Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » škola-problémškola-problém
Anonym
7.1.2013 v 20:37:31

Toto témá už mne dlouho leží v hlavě. Dcerka chodí do málé školy. Jen co nastoupila tak jsem se začala dozvídat že je ve škole ředitelka fotí, je to hodně často při hodině, na procházce v družině, no prostě co jí příjde zajímavé. Fotky potom zveřejnuje na stránkách školy, na svých reklamních stránkách, nástěnkách atd. My jako rodiče jsme žádný souhlas nedávali a ani se nás na něj neptala což se ale ted minulý týden změnilo a musíme povinně podepsat dotazník- souhlas že bude pořizovat videa, fotky atd. a zveřejnovat kdekoliv. Je to možné nás k tomuto nutit? Vadí mi to protože dcerka to špatně nese, nerada se fotí a ve škole musí ale hlavně to že mi to příjde jako využívání našich dětí ve prospěch školy!

Stránky: [1] 2 3
JežečekJežeček
9.1.2013 v 13:30:54

Přesně tak, Danielo :-) Proto bych to tak neřešila, chci – podepíšu, nechci nepodepíšu a budu si hlídat, jak se mé právo odmítnutí dodržuje.
Už jsem se tady ptala, ale nebylo mi odpovězeno.. O jaké fotky se jedná? Zda anonymní zakladatelka fotky viděla? Pokud jsou to pobuřující fotky, například ze šaten, toalet, tělocvik dorostu v tílku a modrých trenýrkách? Nebo jen z lavic, při výtvarné výchově, hudebce, výletu… V tom bych já osobně viděla nejvíc problém a následné řešení a dodržování pravidel. :-) *

MarinadaMarinada
9.1.2013 v 13:27:59

No on se ten zákon týká jen dětí. My dospělí se s tím musíme poprat – ale vzpomínka na mojí firemní fotku na intranetu mi neudělala obzvlášť dobře :-) :-) :-)

Danniella
9.1.2013 v 13:16:19

Právě proto, že to má každý jinak, by měl mít každý právo se rozhodnout, nikdo nemůže nikoho nutit, aby se někam fotil, když nechce.
Zrovna jako nemusím odpovídat na otázky, které mi přijdou vlezlé. A když mi to vlezlé nepřijde, tak odpovím. Prostě si vyberu.
Nelíbí se mi na tom ten nátlak a to, že se vkládání fotek na FB bere automaticky snad skoro jako povinnost.

JežečekJežeček
9.1.2013 v 13:03:09

Z dětí přejdu na zaměstnání. Sohlasili jste s tím, že budete mít svou fotku na webu svého zamětnavatele?
Já ne, nikdo se mě neptal. Bylo mi řečeno, že je to dobrý tah na člověka, který má s důvěrou přijít k lékaři, do nemocnice, tak vidí, kdo se o něj bude starat. A já osobně, když se před vánocemi stala epizoda s babičkou, tak jsem sedla na net a hledala informace o lékařích a sestrách, kteří na odd. pracují. Bylo možná uklidnění, že jsem viděla – to je ten dr., co ji přijímal, jo. spouistu let dělá na interně. Aha, to je ta dnešní sestra, která mě s otázkou odbyla, že mě to nemusí zajímat…. Protože přes jmenovku měla nalepený obrázek, tak jsem její jméno nezjistila až na webu.
Mě osobně tohle nepříjde divné.
Na veletrhu jsem potkala paní s nádherným miminkem. Ale tak nádherné dítko jsem ještě neviděla. ptala jsem se jí, jestli si ho můžu vyfotit na mobil, byla překvapená, ale z toho, že se ptám :-) Doma jsem na něj párkrát koukla a pak to smazala.
A top samé se mi stalo, že si chtěli vyfotit moje děti, když byly nastrojené a úžasně jim to slušelo. Já tohle asi nijak zvlášť neřeším.
V té škole bych to řešila tím, že když nechce, tak ať se foťáku vyhýbá, s uč. bych to taky tak řešila, ale doma bych trošku apelovala na dítě s tím, že je to normální věc.
FB nemám, ale tady ve fotogalerii mám taky fotky dětí i sebe, abych vám, kteří o to stojíte ukázala, jak vypadáme, jak si nás máte představit. *

LienLien
8.1.2013 v 20:33:24

hanzlíci to má asi každý nastavené jinak, mně to prostě připadá vlezlé a kdyby na mě nějaká cizí paní začala jakpak se jmenuješ, a chodíš do práce, tak bych jí poslala do jistých míst, což děti neumí a kdyby to udělaly, byl by oheň na střeše, tak mi to zkrátka připadá nevychované.

I když třeba od někoho ani ne, někde je to přirozené, jsou i světlé výjimky.

HanzliciHanzlici
8.1.2013 v 20:00:25

Lien, to, že se někdo zeptá na jméno nebo na věk (třeba prodavačka) mi nepřijde nijak neslušné. Vnímám to tak, že se snaží být milá, má k dětem blízko, je přátelská a dává to najevo. Něco jiného je, kdyby ta stejná prodavačka vytáhla mobil a “jé to je krásná holčička“ začala fotit.
Nebo co se mi stalo před pár dny, jedeme v supermarketu, Anča v košíku, jedeme kolem stojícího chlapa a on jí pohladil po hlavě! Jsme z toho byli s mužem dost v šoku, že jsme ani nevěděli jak zareagovat a upalovali jsme pryč.
Někdy se lidi fakt chovaj nepatřičně. Ale to, že má někdo otázky na dítě mi nepřijde nijak hrozný. Podle toho, kdo to je a jaké otázky, pochopitelně.

Anonym
8.1.2013 v 14:02:58

Ahoj
u nas v Uk je to tak ze pokud chce kdokoliv(skola,skolka,urady..)
zverejnit fotky ,data narozeni..nasich deti, BEZ SOUHLASU zakon.zastupcu,porusuje tim ZAKON o osobni ochrane..(a je to jednoduche-skola vzdy souhlas vyzaduje!)

To stejne,je i v Cr a na overeni meho zjisteni,ti davam odkaz
na info :-D
Jen se musis ve skole “trosku“ozvat,jelikoz pry ucitele v Cr,se jaksi
zapominaji rodicu pozeptati :-D
Snad se zde ten odkaz,ukaze..
Meggi
http://zpravy.idnes.cz/skoly-casto-porusuji-zakon-fotkami-zaku-na-internetu-pd9-/domaci.aspx?c=A071030_091345_domaci_cen

bamiskabamiska
8.1.2013 v 13:36:31

jsem učitelka a nikdy by mě nenapadlo si děti dát na FB a to na fotkách jsem také….je to o domluvě s tou danou učitelkou kam a proč to dává…také to může být nějaká stránka fb školy ono dnes to je na víc místech….ale v každém případě na tom papíru by mělo být zhruba napsáno kam a a na co budou fotky používány…
takže řešením je nesouhlas a je to vyřešené…

MarinadaMarinada
8.1.2013 v 13:27:42

Tak co vím, tak už byla spousta malérů, kdy si děti učitele natočily na mobil a daly to na internet…

Anonym
8.1.2013 v 13:13:21

Ještě takové zamyšlení když se na to podíváme obráceně, tak na těch fotkách učitelka není, tak proč i sebe nedá na stránky školy že? Když je to povinne! Děti si přece učitele také nefotí, nebo moje dcerka určitě ne a ani jí to nenapadlo.nn6n

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist