Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Výživa, vaření, recepty » Divné filé - co s ním?Divné filé - co s ním?
LussyLussy
7.2.2013 v 12:19:24

Ahoj holky,

jdu pro radu :-)

Tchýně někde výhodně nakoupila 10 kg filé a rozdělila se s námi-dostali jsme 30 kostek (cca 3 kg). Je to v neoznačených sáčcích po 10 kusech.
Dnes jsem je zkusila klasicky osmažit v trojobalu, naštěstí jsem měla pro Máru něco jiného…

Maso je dobrý, žádné kosti, ALE – ta kostka se skládá ze 2 kusů “masa“, což by bylo bezva, žádná hromada kousíčků masa, jenže je to jakoby s kůží. Nevím jak to popsat, ne vyloženě s tou vrchní jak jsou na ní šupiny, ale s nějakou spodní vrstvou, proto to tak drží pohromadě.
Jenže to je vlastně taková “flákota“ a já z té své kostky tedy vypreparovala ty 2 kusy “masa“ a z nich vydloubala 4 malé kousíčky masa, jinak je to prostě taková bílá žužlavá hmota.

Tak teď co s tím? Napadlo mě akorát tak postupně nasucho v troubě upéct kočce, ta by to v pohodě sežrala. Vyhazovat to je mi líto, ale člověk se s tím fakt nenají.

Nebo máte jiný nápad? :-)

Stránky: [1] 2 3
Anonym
13.2.2013 v 20:52:43

Nic ve zlem :-) ale v nemocnicich..i Ms..se nakupuji i horsi suroviny..bohuzel..:-(

PeťkaPeťka
13.2.2013 v 20:36:00

Tak pokud to babička koupila v nějaké velké krabici, tak tam snad popis musel být, ne? Země původu a další info.
Lussy pak už dostala část obsahu a tam tedy na každém kousku popis už není,což je logické.
Nějak se mi nechce věřit, že by nemocnice schválně objednávala pochybné suroviny. Nebo ano?

radka2
13.2.2013 v 19:59:52

mimo to je ze zákona povinost uvádět na www ič a podobné údaje, pravda, po pátrání se člověk dozví, že jde o firmu jihoafričanů. tak jen do toho a dobrou chuť:-)

radka2
13.2.2013 v 19:56:45

no já teda nevím, ale je snad povinost uvádět zemi původu, chov (lova kde nebo chov a taky kde…) já bych to do pusy bez těchto informací nedala. nebo blbě koukám a někde to tam je?

LussyLussy
13.2.2013 v 19:28:45

Ahoj holky, tak jsem vyzpovídala tchýni a jedná se o toho filé, jen to bylo větší balení:
http://www.objednatzbozi.cz/ItemDetail.aspx?id=139035

Mám ho pořád v mrazáku, od té doby jsem ho znovu nedělala.

Ad parkovací dům :-) – dnes mi pan hlídač řekl, že jsem stará kozačka, jak to mám pěkně zmáklý a že si dokonce umím sama vytisknout parkovací lístek… Tak jsem se musela smát.
Oni se ho pořád všichni bojí,teda toho domu :-)

LussyLussy
8.2.2013 v 16:40:02

Jarmuschko, viď :-),ale to snad nevadí, ne?

Mě taková stavba na 16 000 městečko taky přijde trochu mimo.
Asi jedinou výhodou je, že tím, že auta tam parkuje ten automat, tak se jich tam vejde víc, než kdyby to byl klasický parkovací dům, který popisuje Peťka – úzké uličky, nosné sloupy atd. Tady je to vlastně jeden box na auto vedle druhého. Ale stejně se jich tam vejde asi 80. Přitom dřív tam bylo velké klasické parkoviště, na tom videu to je na začátku trochu vidět-dům celou plochu zdaleka nezastavěl a tak vlevo od něj je stále to staré parkoviště.
Někdo si musel slušně napakovat a myslím, že nákladově to bude nejdražší parkování v ČR. To venkovní parkoviště stojí na den 20,- a je pořád narvané, dům je zatím zdarma, pak 20,- na hodinu nebo 100,- na den. U venkovního parkoviště se střídají 2 důchodci-výběrčí. V domě je jakási kancelář, kde taky sedí 2 důchodci, provoz (hlavně elektřina) bude dost drahý a ty náklady 80 mega…

Jinak já jsem se poslední dobou taky nějak vycvičila a jsem schopná zaparkovat skoro všude. Kde jsou ty doby, kdy jsem v autoškole při podélném parkování zavařila motor a instruktor mi řekl, ať se to laskavě učím svým autem ,až dostanu řidičák :-).

JarmuschkaJarmuschka
8.2.2013 v 14:57:04

Hezky se to téma zvrhlo.
;)
Já s parkovacím domem zkušenosti coby řidič nemám, to, co Lussy popisuje, jsem viděla snad jen v nějakém zahraničním filmu.
Jediné parkování pod střechou jsem zažila v Brně ve Vaňkovce – to byla “chuťovka“.
A pak u neteře v práci. Tam jsem jen těsně minula ten “nosný sloup“.
Já jsem strašně ráda, že máme svou samostatnou garáž (i když kvůli náledí se do ní občas nedostanem) a že už nebydlíme na sídlišti. Stačí mi, když tam občas jedeme ke tchyni. Když hrozí na parkovacích místech přetlak, zaparkuji u supermarketu a dojdu si kousek dál.
U okresní nemocnice, kam občas musím s holkama na kontrolu, jsem čím dál tím častěji nucena parkovat podélně. Nevím jak, daří se mi to ukázkově (a to i v časové tísni).
No a po vytrénování při každodenním parkování u nás ve městě mi teď některá hypermarketová parkovací místa připadají luxusně široká.

:D

…obavy i radosti až do smrti.

PeťkaPeťka
8.2.2013 v 13:54:51

Zní to dobře. :-)
Možná to je ještě jednodušší, než jezdit v parkovacím domě z jednoho patra do druhého a hledat místo vhodné k tomu, aby tam zaparkoval někdo, jako já. Tedy v překladu – najít místo pro min. dvě auta vedla sebe a ještě tam, kde není žádný nosný sloup. :-)

LussyLussy
8.2.2013 v 13:22:55

Peťko,
já se toho taky bála, ale tohle je fakt “pro blbý“ :-)
Vjede se tam rovně jako do garáže, vystoupí, vyzvedne lístek, pak se přijde, zaplatí se a dveře se otevřou, akorát, že z druhé strany a vyjede se ven.
Myslím, že když jsem to zvládla já, tak to zvládne fakt každý :-).

PeťkaPeťka
8.2.2013 v 13:08:16

Děkuji za vysvětlení, vím, že to je mimo téma, ale tohle vážně neznám.
K nám takové novoty ještě nedorazili. A přiznám se, že já se parkovacím domům vyhýbám, neumím tam jezdit, je to vše šíleně úzké a bojím se tam s autem. Já teda nejedu ani do myčky, neb mám strach, že něco zvořu, na něco zapomenu a budu tam za blbce. :-)

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist