Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Pomozte prosím dětem na Vánoce - není už moc časuPomozte prosím dětem na Vánoce - není už moc času
Anonym
17.12.2012 v 12:57:22

Dobrý den, nevím, jestli mohu žádat o pomoc zde, ale
chtěla bych Vás poprosit o pomoc. Dostala jsem se teď před Vánoci shodou špatných náhod do hrozné situace. Před třemi týdny jsme měli autonehodu, kde jsme jeli po hlavní a řidič, co jel z vedlejší nám nedal přednost. Auto nám úplně zrušil,neměl ani technickou,ani pojištěné auto. Mě a dceru odvezla rychlá, mám pohmožděný hrudník, břicho a strašné bolesti krční páteře, dcera se naštěstí jen praštila do hlavy a trochu si hnula krkem – opěrkový syndrom a měla lehký otřes mozku. Zůstala jsem doma na neschopence přes nejhorší dobu a včera jsem přišla do práce, s tím, že mám ještě chodit asi dva měsíce na rehabilitace a tam se jim to natolik nelíbilo, že se se mnou “dohodli“, že k 1.12. mám výpověď. Jelikož to byla malá firma, tak si takové jednání boužel mohli dovolit. Teď jsem tedy na Vánoce zůstala bez práce, peněz, auta a vůbec nevím, jak mám doma dětem udělat Vánoce (nějaké dárečky naštěstí mám). Jsem na ně sama a jsem z toho zoufalá, nemám teď ani na stromek nebo kapra. Likvidátor z české kanceláře pojistitelů odhadl škodu na 16tisíc (to ale dojde až po Novém roce), což je na nějaké solidní auto málo, protože vozím dceru poměrně často po doktorech na rehabilitace a z vesnice, odkud pocházím je to celkem problém dojet do města do nemocnice. Proto zkouším tuto variantu jako šanci, že někdo, kdo by chtěl pomoct, rád pomůže. Pomůže mi i pár korun, aspoň na ty Vánoce – prosím. Budeme s dětmi vděčni za každou korunu, ať máme aspoň stromek a pár dárků, děti z toho už mají rozum, tak nechci, aby je “ježíšek“ zklamal. Děkuji. Zkoušela jsem psát i do televize, kde stačí rodině jedna reportáž do zpráv a vše se vyřeší, tak uvidím, jestli jsem pro ně zajímavý příběh.

Stránky: [1] 2 3 4
Danniella
18.12.2012 v 15:10:50

Tak já bych na takovouhle výzvu určitě nikdy nereagovala. I do mailu mi chodí různé dojemné historky jakože z Afriky o osiřelých dětech apod.
Když chci někomu přispět, mám kolem sebe vždycky někoho, komu se hodí třeba i ty hračky a oblečení po dětech.
Prostor kupuju, to, proč se někdo do takové situace dostal, neřeším. I kdyby vlastní vinou, je to člověk, který má problém a třeba ho nezvládá řešit.
Mně vadí žebrající postižení, kdeří berou důchod, další soc. příspěvky a stojí na Václaváku, když mi jeden člověk říkal, kolik si takhle vydělá, tak jsem koukala. To je citové vydírání v pravém smyslu slova.
Ono by se dalo o většině lidí v průšvihu říct, že si za to můžou sami, do jisté míry to tak bývá dost často, nějaký ten podíl na tom má skoro každý, ale vymlouvat se na to prostě nemůžu.

kubajzMDkubajzMD
18.12.2012 v 14:38:31

Tak to je první diskuse,kterou jsem přečetla od začátku až do konce.Jsem v šoku a gratuluji šikovným maminám,který si dokáží s googlem takhle poradit.
Já jsem takhle poslala opravdu velký balík věcí(oblečení+hračky) postižené rodině povodněmi a je to už cca 3 roky.Jen mě mrzelo,že nevím jestli balík došel(asi jo,nevrátil se)……
Jinak jsem poslala letošní vánoce příspěvek Kapce naděje a občas si koupím ten časopis NP.Jsou to prodejci jako ostatní,takže pokud nemám drobnou padesátku,časopis mu nechám a přidám drobné co mám.Spousta těchto lidí si za to,že jsou na ulici může sama,ale věřím,že je spousta,který za to sami nemůžou a každá snaha se má počítat.

vdaná

MarinadaMarinada
18.12.2012 v 8:30:23

Inori, pochopila bych, že Tvůj známej kupovat NP nechce a to je v pořádku, nikdo ho nenutí, ale schovat se za takovouhle směšnou výmluvu, to je fakt ubohý. Ať teda sežene prodejcům NP práci, když je tak chytrej.
Pokud sis párkrát koupila NP, tak jsi asi v obraze, o jaké lidi jde. Někdy stačí nepovedený rozvod nebo ztráta práce a je z Tebe bezdomovec. Může se to stát opravdu každému.

lnorilnori
17.12.2012 v 21:09:47

Kukačko, z toho důvodu jsem NP právě dřív občas koupila, opravdu je to pořád lepší než přispět někomu do kelímku od chlastu na další chlast. My jsme to s tim známým řešili před manželem a ten je stejnýho názoru jako on, takže mě přesvědčili, abych to nekupovala, tím je to pro mě vyřešený, ale musím s tebou souhlasit. Jinak manžel dřív pravidelně přispíval na Unicef, teď to trochu šidí :)

berulinka1
17.12.2012 v 18:36:38

holky,pošta určitě nestíhá..já jsem posílala minulej týden ve středu 12.12. 2 balíčky maminkám a ještě dnes mi u sledování zásilek ukazují,že se balík připravuje k odeslání.
(jinak jsou balíky většinou do 2 dnů dodány)

berulinka1
17.12.2012 v 18:31:18

tak já,když jsem přečetla tenhle článek,jsem ani trochu nevěřila.
člověk,kterej má šílený bolesti krku,páteře,tak je rád,že je rád a neměl by vůbec chuť vysedávat u pc :-P
A navíc(pokud bych peníze měla),raději bych je věnovala do dětskýho domova,nemocnice,ale určitě né nějakýmu anonymu.
A vánoce NEJSOU o haldách dárků,ale o tom,že se rodina sejde ve zdraví u jednoho stolu.
Píšete,že jste z vesnbice,jak píšou holky,tam snad máte les,nařežte pár větviček,ozdobte a je to.
Holky,díky za vygooglování,paní(slečna) může bejt ráda,že nevíme kdo je,protože bejt na její místě musela bych chodit kanálama,takhle lhát a podvádět :-P
Fuj,Fuj,Fuj :-/

Kukačka
17.12.2012 v 18:16:00

Hanzlici, možná shoda náhod, já taky čekám nějaké zboží z Mimibazaru, pošta nějak nestíhá…

HanzliciHanzlici
17.12.2012 v 17:54:06

Tak to bylo jak na objednávku, před chvilkou mi od ní přišel mail, že zboží ve čtvrtek posílala. Tak já se jí prozatím omlouvám a uvidíme, jestli něco dorazí.

MinkaMD
17.12.2012 v 17:28:52

U jednoho podobného inzerátu byl email alice.vranova…..

PetraPetra
17.12.2012 v 17:22:42

Hanzlici, věřila bych tomu, že dotyčná se Alice vůbec nejmenuje – jak tu někdo psal, poslední inzerát byl na jiné jméno. Takže možná spíš podle toho čísla účtu…

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist