Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Praní prádla odděleně?Praní prádla odděleně?
TeruTeru
29.1.2013 v 16:43:30

Ahoj, tak jsem tu zase s červíkem v hlavě a ptám se zkušených matek – je nutné prát prádlo pro mimčo odděleně od našeho? Je nutné vyvářet nebo stačí na 60°? I barevné? Teď jsem připravovala věcičky na první 3 měsíce, byly toho 4 pračky, takže jsem všechno prala najednou a odděleně, vyžehlila a vyskládala do komody. Ale až bude mimčo doma, nevím, jestli těma pidi věcičkama naplnim celou pračku. I když je mi jasný, že ho budu převlíkat milionkrát denně, když si ublinkne, plína něco pustí nebo tak. A ještě jeden dotaz, čekám kluka, mamina mi radí, že se mu má pindík dávat v plíně nahoru, ale kámoška zase říkala, že si směrem nahoru pokaždý pročůrá plínu a klidně se mu může dát dolů. Tak teď nevím, obě jsou zkušený matky, kterým věřím, a nějak se nemůžu rozhodnout. :)

Stránky: [1] 2 3 4
HanzliciHanzlici
27.2.2013 v 14:46:56

Já si na tuhle diskusi vzpomenu několikrát denně, tak tedy přispěju :-) a nejde o to prádlo :-D
Při přebalování nemám šanci nějak ovlivnit, jestli půjde nahoru nebo dolu. Jak kope nožkama, jsem ráda, když tu plínu konečně a správně zapnu, ale když pak nakouknu stranou plenky, tak byl vždycky dolu. Někdy se povedlo i nahoru, ale nic nevyteklo :-)
Ale na to už Teru taky určitě přišla :-)

Ivka1981
27.2.2013 v 14:25:46

Malýmu je necelý rok, zatím se snažím všechno prát zvlášť i když někdy toho v tý pračce moc není :-( peru mu to v dětským prášku. A co se týká, jak dávat pindíka, my teda, když mu náhodou zůstal nahoru, tak byl hned počuranej, všechno vyteklo :-) tak bych spíš řekla, že by ho měli mít kluci dolů :-) aspon tak se nam to osvečilo – neprotekla žádná plínka :-)))

…velikou zodpovědnost za své děti

Danniella
31.1.2013 v 19:31:20

Dobrá diskuze. :-)
No, taky mě nenapadlo dávat nahoru, a proč vlastně? Přišlo by mi to asi trochu divný.

alena5alena5
31.1.2013 v 19:08:58

Já jsem prala odděleně do cca půlroku a pak jsem používala pro všechny dětskou aviváž.

Anonym
31.1.2013 v 17:11:42

Já se taky dost nasmála, protože mám synka a o aranžování pindíka nahoru to mě teda ani nenapadlo ale to že se hned pročůrá že to teče nahoru, to mě zas napadlo hned. S tím praním já jsem prala dětem zvlášt a v dětském prášku.

zikminkazikminka
31.1.2013 v 4:58:15

tééééda…. úžasná diskuze… nemůžu spát a směju se tu nahlas na celej barák :-) jednak teda sama nevím proč bych měla pindika nějak “aranžovat“ – krásnej výraz a jednak ZJIŠŤUJU, ŽE JSEM ABSOLUTNĚ NEPŘIPRAVENÁ… :-) ale jedno vím jistě…. jakmile budu Kubu poprvé přebalovat, vzpomenu si na tuhle diskuzi a dám si záležet :-)

nejkrásnější na světě je dětský smích!

PaKo
30.1.2013 v 18:59:55

Tak já jsem pindíka dávala taky dolů, ale musím vám přispět hlavně k té velikostní diskuzi. Teď o víkendu nás dostal syn, žák 2. třídy. Taťka mu připomněl, že je celer zdravý, že jde do prutu. A co to je když jde do prutu? No, kdo ho jí, má velkého pinďoura. A syn na to:“ Hm, tak to kluci u nás asi moc celer nejí.“ No posmáli, jsme se dobře, jak kluci sledují vybavení už v tpmhle věku.P.

JežečekJežeček
30.1.2013 v 9:24:45

No, já taky neměřila, to bylo odhadem. Ale když cvičím s pindíkem, tak to mám myslím v oku :-) Kolem sebe máme jen holky, to jen tak, co si pamatuju z plaváku, tak tam taky byli s menší výrojí ti kluci :-) A jeden, to jsem si připadala, jak úchyl, ale to nešlo se na to nepodívat. On měl toho pindíka, jen jako dírku v pytlíku. Vůbec žádný ďublík ven, jen pytlíček a nahoře dírka na čůrání. To jsem neviděla, ikdyž já těch dětských pindíků viděla strašně malinko…
Teru, logiku to má pindík nahoru, ale v té plínce, i bavlněné, je to už tuším jedno, tam je teplo tak jako tak a ten pindík už to tolik nepřihřeje :-D
Ale fakt se ti povedlo založit diskuzi, kde se krásně odreaguje a zasměje! :-) *

MatildaMatilda
30.1.2013 v 0:09:18

Ježíííš, já jsem Vladánka neměřila … :-))))

Ale těch 5cm to bude taky, mám kolem sebe synovce a kluky od kamarádek a tam jednoznačně vede, tak jsem si říkala, že možná proto jsem musela řešit uložení v plínce… :-)

A abyste věděly, tak teď (v dubnu mu bude 5 roků) má problémy jako holčička, potřebuje se po čůrání utírat, páč mu vadí, když má potom ty dvě kapky na slipech… A když jde ven a oblíká si kombinézu, tak si ho tam půl hodiny rovná, než je spokojený… fakt, někdy musíme ten zimní overal svlíknout i dvakrát, protože to ještě není ono… :-)))

Takhle už jsem se dlouho nezasmála, díky, sluníčka :-)

Teru, krásný zbytek bříškatění!

Anonym
29.1.2013 v 23:46:34

Meggi

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist