Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Čtyři v tomČtyři v tom
mimkysmimkys
20.1.2013 v 11:25:42

Holky nevim, jestli na to koukáte, ale každou neděli na ČT2 od 20.00 h. jde dokument, český, o čtyřech nastávajících maminkách a z jakého prostředí pocházejí. Jde dneska o druhý díl.
První mamina je samoživitelka, která marně shání podpis tatínka svého mimča kvůli dávkám a tak a který nejeví žádný zájem o mimčo. Končilo to tím, že je už na porodním sále.
Druhá mamina je mladá mamina, která čeká mimčo s přítelem, který pochází z Afriky či tak nějak a který nikdy nebyl mimo svůj domov a ta má těsně před porodem.
Třetí mamina je podnikatelka, čekající své první mimčo a která by rodila ale i zároveň hlídala své podnikání a neví jak to skloubit dohromady no musíte posoudit sami, hlava mi u ní nebere…
Čtvrtá mamina, která jediná čeká svoje třetí dítko, je farmářka, která vlastní několik druhů zvířat a doma nelení.

No mrkejte, je to zajímavý, různé lidi, různé příběhy.

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »
PeťkaPeťka
22.2.2013 v 23:31:07

Pavlinkav, já si myslím totéž. Lucka je mladá holka, je vidět, že má hodně elánu. Určitě nemůžu říct, že je “hloupučká“. V hodně věcech možná trošku naivní. A je určitě pravda, že maminka jí hodně chybí. Já jsem tedy sledovala ty díly tak nějak všechny najednou, jak zde někdo dal odkazy, tedy ne v TV a něco jsem si i přetáčela, nebo u toho dělala další práci a jen poslouchala. Ale u Lucky mi přišlo, že ona nemá vůbec nikoho, kromě bratra. Tatínek dítěte nic, dědeček taky nějak nefungoval.

Všichni píšete, že ta statkářka byla super. Já nevím proč, ale mě přišlo, že má raději zvířata jak děti. Možná to jsou silná slova, mě ta její nejstarší holčička přišla jako hrozně smutné dítě, odstrčené. Jakoby se jí nikdo neměl čas věnovat, všude jen stála, mlčela. Takové smutné oči. Ta druhá holčička už mi tak nepřišla. Možná to bude tím sestřihem, nevím.

Pavlinkav
22.2.2013 v 22:44:42

Peťko, reportáž jsem neviděla, ale seriál celý. Líbil se mi moc, i když to byly teda extrémy.

Mně u té Lucky vrtá hlavou to, jestli její situace není tak trošku způsobená tím, že nemá maminku ani babičku. A vlastně žádnou “normální“ ženskou, se kterou by to probrala, která by jí poradila a tak. Myslím si, že kdyby jí někdo řekl, hele, dostala jsi porodné, je potřeba zaplatit to a to a pak teprve si koupíš kalhoty, nebo – je zbytečné takovému prckovi kupovat takové drahé věci, nakoupíš je levněj tady… Nebo když tu mrkev uvaříš a rozmačkáš, tak tě to bude stát méň než ta sklenička… Tak by ta holka asi byla jinde. Jenže mám čím dál víc pocit, že jí to prostě neměl a nemá kdo naučit. Nutrilon je taky nejdražší mlíko a nevěřím, že nejlepší. Spíš má dobrou reklamu a podporu u doktorů (třeba se mýlím, je to ale můj dojem).
Každopádně za sebe musím říct, že nevím, jestli bych se do takové sbírky zapojila, když vidím, jak to vede. Fakt se ve mě melou zajímavé pocity.

No a té malé od té Věry, té je mi snad i líto nebo co…

…objevovat doteď nepoznané…

PeťkaPeťka
22.2.2013 v 19:45:57

Právě sleduji zprávy na čt1 a ukazovali tu mladou maminku Lucii. Lidi se skládají a posílají ji balíky oblečení, plenek atd…Hromady krabic.
A předání se konalo zase v jiném bytě, nebylo to už v tom domku, kde příběh končil.

aladin10aladin10
20.2.2013 v 11:27:00

Já jsem sledovala všechny díly, seriál o čtyřech maminkách se mi libil.
Jen ten konec,jak už píše Ježeček je otevřený.
Myslela jsem si ,že bude ještě jeden díl.

Jelínková

MANKAš
20.2.2013 v 8:16:46

Tak ta kamera to bylo fakt moc. Nechápu proč se žena, která nemá ani 60kg od svého muže nechá v tomto smyslu docela ponižovat, i když je spousta lidí, kteří se svou postavou asi zabývají víc než svým miminkem. No hlavně, že on je dokonalý :-)U té Lucie mě překvapilo, jak ten tatínek s ní asi oře, tam jí slíbil něco nedodržel, pak se jí nelíbilo, že se vrátil k bývalé, stejně za nima na svátky jela, no ještě jak tam za tmy utíkala s kočárkem, jenom aby oslavila Silvestr…opravdu jsme každý jiný

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

MarinadaMarinada
20.2.2013 v 6:31:47

Peťko, Ježečku – přesně, tu kameru jsem taky doma okomentovala. S tou malou beruškou se vlastně bavila jen ta chůva, ta na ní mluvila moc hezkým tónem. Jen jsem si říkala, že ta malá v tom bude mít hrozný zmatek – máma mluví česky, táta Slovensky a chůva anglicko-francouzsky…Ale Peťko, máš pravdu, ono opravdu záleží na tom, jak je to sestříhané, možná fungují úplně jinak, ale do dokumentu se dostaly jen tyhle pasáže…

S těma cizincema je to opravdu těžké. Udělování víz se taky za poslední roky hodně zpřísnilo. Na druhou stranu, měla jsem možnost trochu proniknout do téhle “problematiky“ a odhadem tak 95% cizinců z “rozvojových“ států se snaží do Evropy proniknout čistě účelově – nemají vzdělání ani chuť pracovat, prostě se jen přes sňatek snaží dostat do Evropy – stačí na pláži oblbnout ženskou jakéhokoliv věku (a že to umějí!) a jediná možnost společného soužití v Evropě je právě ten sňatek. A stát se proti tomu bránit musí. Bohužel pak to odnesou i ti poctiví s čistými úmysly :-(

JežečekJežeček
19.2.2013 v 19:55:00

Jo, Peťko, tu kameru v postýlce jsem taky nechápala. Místo aby byly u mimča, drželi za ruku, pohladili, usmívali se na ni, tak jí tam dají kameru, nebo mobil, nevím, co to bylo, a čumí v obyváku na počítač, jak je krásná a c zrovna dělá. To mi příjde nějak mimo. A pak ještě když tam šla, tak říkala, jak to svítí malé v posteli, takže to bych absolutně nedávala k miminku něco takového.
Ta mladá holčina mě dost zklamala. Myslela jsem, že má rozum, ale potřebovala by ho docela dost, aby zvládala život bez krizí. Hlavně co se týká finanční samostatnosti – to je úplně mimo. O Nutrilonu nevím, nepostřehla jsem, že by někdy řekla, že má problém s kojením, ale možná má, tak něco malé najíst dát musí, ale kupovat flaškovanou vařenou mrkev? Nota bene, když nemá ani na jídlo?! Neříkej mi, že ji nenapadlo, že jednu mrkev rozvaří a namixuje nebo propasíruje… No, já bych ji pozvala na zkušenou, jak se šetří, aby se z toho ještě celá rodina uživila… :-)
Překvapilo mě, jaké problémy dělají úřady cizincům. Jak to popisovala, co všechno chtěli vědět, kde byli, co tam dělali, kdy to bylo… Chápu, že si to asi musí hlídat, že je spousta “vyčůránků“, kteří si takhle jen dopomáhají k legitimnímu pobytu. No, nemají to lehké. A taky mě překvapilo, že nemá nárok na žádnou peněžitou pomoc. Je sice hezké, že dítě má otce, ale ten otec tady začíná a nemá ani povolení pracovat, takže by nějaký příspěvěk určitě zasloužila. No, moc se nedivím, že uvažovali o návratu do Etiopie, tam to zřejmě je jednodušší v legislativě a byrokracii.

Ráda jsem na to koukala, ale překvapilo mě, že už je konec. Čekala jsem nějaké něco, co to ukončí, ať už happy end (mladá si najde nového a zralého tatínka; Ábel dostane povolení…), nebo krizovku. Ale takhle to je takové nemastné neslané ukončení. No, třeba budou pokračovat po 15 letech, jako Třeštíková s manželskými etudami :-D :-D :-D *

PeťkaPeťka
19.2.2013 v 9:31:39

Marinado, ono asi opravdu záleží na tom, jak to sestříhají.
Některé věci jsem moc nepobrala, konkrétně třeba ten mobil v postýlce maličké. Jak rodiče sedí dole na gauči a sledují svoje dítě zkrz kameru. Tak já bych si asi raději sedla k té postýlce a kochala se tak. :-)

MarinadaMarinada
19.2.2013 v 7:30:12

Peťko, ten partner blondýny mi je taky nesympatický, ale ještě víc mě překvapilo, jak ona sebou nechá orat. Mám pocit, že dělá to, co chce její partner a ne to, co chce ona sama…

PeťkaPeťka
18.2.2013 v 14:27:47

Tak jsem koukla, no zajímavé.
Ta mladinká maminka se v tom dobře plácá. Trošku nechápu, proč malou krmí kupovaným jídlem ve skleničkách, myslím, že to vyjde dráž, než kdyby malé navařila. Zase ale se k maličké chová hezky, alespoň co tak dokument ukázal či sestříhal.
Úsměvná byla věta ohledně Bible…“ono to tam není napsané“…:-)

Nesympatický mi je tatínek od maminky podnikatelky. Maminka má postavu pěknou i po porodu a on by chtěl nevím co.

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist