Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Jak je to tedy s bačkůrkama??Jak je to tedy s bačkůrkama??
HanzliciHanzlici
1.1.2013 v 19:19:51

Ze všech stran se na mě v jednu dobu valily informace, jak je důležité, aby děti doma nosily bačkůrky, že se tím zamezí vzniku ploché nohy. Jsou-li tedy bačkůrky kvalitnější. Tak úzkostlivě denně nasoukám ty malé nožičky do bačkůrek a dvěstěkrát denně zas a znovu, a teď jsem se dostala k téhle radě na jiném maminkovském serveru:

Dobrý den pí. Havlásková,
nosit klasické bačkůrky pro děti nedoporučuji, protože pro příznivý vývoj dětské klenby je důležitý kontakt plosky nohy s podložkou. Bačkůrky typu „capáčků“ nevadí neboť podrážka těchto botiček je zhotovena z kůže a ta právě dokonalý kontakt plosky nohy s podložkou umožnuje.
Zdravím Klára Tesařová

Tak jak teda??

Stránky: [1] 2
matodatomatodato
12.7.2013 v 12:11:08

Peťko, mám stejný názor, crocsy máme jen k vodě.
Katko, Fare znám a měli jsme je. Jsou hodně drahé, ale je fajn, že drží pěkně kotník. Nicméně, pokud se řeší plochá noha je do nich třeba ještě ta vložka, což jsme dávali. Korkáče jsou nesrovnatelně levnější a s klenbou.Do uzavřených bot dáváme ort.vložku pořád. Jen do kopaček to bohužel nejde, aspoň o žádných nevím, do kterých by se ta vložka dala dát. Fotbal hraje intenzivně a nohy trpi i zapařením..

katka2000katka2000
12.7.2013 v 9:30:20

u nás dcera nosí doma pantofle korkáče, ve školce nosila sandálky s ortop. vložkou a teď jsem jí koupila už bačkůrky klasické, ale vysoké na šněrování od Fare – tam se dá vyjmout orig. stélka a dát zase ortop. vložky. Do školy budu zase kupovat od Fare ty vysoké. Oni dělají bačkory až do vel. 38, takže i tak není problém, ale počítám, že bačkůrky ve škole se nosí tak max. do 3. třídy.
Jinak u babiček nosí obyčejné od Pegres, protože stojí polovinu co Fare :-)

PeťkaPeťka
11.7.2013 v 20:19:08

Matodato, dcera ve druhé třídě měla klasické bačkory a byla tuším poslední. Když jsem pak viděla třídní fotku, opravdu mělo každé dítě na noze crosky. Ty mi teda nepřijdou moc vhodné na celý den do školy.
Já je koupila dceři (9let) až nyní na léto, protože je chtěla na běhání po zahradě. Nebo si je vezme na dovolenou na pláž.

matodatomatodato
11.7.2013 v 20:00:40

Syn by právě ty crocsy moc nosit neměl, kvůli ploché noze. Jde do 3.třídy, tak už zdravotní pantofle snad vadit nebudou.

PetraPetra
11.7.2013 v 14:10:10

Tak já jsem ke konci třetí třídy koupila crocsy – bačkory v odpovídající velikosti neměli a ty její jí už byly malé.

…neustrnout ;-)

matodatomatodato
11.7.2013 v 13:03:02

Mě by zajímalo, jak je to s přezůvkami pro školáky. Kdo má děti větší – od které třídy jim kupujete do školy papuče – pantofle s volnou patou? Ve škole zmiňovali, že ta pevná pata je třeba kvůli pojištění v případě úrazu, např.pádu na schodech. Doma nosí “korkáče“ a vyhovují mu. Jak to máte u vás?

JarmuschkaJarmuschka
4.1.2013 v 13:00:52

Bamisko, to možná souvisí s tím, že nejmenší děti mají na nožkách tukové polštářky, které jim přirozeně drží klenbu nohy, takže pokud to není přímo indikováno ze zdravotních důvodů, je skoro blbost kupovat nějaké “zdravotní“ obutí s tvarovanou stélkou.
Tak nám to aspoň říkala naše rehabilitační sestřička.

…obavy i radosti až do smrti.

keenspeedkeenspeed
4.1.2013 v 9:27:02

Taky se řídím tím, že naboso v přirozeném prostředí venku, ale doma, kde máme všude studenou tvrdou plovoučku ne.

bamiskabamiska
4.1.2013 v 7:44:50

:)

já jsem dokonce jednou viděla pořad a tam ortoped mluvil a zarazilo mě že říkal že do tří let není až tak podstatné co mají na nohách a že až později má být kvalitní botka…tenkrát mě to strašně zarazilo ale jak to ve skutečnosti je netuším :D

HanzliciHanzlici
4.1.2013 v 7:06:38

No vida, tak hlavně že se “odborníci“ shodnou.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist