Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » zakrslý králíčekzakrslý králíček
jana231jana231
14.1.2013 v 8:41:01

ahojky vedeckarky,
jaky mate nazor na koupi zakrsleho kralicka?
mate s tim nektera osobni zkusenosti? dekuji janca

Stránky: [1] 2
MarinadaMarinada
20.8.2013 v 8:22:43

Já si na tuhle diskuzi vzpomněla snad 100krát, protože asi za týden, co jsem sem psala, naše cca dvouleté morče bez důvodu najednou umřelo (Hanzlíci měla pravdu – když jsem zjišťovala u veterinářky, co se mohlo stát, řekla mi, že to se nedá zjistit, že u morčat se tohle prostě stává).
Pořídily jsme si nové, kterému je teď půl roku a kabely taky nehryže.

PetraPetra
15.8.2013 v 10:34:06

Náhodou jsem teď narazila na tuto diskuzi, tak by mě zajímalo, jak to u vás dopadlo? Máte nového člena rodiny? ;-)

…neustrnout ;-)

HanzliciHanzlici
15.1.2013 v 11:53:37

Jojo, zvíře neni hračka, ať už je seberoztomilejší. To by se mělo dětem vštěpovat mezi prvním.
Ale když pominu všechno okolo, tak jediné, čeho bych se u králíka “bála“, je právě to, že přeroste. I když to neni až takový problém.
A s těma nemocema, jak se to vezme. Morčata se dávají ke králíkům do kotců, aby od nich ty nemoce “natáhla“. Takže na nemoce jsou svým způsobem náchylné oba dva druhy. S nějakou veterinární péčí je ale potřeba počítat tak jako tak, je to zvíře, né bytový doplněk ;-)
Hodně chovatelského zdaru přeji :-)

nica1nica1
15.1.2013 v 11:32:47

Tak my jsme zakrslého králíčka taky měli.Záleží na pprávném načasování.Anetka ho dostala ve dvouch letech k narozeninám.
Aňa chtěla být stále s králíčkem takže ji ho babička neustále vytahovala z klece balila do dečky,že vypadal jak párek v rohlíku až jednou si králíček řekl dost a zaútočil na Anetku.KOusnul ji do zadečku a do ramene.
Tak šel králíček pryč.Teď škemraj obě,aby byl zase králíček.
Asi povolíme,ale až budu vědět,že se holky o něj postarají,že nebudu uklízet klec a podobně a nebudou ho tahat,ale jako domácího mazlíčka jsem určitě pro králíčka :-)

MarinadaMarinada
15.1.2013 v 10:38:25

My máme sice morče, ale hlodavec jako hlodavec :-) Po kabelech jde, ale hned první den jsem ke kabelům znemožnila přístup a je to v pohodě.
Jinak můžu potvrdit to, co píše Petra – když potřebuje na záchod, tak se vrátí do klece vykonat potřebu, většinou tam mírně posvačí a pak jde běhat znovu.
Kdysi jsem se rozhodovala mezi králíkem a morčetem a zvolila morče, protože jsem se dočetla, že někteří králíci jsou dost vzteklí a taky se nimi často musí chodit ke zvěrolékaři ohledně broušení zubů+celkově jsou prý dost náchylní k nemocem (vlastní zkušenost ale nemám, jen jsem tenkrát zjišťovala informace u známých a na internetu a samozřejmě je to určitě kus od kusu – jen ta pravděpodobnost je tam prostě vyšší).

Anonym
14.1.2013 v 20:58:40

k těm kabelům – prý ten plastový obal je sladký a proto ho prý hlodaj … pokoušela jsem se ho ochutnat, jestli to je pravda, ale nějak se mi s mými zuby nepodařilo nic ukousnout natož rozkousat :D

semelka

PetraPetra
14.1.2013 v 20:58:10

Radko, Karel ani ten nábytek neohlodává, bobky taky po bytě trousí minimálně, už si začínám říkat, jestli není nějakej divnej :-D
Jo a ani nekouše, není nijak agresivní, neschovává se (po čase si sám hupne do klece), takže ho nikde nemusíme lovit jako třeba křečka, i ven si ho holky berou. A dupe jen když se něčeho lekne.
Když jedeme pryč, buď ho dáme k babičce, nebo se domlouvám se sousedkou, že mu jednou denně přijde doplnit seno a vodu a nasype trochu krmení do misky.

…neustrnout ;-)

Anonym
14.1.2013 v 20:56:30

spolubydlící na koleji měla zakrslého králíka, který nakonec vyrostl do velikosti normálních králíků. Byl fajn nebyl v kleci nebo ohrádce, normálně si běhal po místnosti i doma jim potom běhal všude, chodil na jedno místo na vyprazdňování (bohužel zrovna na moji postel :D ), a žral vše, co se dalo – kabely (taky dostal jednu ránu, ale naštěstí přežil) i kytky ohlodané do výšky, kam dostal. Jinak milé zvířátko

semelka

PetraPetra
14.1.2013 v 20:51:53

Tak ten náš kabely fakt nežere a to je má dostupné celkem snadno.

…neustrnout ;-)

radka2
14.1.2013 v 20:49:33

na pekáč je to malý, samá kost:-)

ale fakt – pokud ti nevadí sbírat bobky po bytě a ohlodaný dřevěný nábytek, překousaný kabely apod., proč ne?

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist