Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » Komolení jmen :-)Komolení jmen :-)
HanzliciHanzlici
7.1.2013 v 10:35:10

Musím se podělit o dnešní záchvaty smíchu :-)
Měla jsem na telefonu pána, kterému jsem absolutně nerozuměla jméno. Ale nějak jsem to musela písemně zaznamenat a pak pána ve firemním systému dohledat. Tak jsem si poznamenala “Ubletý“ nebo “Umletý“. Přes maily jsme to řešily s kolegyní, jestli jí třeba nenapadne, kdo by to mohl z našich zákazníků být a nakonec jí to napadlo, byl to pan Bledý!! :-)
No a já mám vysmáto na týden dopředu. Nevím, zda je na vině moje ucho, telefon nebo pánův ústní projev, ale fakt mě tyhle situace vždycky pobaví.

Dneska už se bavím i tím, když někdo komolí moje jméno a dělá z něj spisovnou variantu, to jsem pak Kopýtková a to je fakt směšný. Ale v pubertě jsem to teda brala úplně jinak.

Pojďte se taky trochu nasmát nad komolenými jmény, cizími i vlastnimi ;-)

Stránky: [1] 2
LussyLussy
7.1.2013 v 23:18:13

radko,
já zažila v bance Nešetřila, Lakomou – oddělení vymáhání pohledávek a v právním oddělení Levou :-)

A já měla za svobodna hmyzí příjmení, navíc k mé výšce fakt vtipné, takže spousta lidí, asi aby mě neurazila mi jméno komolila. Asi jako kdyby místo Mouchová mi říkali Muchová, Muhová a Mušková :-).

Jo a manžel měl v práci kolegu a ten se jmenoval Bomba, to je asi ještě lepší než Kufr :-)))
Ten byl vyloženě nešťastný, protože klasika do telefonu: Tady bomba. Jdi to … blbečku.
Jednou jsem se ptala manžela, jestli se ho ptali zda neuvažuje o přejmenování, třeba po manželce. Druhý den přišel s tím, že manželka byla za svobodna Pytlová :-))))

A ve stavebce jsem měla klienta, byl to původem Řek a já jediná ho dokázala bez zakoktání správně oslovit.

radka2
7.1.2013 v 19:58:06

no tak já nebudu psát o komolení, i když musím přiznat, že místo mého pravého ptačího příjmení už jsem byla havranová, skřivanová, slavíková….ale nejkrásnější příjmení má zdejší poradkyně na školu. vzhledem k tomu, že má tady odkaz na své ofic. stránky i s iniciálami, tak asi neprozradím nic tajného, když napíšu jak se jmenuje fantastická milá učitelka věnující se abnormálně postiženým dětem – surovcová spratková:-))

zikminkazikminka
7.1.2013 v 13:23:42

hihi… tak tohle znám…. já zkomolím i Nováka :-) ale taky jsem si užila, za svobodna jsem Zikmundová (proto zikminka) a xkrát ze mě udělali Zygmundovou apod…. ale poté co jsem se vdala a jsem Vydrová, tak mě překvapilo, že i tady ze mě dělají Vitrovou nebo Vidrovou…. svého času jsem říkala, že za svobodna jsme byla s I a K a teď mám Y a D :-D teď už jen podotýkám, že jsem jako to zvířátko… a stejně mě lidi napíší jako Vidrová :-)

nejkrásnější na světě je dětský smích!

bamiskabamiska
7.1.2013 v 12:45:24

lien také mi tym automaticky skáče ý :D takže i díky tvému napomenutí jsem si všimla že tam nepatří :D

LienLien
7.1.2013 v 12:28:25

A kdo mé příjmení zná, schválně, dejte vědět, jak jste si ho četly??? :-P

LienLien
7.1.2013 v 12:27:17

Tak my máme v příjmení měkké dlouhé í a 99% ho čte tvrdě ý, také zřejmě proto, že je to české slovo, které by se normálně četlo s y, jenže na nás to působí divně.

No a najdou se i experti, kteří nás takhle napíší :-).

Manžela se skoro po dvou letech v práci zeptala kolegyně, jak se vlastně jmenuje, jestli íí nebo ýý. No a pak pronesla, tak to je divný, všichni ti totiž říkají ý. Takže asi tak u nás.

MarinadaMarinada
7.1.2013 v 12:19:19

Hanzlici, vysvětlovat a hláskovat jméno mě neobtěžuje, je to spíš sranda – a už mám za ta léta rozdělené lidi do 3 skupin – němčináři zdvojují kromě “t“ ještě “n“, angličtináři mě čtou bez “e“ a jazykově nedotčení lidi někdy (pro mě nepochopitelně) zdvojují “s“ :-)
A ještě jsem si vzpomněla – v 1.třídě na schůzkách učitelka litovala dceru, že když se podepisuje, napíše toho minimálně 2x tolik než ostatní děti :-)

HanzliciHanzlici
7.1.2013 v 11:29:48

Marinado, a to je dost častá záměna, ta zviřátka :-) Já už kolikrát zaměnila pana Slavíka za pana Skřivana, Vránu s Čápem a pod. :-)
A dlouhá cizojazyčná příjmení jsou teda velký kámen úrazu! A pokaždé, když nějaké takové slyším, tak toho člověka lituju, jak musí určitě všude hláskovat a vysvětlovat a mít kus trpělivosti… zlatý kopejtka a kufry :-D

MinkaMD
7.1.2013 v 11:25:49

Tak moji babičce vždycky, když nám posílá pohled vypadne v příjmení písmenko E které je uprostřed příjmení.Buď si myslí že to tak je správně nevím v svatebním oznámení to měla a teď u výročí 10.let naší svatby jsem udělala prezentaci z fotek a dala tam naše příjmení a ani po tom to babičce asi nedošlo.Tak nevím zda jí to říkat,ale pohledy vždy dojdou není to zas až tak velká změna.

MarinadaMarinada
7.1.2013 v 11:21:55

Bami, kufr je hezké slovo, ale přiznám se, že kdyby se mi někdo představil Kufr, tak se to bez smíchu neobejde :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist