těma pracholepama, co byly kdysi v každé domácnosti :-) Tohle si dělala sama, já zase sama ve svém pokoji, takže takový výměnný obchod. Neříkám, že jsem zase neměla něco i zadarmo, ale prostě mě naučila, že si musím odpracovat. Od 15i let jsem chodila na brigády, ale poslední byla v 19 letech. Pak byl nějaký zlom a brigáda žádná. Ale za další rok jsem už začala pracovat a dálkově studovat. Takže zase peníze chyběly. S HA to u mě bylo taky jaksi jednoznačné. Měla jsem problémy s pravidelností a po pokusech s injekcemi mi nakonec dr. navrhnul atk a u té jsem pak zůstala. Takže ano, platila ji mamča od 15 let, ale její pravé využití bylo až o pár let později, kdy už jsem pracovala. Zato na mateřské mi ji platila :-D Opravdu, jsme v takové situaci, že i těch 450 Kč prostě není navíc. Takže se stalo, že jsem mamču prosila a prosila jsem svou mamču, ne tchýni :-D
Jak to bude s dětmi si vážně zatím neumím představit. CHci je vychovávat k tomu, aby pro ně bylo normální pozdravit jako první, přidržet dveře.. S doprovodem se mi líbí varianta, a musím přiznat, že mě napadla také, kdy si pro to dítko klidně přijedu a i odvezu protějšek. Pokud by “kamarádství“ vydrželo déle, tak bych naznačila, že by mohli přijet i “tchánové“ a odvézt je zase oni. Doprovod je milý, ale i tomu klukovi může někdo ublížit po cestě zpátky. Zvlášť v dnešní době, je to riziko čím dál vyšší. V tomto bych asi nehleděla na peníze od koho jsou a šla si i pěšky pro ně. ALe určitě je budu vychovávat v tom, že to prostě patří k randění. Co se týká placení, tak bych volila variantu jednou ty, jednou já, nebo každý své, pokud by byli oba studenti, pokud by jeden z nich pracoval, tak mi příjde zase normální, že platí ten, který vydělává. Dárečky – na ty asi přispívat budu, ale zase v mezích normy. K pubošení patří takové ty maličkosti, které udělají radost. Kytky – jedině kradené (ale ne kradené v obchodě!) :-D Taky jsem dostávala luční a hlavně kradené zahradní… :-) JInak ani doma teda já na kytky moc nejsem. Ne, že by se mi nelíbily, ale prostě za to nejsem ochotna utrácet peníze, třeba za růži dát 65 Kč mi příjde vyděračství.
ATK – je to složité, ale asi bych nedala na 100% zodpovědnost mladých. Byť je k tomu budu vést, tak stejně o tu atk u dcery se budu starat. Ne, že bych ji ji nutila a striktně od 15 ji bude brát, to určitě ne, ale má představa je taková, že s ní budu mluvit, mluvit a věřím, že to bude tak jako u mě. Já s mamčou jsem měla, mám a určitě budu mít vztah jako s kamarádkou. Je to samozřejmě zásluha mamky, její trpělivost, její láska a její čas se mi věnovat. A tak nějak si to představuju, že snad to zvládnu i já vychovat své děti. Netrvala bych na placení atk na půl, ale prostě aby se nestyděla říct, tak teď nám doma nevyšel rozopčet, tak nemám peníze na prášky. A protějšek se zachová – zase dle své výchovy :-D
Brigáda – v dnešní době když jsem sháněla práci i brigádně, tak u nás šance nulová. 2x za rok v Kaufu 2 noční za 500 Kč. A jak jsem za ně ráda :-) Takže s brigádami mladých to vidím černě. Dnes opravdu nemají moc šancí, jako jsem třeba měla já.

U mě to jsou zatím opravdu jen představy, netuším, co bude za deset let. Za méně to snad nebudu muset řešit :-O Snad děti zůstanou dětmi alespoň do těch 14 – 15 let…

Jo, a Trenčianská fazul´a s párkom – ta musela zanechat dojem v každém z naší generace :-D Stejně jako ladšmít a luncheonmeat. U nás se lanč dělával a jako děcka jsme byli nadšení, že máme řízek :-D A na junior nám naši řekli, že je to šunka a jak jsme mlaskali :-D *

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist