Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Radosti » Oslava 7. narozeninOslava 7. narozenin
MANKAš
18.12.2012 v 8:57:40

Holky pomalu se nám blíží 7. narozeniny, jsme v první třídě a vzhledem k tomu, že malá už byla pozvaná na spolužaččiny narozeniny, tak by chtěla udělat také oslavu. Tak jdu pro radu, co jste s dětma dělaly? Chtěla by si teda pozvat jenom holky, na poslední oslavě byla diskotéka, malovalo se puzle, tak bych chtěla zase něco jiného. Děkuji za rady

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Stránky: [1] 2
bamiskabamiska
13.1.2013 v 22:02:18

tak to je fajn že jste si to užili a bavilo vás to všechny….

MANKAš
13.1.2013 v 20:22:29

Tak už to máme za sebou :-) byla to paráda, holky se parádně bavily, musím říct, že vyžadovaly nejen mou, ale i tátovu účast v hrách, to jsme se nasmály :-) jednoznačně vedly aktivity, tuhle hru prožívala i naše mladší, ta se do toho tak obula, pokaždé popisovala sice něco úplně jiného, ale byla to super zábava. Moc děkuji za rady, ohledně soutěží, jsem zvědavá co vymyslíme za rok :-)

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

MarinadaMarinada
19.12.2012 v 8:53:37

Manko, tak to jsem moc ráda. O sousedech jsme se jednou bavily v jiné diskuzi a máme podobné. Před oslavou jim vždycky dávám malý úplateček a upozorním je, co můžou čekat. Sice si pak od nich vyslechnu, že to stejně nebude horší než když k nám na víkend jezdí synovci, ale pak aspoň nenarušují oslavu boucháním na strop (nebo to v tom řevu možná jen neslyším :-) )

bamiskabamiska
19.12.2012 v 8:50:22

mankaš a co napsat lístek s tím že se bude konat oslava ten a ten den, omlouváte se za zvýšený hluk a děkujete za shovívavost….budeš z obliga a oni at se jdou třeba projít :D

MANKAš
19.12.2012 v 8:42:26

Marinado moc děkuji, tvé hry se mi moc líbí, takže určitě nějaké nachystáme, no právě jak píšeš, kamarádka mi také říkala, že si myslela, že se jim do toho nebude plést, ale že holky vyžadovaly její společnost i účast na hrách :-) občerstvení také plánujeme ze samých dobrot! U nás akorát bude problém jak to všechno snesou sousedi :-( ťukají na nás už snad každý den, doufám, že další oslavu už budeme mít někde v domečku, kde se bude řádit bez obav.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

MarinadaMarinada
19.12.2012 v 7:51:33

Jo a k občerstvení – na stole byly brambůrky, křupky, voda, limonáda a coca cola, koupila jsem papírové pohárky a na každé jsem napsala jméno, aby si to nepletly.
Nechávala jsem je u nás na večeři – když už, tak ať si rodiče oddechnou :-) To dělávám řízky a hranolky+kečup. Všechny děti znám a vím, že rodiče nemají s takovýmhle občerstvením na oslavě, která je jednou za čas, problém.
Jednou dcera byla u kamarádky, kde jim na oslavu udělali racionální výživu a děti byly zklamané – od oslavy očekávají asi něco výjimečného, co nemají každý den :-) Koneckonců, já taky :-)

MarinadaMarinada
19.12.2012 v 7:46:28

Manko, napíšu Ti pár tipů (diskuzi jsem nečetla, tak snad nebudu opakovat to, co už někdo napsal). Já dělám většinou bojovku = poschovávám po bytě papírky s úkolama a poslední je “hledej poklad“ – tam pak schovám pro každého malý balíček s blbůstkama a bonbonkama. (Koupím třeba pytlíček plastových zvířátek za 50Kč a každému tam jedno dám, atd.)
Příklad úkolů:
- nakoupila jsem tvarovací balonky a děti z toho s velkou radostí tvarovali pejsky, s těma si pak celou dobu hrály a pak si je odnesly domů (pytlík 10ti kusů stojí 29Kč).
- na papírky jsem napsala zvířata (letos jména učitelek) a každý musel pantomimou předvéct to zvíře (nebo učitele) tak, aby ostatní poznali, o co nebo koho se jedná
- do jedné misky jsem nasypala lentilky a brčkem je přenášeli do mističky druhé
- klasika – míčkama se trefovali do koše na hračky
- na papírky jsem napsala slova (např. netopýr), děti si vylosovaly každý jeden papírek, nafasovaly pastelky a papír a musely to slovo nakreslit tak, aby to ostatní poznaly
- roztříhala jsem krátká slova na jednotlivá písmenka, každý si vytáhl jedno pomíchané slovo a musel z toho složit to původní slovo (tady bylo zajímevé, že pro někoho to nebyl problém, ale spousta dětí to nedokázala a musela jsem jim pomáhat)
- nafoukla jsem balonky a dala jim speciální fixy, každý měl za úkol vyzdobit balonek, který si pak vezme domů. Tady ale musím napsat, že i speciální fixy trochu pouštěly a otlapkané zdi máme ještě teď… :-)

Pak ještě jako “bonus“ jsem pustila hudbu, děti tancovaly a vždycky, když jsem hudbu vypla, tak musely zůstat v tom posledním pohybu. Z toho vznikla spousta super fotek, které jsem pak dětem poslala :-)

Jinak já se vždycky bála, že to děti nebudou chtít dělat, ale dělají to opravdu s neskutečnou radostí. Letos jsem měla úkoly připravené jen do zásoby – kdyby náhodou (přece jen, v 10ti letech jsem nečekala, že by o to měli zájem) a oni si to vyžádali :-)

Tak přeju, ať se vám oslala povede.

MANKAš
18.12.2012 v 18:47:03

Holky děkuji, no teda Bamisko to z mmb je vtipné :-) článeček tady na vd mi teda nějak unikl, pěkné pozvánky Arabat. No já si první říkala, že bych chtěla první oslavu, tak v deseti letech, ale víte jak to je, když mohla mít jedna, chtěla by i druhá. Trošku organizace bych chtěla, jen proto, aby se třeba holky nenudily, aby jsme vymysleli něco zvláštního. Dneska jsme v papírnictví objevily, takové malé plastové předlohy na barvičky na sklo, takže asi koupím něco podobného, každá si pak svou vymalovanou ozdůbku může vzít domů.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

LussyLussy
18.12.2012 v 17:23:31

My máme za sebou první takovou oslavu – Lucy byla o víkendu pozvaná ke kamarádovi ze vsi na oslavu 4. narozenin.
Takže se obávám, že až jí bude 5,taky nás nějaká oslava čeká.
Ale bylo to v pohodě. Kromě oslavence a jeho 2 brášků, tam byla jen Lucinka a 2 děti ze školky – sourozenci.
Popřály mu, daly si dort a pak ji jen hrály, jak chtěly.

Já mám z takových oslav trochu husí kůži :-).
Já poprvé slavila narozky, když mi bylo 15 a mohla jsem si pozvat domů svoje 2 nejlepší kamarádky.

Manželova sestřenice to prožívá, je učitelka ve školce, mají spoustu známých (i dost profláklých z televize) a můžu říct, že takové oslavy jsou pro mě holé utrpení a naposledy jsme se omluvili a nepřišli.
Oba kluci mají narozeniny v jednom týdnu, takže se to spojí, mají velký dům se zahradou, zvou cca 30 rodin, každý má tak 1-3 děti, tak si to umíte představit.
Vždy je nějaký program. Když to bylo ve stylu pirátů, tak všichni museli přijít v pirátském, na zahradě postavili jen kvůlí té příležitosti velkou dřevěnou loď a děti plnily různé úkoly,hledaly indicie a na konci našly truhlu s pokladem.

Jednou to bylo ve fotbalovém stylu, všichni museli být převlečení za fotbalisty, plnily fotbalové úkoly.

Mě to přijde strašně náročný, chaotický a docela i zbytečný.
Oslavenci absolutně nemají tušení co od koho dostali, dárky se hází na jednu obří hromadu.

Takže já za sebe bych nějakou extra zábavu nevymýšlela, nechala bych to na nich.

bamiskabamiska
18.12.2012 v 15:18:53

peťko to jsem zahlédla ma mmb :D takže bud jako návod nebo odstrašující případ kam se to dá sklouznout :D

upřímně jsem ráda že mám doma kluky a ti to neřeší…ale kamarádka ted také pořádala holčička chodí do druhé třídy a chodí tak museli vracet….
tak vím že právě dělali tu cestu za pokladem, klasickou šipkovanou….no a na konci měla každá balíček….
vím že i říkala že někdo dělal oslavu na bowlingu aby neměl doma starost, bordel atd….ale to je zas eo penězích…

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist