Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Radosti » BíglBígl
ksanda.1MD
17.1.2013 v 21:12:55

Holky, nemáte některá doma Bígla? Chystáme se pořídit pejska – teda lépe řečeno – už asi dlouho neodolám svým dvoum dětičkám a manželovi. Už se smířili i s tím, že jim do výběru budu “kecat“ (přeci jen se nakonec stejně o něj budu starat já). No a mně se líbí bígl. Jenže – příliš dobrý “vychovatel“ tedy nejsem… Vím, že to jsou pejci temperamentní (což bych uvítala – aspoň by nás to donutilo na delší procházky…), ale… Bydlíme u pole – všude čtu, že když uvidí zajíce, že se z nich stanou “blázni“ a nic je nezastaví… My se zajícema, srnkama “snídáme“…, takže by mě zajímalo, jestli je tato informace nadsazená nebo jestli by nám na dvoře celý den vyváděl… Popř. písněte jaké plemeno se líbí vám a proč? Děkuju

Stránky: [1] 2
JanaKJanaK
19.1.2013 v 20:23:30

Jo to znám, naštěstí ségřin je mrňous a na mě si nikdy nedovolil, jsem ho jednou chytla pod krkem – jako trestá fenka štěňata, tak jsem pro něj vedoucí smečky. Já kdybych brala z útulku, tak toho vybranýho hafana bych ho nejdřív chodila pozovat, pak asi půjčovala na procházky a pak asi vzala domů. U psů (a zvířat všeobecně) musím být vždycky připravená na všechno, když tak přemýšlím, tak vlastně i u lidí, nikdy nevím, co se jim honí v hlavě, že ;)

LussyLussy
19.1.2013 v 16:16:25

Jani,
s tím útulkem máš pravdu.

Tchýni když po letech umřel pes, tak šla do útulku a vzala si 2 letou fenu dalmatina. 3x za sebou se jim stalo, že když se vraceli domů, ona na ně za dveřma číhala a zaútočila na ně, tchýně byla fakt dost pokousaná.
Nakonec jí šli snad po týdnu vrátit a v útulku se jim přiznali, že to je problémový pes a nevrací se poprvé….

JanaKJanaK
19.1.2013 v 9:47:33

Já se ještě přidám ;)
Osobně mám radši ta větší plemena, bývají klidnější a pokud absolvují alespoň ten základní výcvik, dají se i dobře zvládnout, čím menší, tím víc “řvou“, jsou tvrdohlavý a potřebují opravdu dobrou péči – to jen tak obecně.
Naši měli odjakživa německý ovčáky, samozřejmostí byl výcvik, a to nejen ten základní. Měli papírové i bez papírů a stejně byl každý jiný, akorát ty bez byli víc zdraví.
Tchýně má kokra, výcvik nulový, poslouchá je minimálně, stříhat jí musím já, protože jim zdrhá, no děs, tak tvrdohlavý zvíře jsem dlouho neviděla (znám vícero kokrů a jsou všichni víceméně stejní).
Doma máme tzv. čelakovskou směs – bydlíme v Čelákovicích a manžel kdysi dělal odchyt. Jednoho dne našli na nádraží tři úplně čerstvý štěňata, veterinářova čuba je odchovala, pak jsme dvě udali, no a ta třetí nám zůstala. Je to knírač s něčím, možná ten kokr nebo něco takového – takový černý buřtík na nohách :D Je straaašně chytrá, někdy až mazaná, jo a taky bezedná, ta by pořád jen žrala a žrala – bohužel babička a děda tohle nechápe a furt jí něčím ládujou.

Takže za mě – lepší jsou voříšci a na útulky pozor, nikdy nevíte, jakou má ten pes minulost a co od něj čekat (např. sestry pes byl pravděpodobně bit a jak se cítí ohrožený, napadá lidi). Když už z útulku, tak štěňata, nebo být hodně dobrý chovatel.

ksanda.1MD
18.1.2013 v 10:16:56

Holky, moc děkuju za názory. Tak asi od toho bígla upustím. Né že bychom byli totální “povaleči“, ale zase maratony neběháme. Navíc, bychom ho tedy asi moc neviděli, když žijeme mezi poli a lesy… Já ani manžel nepotřebujeme “čistou rasu“, takže jsme o útulku také uvažovali, ale já nemám tu odvahu vůbec do útulku vlézt – musela bych si ty pejsky vzít všechny a navíc by mě to dost stresovalo. A děti pochopitelně chtějí štěňátko.

Danniella
18.1.2013 v 8:49:02

Tak já jsem měla volbu dost zjednodušenou tím, že na vodění se cvičí pár plemen. A z těch mi byl nejsympatičtější labrador. Nebo lépe řečeno na první pohled mě zaujala konkrétní fenka, kterou jsem pak i dostala. Byla hodně živá. Teď, když máme dítě a plno práce, jsem zvolila méně temperamentní, ale zase labradorku.
A jak je mám už těch pár let, vidím, že si povahově prostě sedíme.
Akorát labroš má tu nevýhodu, že si lidi myslí, že se vychovává téměř sám a že se nemusí cvičit a pak to taky podle toho vypadá.

LussyLussy
18.1.2013 v 8:32:24

Bígla nebrat! :-)

Já ho kdysi taky hrozně chtěla,ale fakt zdrhaj, zdrhaj a zdrhaj.
Kamarádka ho koupila dceři ke 4. narozeninám, že je malý a roztomilý, a pes je chudák. Chce strašně moc pohybu, jinak se nudí a štěká a štěká a snaží se utéct.

My máme berňáka, měli jsme dva, ale jeden umřel.
Taky nemá vlastnosti jak píše babofka, on se asi každý podle tabulek nevyvede :-)
My si je pořizovali ještě před dětmi,ale chtěli jsme aby měl rád děti, líbilo se nám v popisu že berňák ctí své teritorium, že i kdyby kolem domu nebyl plot, tak neuteče, protože ví, kde jsou hranice a svůj dům neopustí.

Dopadlo to tak, že jsme měli 2 notorický útěkáře, nový plot jsme si museli vylepšit různýma zábranama,takže to tu vypadá jak obehnané vězení – zábrany, aby se nepodhrabali, přes drátěnku jsme ještě dali prkna, protože rozkousávali tu drátěnku a, nahoru na plot naležato prkno, protože přelézali.
Bylo to o nervy. Asi kolem 2 let se uklidnili a přestali zdrhat, ale pohybu chtěli dost, řekněmě kolem 5 let jim stačilo, že máme velkou zahradu a teď ke stáru se fakt jen válí.
Ale co nemáme Kubu, tak Sára i když jí bude 8, začla zase zdrhat.

Ale jinak k dětem jsou fakt úžasný. Dokonce jsme s nima spali i v posteli, když jeden rok byly velké mrazy. Dneska si to teda už nedovedu představit, ale jim se to líbilo a na to jaký to byli teleta, tak si je umím představit i v domě, pokud mají zároveň dost pohybu. POkud ti teda nevadí všude dlouhé chlupy.

LienLien
18.1.2013 v 7:15:15

my máme taky bernačku a jako rodinného psa k dětem bych jí rozhodně doporučila a navíc ti ani nemusí být líto, že je venku, protože oni právě zimu milují, doma v teple (nebo i v létě) leží jako látra ani na prochajdu by pomalu nešla, ale jak je sníh, vyvádí jako štěně, válí se vněm apod. Dobrá je to od kosti, na první dceru zvyklá nebyla, protože do té doby byla sama s páníkem a i přes Maruščinu intenzivní “péči“ se nikdy nepokusila jí nic udělat. Max. se zvedla a porazila jí, protože je velká, nebo se schová do kopřiv, kam se děti bojí.

S bíglem zkušenosti nemáme žádné a já osobně bych dalšího psa taky z útulku, aly myslím, že manžel bude chtít zase bernyho.

HanzliciHanzlici
18.1.2013 v 6:46:22

Ze stejných důvodů bych ani já do bígla nešla, neměla bych na to nervy. Se psy žiju odjaktěživa, takže si to soužití umím představit do nejmenšího detailu. Když bychom pořizovali dalšího psa (čemuž se budu bránit zuby nehty), tak by to bylo určitě v útulku. Nad tím jste nepřemýšleli? Nechají se tam sehnat i štěnata, pokud by šlo o tohle, ale s čistotou rasy to bude potíž. Jak bylo řečeno na začátku, je třeba vědět, proč vlastně si psa chcete pořídit a od toho odvíjet zbytek :-) Přeji hezké vybírání ;-)

MatildaMatilda
18.1.2013 v 0:20:44

Ksando, jednoho bígla má naše sousedka, druhého kamarádka, co bydlí asi 2 minuty po cestě od nás a třetího sousedka u školky…
Nádherný pes…
Tím bych vyjádřila asi veškerou kladnou vlastnost… :-)

Velmi uštěkaný – ba přímo uřvaný, řve i na větev, co se hýbe ve větru. Omlouvám se pejskařům a hlavně milovníkům bíglů – mě přijde jako dost blbej pes… :-)

Pořád zdrhá, jeho hlavním úkolem dne je podhrabat se pod plotem a vzít roha…
Uteče za vším, co vidí v dáli se hýbat – sáček, auto, dítě na kole…

Kamarádce odlovil postupně tři koťátka, co zkoušela mít u domu, takže je bez koček, ale má bígla…

Mě se opravdu hrozně líbí, jako štěně je úplně bezkonkurenční, nemyslím, že by byl absolutně nezvladatelný, protože všechno záleží na pánečkovi, takže pokud si ho pořídíte, počítejte s naprosto novou mnohahodinovou náplní dne a doporučuji cvičák. Pak z něj bude rodinný přítel, se kterým si užijete kupu legrace. Ale počítej s tím, že i v dospělém věku se pořád chová jako štěně.

Danniella
17.1.2013 v 22:44:13

Ksando, já mám taky ráda spíš temperamentní psy, ale počítej s tím, že bígl při každé příležitosti uteče a vrátí se třeba za dva dny. I když bígl je skvělý pes, tohle je vlastnost, která to s ním dost komplikuje.
Zkus se poptat lidí, co mají bígla, já jsem jich pár potkala (při venčení těch našich se pejskaři dávají rádi do řeči) a všichni říkali to samé. Pro mě by to byl dost problém, asi bych se klepala, jestli se vůbec vrátí a jestli někde něco neprovede, neuloví, nevlítne pod auto atd. I když oni prý běhají spíš po lese, polích a tak.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist