Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » úvěr od liškyúvěr od lišky
Anonym
22.1.2013 v 21:41:31

Je tady nějaká finanční poradkyně, nebo někdo kdo má úvěr od lišky na bydlení?

Stránky: [1] 2 3
JežečekJežeček
29.1.2013 v 14:30:31

Tady zase druhá hezčí krásnější a chytřejší část ježkária…
anonymní: a kde tu půjčku máte ? U kterého finančního institutu.

1- Meziúvěr : peníze potřebuješ ihned a dostaneš půjčeno celou částku (nepočítaje naspořeno to jako bys neměla). Dostaneš půjčený milion a platíš úroky z milionu byť máš naspořeno třeba 100.000 Kč ve stavebku. Podle druhu stavebka musíš naspořit k těm 100.000 ještě nějákou kupu peněz tak abys dostala určité procento z té celé pujčky (příkladem 40% z 1.000.000,-). Pak přestaneš platit úroky z milionu který máš půjčený a během dvou až tří měsíců se ti smlouva přelije do fáze úvěru.
(proto třeba dáváš 5.000 splátku a 4.000 splácí úroky a 1.000 Kč se přikládá na smlouvu o stavebním spoření kde spoříš do těch 40%)
2 – Úvěr. Tady se ti počítá úrok pouze ze zbývající částky (1.000.000 celkem půjčeno – 400.000 už naspořeno = ze 600.000 tisíc a postupně se každým rokem zmenšují protože výše úvěru klesá umořováním splátkami) a ve většině případů je to spočteno tak že úvěr ze stavebka budeš splácet 10 let. Když budeš dávat více peněz na splátku zkrátíš dobu úvěru a snížíš tím dobu po kterou se ti budou každý rok načítat úroky z úvěru.

po obě doby to je stavební spoření které dostává státní podporu.

defakto nejdražším je meziúvěr který čím rychleji zaplatíš a spadneš do fáze úvěru tím je ta půjčka “levnější“. Fázi úvěru zase čím větším splátkama umořuješ tím rychleji se zbavíš dluhu.

občas se vyplatí popřemýšlet nad variantou přeúvěrování kdy máš meziúvěr moc drahý (velkou úrokovou sazbu) a někde dostaneš menší … pak si jakoby půjčíš u jiné banky zaplatíš původní úvěr a splácíš měsíčně míň nebo stejně a o to víc pak jde na umoření dluhu než na úroky. (ale je třeba počítat s poplatkama , pokutama, atd … ať se to opravdu vyplatí)

LussyLussy
29.1.2013 v 14:10:21

Taky je možná varianta, že máš meziúvěr, ale na spoření jste už měli těch 40 % cílové částky, pak dospořovat nemusíš, a jen čekáš, kdy získáš přidělený úvěr.
V tom případě platíš jen jednu částku (úroky) a čekáš na přidělení.
Ale i tak by spoření mělo pořád existovat a peníze se na něm úročit a měla bys získávat státní podporu alespoň z těch úroků…

LussyLussy
29.1.2013 v 14:07:54

Anonymní,
píšeš, že máš meziúvěr a tam je vždy stavební spoření.
Já to vždy klientům vysvětlovala tak, že to jsou 2 hromádky. na jednu hromádku (stavební spoření) se spoří (=umořuje úvěr) a z druhé hromádky stavebka půjčila peníze. S tím, že ve smlouvě o úvěru je, že spoření bude použito ke splacení překlenovacího úvěru.

Ideální je zajít do pobočky, ať ti to vysvětlí. Ale pokud máš meziúvěr, tak prostě z principu stavebního spoření platíš úroky z celé částky.

Anonym
29.1.2013 v 14:01:40

Jenže já mám účet jeden a ve spoření nepokračuji to bylo taky celé i s úvěrem použito na bydlení. Takže státní podpora mi nejde, naopak za poslední rok už ji ani nepřipsali a úroky splácím z celé částky. Původně podle jsme měli platit 12 roků no ale podle výpisu to bude 14,5 roku. Což mě teda překvapilo asi nejvíc,protože u klasické hypotéky víš předem přesně do kdy budeš splácet a tady nám ta paní nebyla schopná dát rozpis splátek, tak proto se ptám jak to mají ostatní.

LussyLussy
29.1.2013 v 11:51:53

Anonymní, ano,tak to na rozdíl od hypotéky u překlenovacího úvěru funguje.
Máš totiž 2 účty – to svoje stavební spoření, kam každý měsíc posíláš určitou částku-tou vlastně úvěr splácíš. A pak druhý účet-kam platíš úroky z překlenovacího úvěru.
Díky tomu že jsou ty 2 účty, tak na stavební spoření ti jde stále státní podpora a peníze se ti úročí, je to prostě pořád klasický stavebko.
Až tam budeš mít naspořeno 40 nebo 50 % cílové částky,každý to má jinak -toho co sis půjčil, tak se z překlenovacího úvěru stane úvěr řádný neboli přidělený. to znamená, že od částky kterou sis půjčil se odečte to co máš na stavebku, peníze ale nedostaneš, ty si nechá stavební spořitelna a splácíš už jen ten přidělený úvěr. tAm jsou úroky většinou 5-6 %,ale zase se počítají jen z dlužné částky, jako u hypotéky, takže úvěr pak už trochu ubývá, ten překlenovací je takový nekonečný.
já mám např. překlenovací úvěr 800 000,-, úrok 4,69 %, měsíčně platím 5000,-,ale jen 1800,- jde na stavebko-tutiž na umoření dluhu a 3200,- jsou úroky….
Až získám přidělený úvěr, budu platit 6000,-,ale zpočátku z čásky 480 000,- a každý měsíc se to bude snižovat. I ten první měsíc ale budou úroky jen 2000,- a 4000,- půjde na umoření. Už aby to bylo :-)

Anonym
29.1.2013 v 11:32:35

Já mám dotaz že máme od lišky úvěr- meziúvěr na bydlení a úrok je 4.8% jenomže jak jsem ted zjistila na výpisu počítá se i z částky co jsem měla naspořenou?

LienLien
23.1.2013 v 22:05:24

ježečku díky moc

JežečekJežeček
23.1.2013 v 21:57:43

babofka:
No státní podpora je primárně určena na bydlení.

1 – pokud uplyne na smlouvě doba vázací a ty smlouvu vypovíš a necháš si peníze poslat na účet tak je dostaneš včetně státní podpory a nemusíš nikomu říkat na co jsi peníze použila.
2 – pokud vypovíš smlouvu před uplnutou dobou vázací přijdeš o státní podpory ať peníze použiješ na co chceš prostě na SP nemáš nárok.
3 – pokud budeš chtít úvěr ze stavebka tak to je určeno pouze na bydlení (účely bydlení jako rekonstrukce a koupě zařízení pevných součástí bydlení !!!!! ne nábytek pokud není vestavěný)no a tady pořád čerpáš státní podporu i při úvěrování a spoření …

dělá se ale takové šméčko :
vezmeš si třeba úvěr na bydlení ale použiješ peníze dejme tomu dětem na školné a studia… pak seženeš faktury na něco stavebního co bys mohla dělat k bydlení (tady bacha faktura musí být reálné a musí být zní odvedena daň) no a máš úvěr na spotřebák s místo 16,5% pa a víc pouze na 3,8 procenta a tradá .. a to je sakra rozdíl ..

LussyLussy
23.1.2013 v 21:54:40

Nenapíšu to tak hezky, jako pan Ježeček, přeci jen jsem 4 roky mimo :-).
Stavební spoření se stále dá využít na cokoli, prostě peníze vybrat a koupit si třeba auto. Jen úvěr je účelově vázaný.

Po 6 letech se může, ale nemusí vybrat, stále se tam může spořit, stále běží státní podpora a úroky a výpovědní lhůta je 3 měsíce, takže najednou je z toho bezva termínovaný vklad.

Poradci samozřejmě nutí nové smlouvy, dokonce tam i všechny úspory převedou, ale jediná výhoda je pro mě – mají provizi. Člověk akorát znovu zaplatí poplatek za uzavření smlouvy a 6 let na peníze nemůže.

Sice jsou pryč časy, kdy byla podpora 4500,- a na úrok 4,5 % si lidi klepali na čelo, že to je málo,ale pořád třeba pro ty děti mi to přijde nejvýhodnější.
Nebo udělat jakýkoli spořící účet, hlavně ne takový ty dětský pojistky typu Sluníčko, Beruška, Kočička atd.

JežečekJežeček
23.1.2013 v 21:49:15

Tak když už jsme u stavebního spoření je nutno dodat že v současné době asi není výhodnějšího spoření (pominu-li vázací dobu 6let) s garantovaným výnosem. (Slibovaný výnos beru jako podílové fondy a podobné kde to může hodně vydělat ale třeba i hodně prodělat).
A do stavebního spoření můžete a nemusíte peníze dávat .. když nedáte navíc nespoříte navíc pouze zhodnocujete co jste už vložili … Je to dobrovolné spoření. Jsou pouze podmínky spořitelen kdy je třeba vkládat nějáké minimum ročně (třeba 1000 kč) a naspořit nějákou minimální částku.

Další spoření by třeba mohlo být na spořících kontech kdy je možnost peníze vybírat a úroková sazba se u některých kont šplhá i na 2,4% (tady ale pozor tato je dotovaná a je otázkou jak dlouho ještě bude a třeba jako u nových mbank fiobanka podobných jak moc je třeba položí krize a jestli nekrachnou…)jinak u většiny spořícíh kont stabilních velkých bank je mezi 1-1,5%

spíš řeknu že platí vztah že čím větší chcete výnos tím větší je riziko že o nějáké peníze můžete přijít a nebo že ty peníze necháte ležet dlouhou a tím myslím opravdu dlouhou dobu. Je to trojúhelník s vrcholy : Výnos x Riziko x Délka investice dostanete dva vrcholy na kladné čísla a třetí bude vždy do záporu …

ale opravdu pokud můžu doporučit dokud existuje státní podpora je to nejvýhodnější spoření s garantovaným ziskem …

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist