Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » Budoucí prvňáčci :-)Budoucí prvňáčci :-)
PetraPetra
21.1.2013 v 8:50:51

Protože se toho nikdo, koho se to týká, neujal a protože vím, že spousta z vás bude mít doma už letos v září (ono to uteče zase děsně rychle) prvňáčka, a protože jsem zvědavá, jak se jim všem bude dařit a jak se teď na školu těší, otevírám novou prvňáčkovskou diskuzi.

Kdo jde (nebo už byl) letos k zápisu?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
Anonym
24.8.2013 v 10:54:38

Jo,jo, zápis do školy čeká letos našeho Míšu, ale zatím to vidím na odklad :( – potřebuje ještě trošku víc dozrát. Od narození má vývojovou dysfázii (do tří let prakticky nemluvil a do teď má motorické problémy), takže to nechci uspěchat…

ABA

LienLien
10.4.2013 v 11:19:04

Petro tak u nás je oboje v jedné budově, navíc škola je malotřídka, od první do čtvrté třídy všichni pohromadě, tak počítám, že tam ty předškoláky nějak včlení a děti ze školy budou mít volnější pátky :-). Mně se to taky líbí dost.

PetraPetra
10.4.2013 v 10:19:23

Lien, to zní zajímavě. Věřím, že jsou z toho děti nadšené, jen by mě zajímalo, jak to funguje prakticky. Kdybys věděla víc, určitě napiš ;-)

…neustrnout ;-)

LienLien
10.4.2013 v 10:10:36

U nás ve školce se objevila zpráva, že si předškoláci každý pátek půjdou vyzkoušet školu – příprava na vyučování. Ve školce si je vyzvedne učitelka a stráví celý den ve škole.
Moc se mi to líbí, sice jen dva měsíce, ale alespoň něco. Mohlo to být i od pololetí nebo celý rok.

nuninka
9.4.2013 v 19:29:34

Taky máme doma budoucího prvnacka. Aktovku Teda ještě nemá ani jsme se zatím nedivaly, ale času je dost.
Zápis byl v pohodě. Prostředí i učitelky zná, protože Škola a školka úzce spolupracují.
Zatím to ale neřeší, takže jsem zvědavá jestli se bude těšit nebo ne.

konipaskonipas
9.4.2013 v 19:16:53

Protože se tato diskuze také proměnila v diskuzi o knížkách, pokusím se vrátit k původnímu tématu. Zápis u nás ve škole proběhl už v lednu, zábavnou formou – děti dostaly kartičky s úkoly a za každý splněný pak razítko. Překvapilo mě, že zkoušeli i ze zavazování tkaniček, i když s tím dcera problém nemá. Už máme také dopis ze školy o přijetí (bylo to trochu napínavé, neboť v informacích o zápisu bylo uvedeno, že rozhoduje délka trvalého pobytu v městské části a v případě shody mají přednost ti, kteří přišli k zápisu dříve). A ode dneška se dcera cítí jako velká školačka, byly jsme se totiž podívat na aktovku a nakonec jsme ji rovnou koupily. Dostala na ní velkou kartonovou krabici s vyseklým ouškem na nošení a nechtěla ji dát z ruky a nechat mě ji nést… :-)

… doživotní starost ještě o někoho jiného.

semelkasemelka
26.3.2013 v 13:40:55

nestíháme číst – užvané mimino a rekonstrukce baráku se bohužel projevují na množství času stráveného s dětmi .. ale když se nejde chvilka tak Mates má teď v oblibě Martínkovu čítanku a nebo světe div se Slabikář z mojí první třídy Ema má mísu .. Máma mele maso :D

Evulka2Evulka2
26.3.2013 v 13:28:09

Ahoj, u nás jsou velice oblíbené knížky s Krtečkem od Zdeňka Milera. Mám doma jednoho předškoláka a jednoho skoro tříleťáka. Starší od malička miluje krtečka a ještě i teď si tyto pohádky rád poslechne, když večer předčítáme. Pomalu se ale začíná zajímat i o knížky pro starší děti. Milují knížky o zvířátkách, rádi si nechají předčítat i bajky pro děti, takových knížek máme doma několik. Starší – Martínek se už nemůže dočkat až se naučí ve škole číst a bude předčítat tyto pohádky bráškovi Tomáškovi :-)

Jojik
7.3.2013 v 17:58:05

Petro, promiň, poslední dny nějak nestíhám reagovat. Já jsem Slovenka. Původně jsem měla v úmyslu mluvit na děti jen slovensky, protože češtinu obstarával partner, ale pak jsme zůstali sami, tak jsem začala mluvit česky a už jsem slovenštinu zanedbávala. Až teď mi to tak napadlo. :-))

PetraPetra
1.3.2013 v 15:30:04

Jojiku, to je zajímavý nápad s tou slovenštinou. Pochází u vás v rodině někdo ze Slovenska, nebo tě to napadlo jen tak?

vlnko, ten projekt pro předškoláky zní zajímavě. Co tam třeba dělají? Jsou tam děti samy nebo to absolvujete s nimi?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist