Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Mimibazar-pravidla prodeje?Mimibazar-pravidla prodeje?
LussyLussy
29.1.2013 v 11:08:36

Holky,
asi jsem něco provedla nebo ne? Já fakt nevím :-(

Prodávám po Markovi kočárek-sporťák. Zkusila jsem ho dát na MMB,ale nikdo se neozval a tak mě napadlo dát inzerát do místních inzertních novin. Večer, než tištěný inzerát vyšel, se ozvala paní, ale jak je u fotky buď odpovědět nebo závazně objednat, tak ona jen dala odpovědět a napsala mi, že kočárek jí zaujal, ale že by chtěla vidět fotky všech koleček, jak jsou hodně jetá a že se rozmyslí.
Já jí fotky druhý den ráno poslala s tím, ať se mi prosím co nejdřív ozve, jestli má o kočárek zájem nebo ne.
Mezitím ale vyšel ten inzerát v novinách a mě se ozvalo 20 lidí, že ten kočárek chtějí, takže jsem ho prostě prodala paní z vedlejšího města a inzerát z MMB stáhla.
Napsala jsem té paní, co chtěla vyfotit ta kolečka, že se omlouvám, ať se nezlobí, že kočárek jsem prodala.
A ona že se teda zlobí a že ten kočárek chce, jak jsem jí mohla obejít, když ho chtěla ona. A ať jí pošlu číslo účtu, že ho chce prostě zaplatit a poslat.
Já na to , že mě to moc mrzí, ale že si kočárek neobjednala, jen mi poslala dotaz na to jak vypadají kolečka. A ona mě pořád bombarduje mailalam, že ten kočárek jí musím poslat, že si ho objednala…
Koukala jsem na její hodnocení na MMB, má tam za poslední týden 2 negativní, obě podobné-že dělá problémy, že si vymýšlí, že si objedná zboží a pak ho nezaplatí a dělá mrtvého brouka.

Tak si na jednu stranu říkám, že jsem narazila na potížistku (už se mi to stalo jednou s botama, nádherný sněhule, jako nový a ženská pak chtěla vrátit peníze, že smrdí hnojem a jsou tak hnusný,že si je dcera nemůže vzít ani na dvůr…), ale na druhou stranu si říkám, že jsem měla počkat, až se mi ozve, jestli ho bude chtít. Jenže kolikrát chtějí lidi něco přeměřit, detailní fotky a už se ani neozvou a já ty peníze fakt potřebovala :-(

Tak jsem z toho taková rozhozená.

Stránky: [1] 2 3
JanaKJanaK
31.1.2013 v 15:38:39

Lussy, tak jsem to asi našla, tedy jestli to dobře chápu. Je to opravdu tak, jak se píše níž – kliknutím na ODPOVĚDĚT je provedena rezervace nabízeného předmětu, takže opravdu, kdo první odpoví, má automaticky rezervaci

jukni sem, tady dole se to píše
http://www.mimibazar.cz/page.php?id=4

bioviruskabioviruska
31.1.2013 v 15:26:48

Marinado,
ale to přece ano, ale mohu to třeba jen sledovat, nebo to mít “ ať vím kde to hledat“. Nemusím být NUTNÝ zájemce.
Jako prodávající se tímto teda fakt neřídím, protože třeba ze 2, 3 zájemců nikdo nekoupí a pak to třeba prodám vážnému zájemci, který o věc má opravdový zájem a kolikrát je ochoten, má-li to kousek si věci vyzvednout přímo, takže mi odpadají starosti s poštou …
No ale jak tak čtu, každý to bere jinak….

MarinadaMarinada
31.1.2013 v 15:17:24

Biovirusko, přece se Ti tam objeví, kolikátý jsi zájemce – a ne že nevíš, kolik lidí před Tebou mělo o zboží zájem?!

Já teda prodávám i nakupuji co nejpoctivěji = když se ptám na rozměry, ptám se jen u jedné věci, o kterou mám opravdu zájem, ne třeba u čtyřech najednou, na to nemám ani čas. Po další věci se pídím až potom, co tu první věc eventuelně odřeknu (což se ale ještě nestalo, rozměry vždy vyhovovaly).
Když prodávám, tak komunikuju se zájemci v tom pořadí, jak se ozvali.
A tak nějak jsem počítala, že to tak dělají všichni, tak teď už vím, že ne :-(

bioviruskabioviruska
31.1.2013 v 15:04:47

Marinado
…a já třeba počítám s tím že prodejce tu věc mohl již prodat, když se jen ptám, nikdy nevíš, kolik lidí se ptalo ( když kupuješ), nikdy jsem si nemyslela, že jsem jediný zákazník kdo má zájem….

bioviruskabioviruska
31.1.2013 v 15:02:59

Já bych si tím hlavu nelámala. Také jsem prodávala malé věci po dětech a kupovala “nové“ ale nikdy by mě nenapadlo se při ptaní se na věc rozčilovat prodávající tím, že věc již prodala jinému zájemci.
Řekla bych to tak, že, kdo pozdě chodí, sám sobě škodí :-))
To asi byla nějaká problémová dáma :-)

LienLien
30.1.2013 v 18:37:02

tak já to mám jako Lussy, pokud se ptám na rozměry, ptám se třeba u deseti mikin a pak si vyberu, kterou, nepovažuji to za objednávku a pokud o ní mám opravdu zájem, uvedu to.
Nějak v tom smyslu, že jí chci, takže až mi paní upřesní rozměry obratem dám vědět zda ano či ne, do upřesnění rozměrů ať považuje věc za rezervovanou.

LussyLussy
30.1.2013 v 17:27:31

Holky, díky.
Marinado, já to mám obráceně – když si píšu třeba o ty míry, tak to pořád beru jako že se jen ptám, i když jsem 1. zájemce a počítám s tím, že mi to dotyčný nemusí prodat.

Proto by mě zajímalo, jak to je podle jejich pravidel. Až budu mít čas, zkusím to všechno pořádně pročíst a když tak napíšu adminovi.

Třeba na aukru moc lidí neví, že přihozením věc kupuje. I když ho někdo přehodí, ale z nějakého důvodu věc nekoupí,tak ten druhý v pořadí má povinnost věc koupit.
Od té doby co jsem to zjistila, přihazuju s rozmyslem, aby se mi pak nesešlo 30 triček :-).

MarinadaMarinada
30.1.2013 v 15:05:15

Hanzlíci, tak budu držet palce.
Mě ještě napadlo, že já když si píšu třeba o rozměry oblečení, tak taky počítám s tím, že jsem 1.zájemce a kdyby mi někdo to zboží najednou vyfoukl před nosem, tak bych pěkně zuřila.
Ale ta Lussy zákaznice opravdu nestojí za nějaké výčitky a trápení.

HanzliciHanzlici
30.1.2013 v 14:44:54

Taky jsem si libovala, jak mám štěstí na zákaznice, až se ucho utrhlo. Jednou jedinkrát jsem svolila se zasláním na dobírku a tý ženský už to 9 dní leží na poště. Hádám, že se mi ten balík vrátí zpátky a 130 korun poštovnýho si dam tak akorát za rámeček. Prostě někdy se to stane, že člověk narazí na někoho takového, bohužel :-(

MarinadaMarinada
30.1.2013 v 14:38:00

Já to dělám stejně – když je víc zájemců, tak je popořadě “urguji“…zatím jsem měla štěstí na samé solidní, kteří nejpozději do 2dnů odpověděli. Jinak bych čekala tak týden a pak bych je bez pardonu odmazala…

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist