Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » TeploměryTeploměry
HanzliciHanzlici
10.12.2012 v 19:51:32

Tak jsem konečně dořešila jednu velkou šílenost s názvem “jaký teploměr koupit“.
Doma jsme nic neměli a já v hlavě bubáka, že klasický teploměry se už nevyrábí, tak jsem koupila digitální za pořádnou pálku. Jenže mi přišlo, že měří blbě, tak jsem koupila jiný digitální. To samé. Pak jsem radostně zjistila, že se pořád ještě prodávají rtuťové klasické teploměry, akorát že bez rtuti, tak jsem ho na aukru objednala. Přišel mi zlomený. Týden na to jsem ho šla koupit do lékárny. Měřil superpomalu a blbě. Já už zoufalá, Áňa hysteráky při pohledu na teploměr. Někde jsem se dozvěděla o infračerveném do ucha. Ale ta cena!! No nic, na aukru jsem našla asi za tři stovky, tak jsem to zkusila a jsem nadšená!!! Měří dobře a ihned, dítě ho miluje, dokonce vyžaduje měřit teplotu několikrát denně :-D
Takže čím měříte vy? A potvrdíte mojí zkušenost s digitálama?

Stránky: [1]
HanzliciHanzlici
10.12.2012 v 21:21:34

Tu pistolku znám, měřili nás s ní v porodnici. Připadala jsem si u toho jak blbec, nevěděla jsem co s rukama a nohama, než domířila :-) ale za ty peníze budu radši doufat, že se nám ušní záněty vyhnou :-))

Radka2, to každopádně, to platí u každého zboží :-) a já právě doufala, že Hartmann za 270 bude zrovna ten kvalitní no… je fakt, že nízké teploty se řešit až tak nemusí, ale když už ty peníze za to dám, tak prostě chci nějaký výsledky… ale řikam, do vody dobrý :-)

Mě by jenom zajímalo, jestli se ten ušní dá (a s jakým výsledkem) používat i jinak než do ucha. Asi to hned zítra vyzkouším.

PeťkaPeťka
10.12.2012 v 20:55:36

Koupit teploměr, který měří rychle a přesně je zázrak!
Kdysi jsem to tady taky řešila, možná by se ještě diskuze dohledala.

Digitál nám měří normálně 34-35°C, jsme všichni podchlazení a to nechávám i déle, než do prvního “pípnutí“ a stejně to nevyleze.

Klasický rtuťový vždy měřil nejlépe, jeden z dávných dob ještě máme. Vím jen, že se nesmí vyrábět dle norem EU! Takže kdo chce rtuťový a pojede na dovolenou mimo EU, má šanci si ho tam v lékárně zakoupit. Doporučuji! :-)

Moc se mi líbí teploměr, co má sestřička u pediatra. Na dítě jen z dálky zaměří (vypadá to jako pistolka) a na vzdálenost 5 – 10 cm od čela změří teplotu. Sestřička tvrdí, že měří přesně. Cena je ovšem tuším kolem 3 tis.

Ušní měří taky všelijak, dle ušního mazu. Pokud má dítě zánět středního ucha, měří hodně nepřesně. Názory z mého okolí jsou tak 50% na 50%. Někomu vyhovuje, druhému ne.

Čím mám starší děti, tím méně teploměr řeším. Ale ty digitály mi vadí hodně. Protože když je dítě v horečkách, chci změřit rychle a přesně! Rozdíl 2 digitálů, co máme doma, je více jak 1 stupeň a to je sakra rozdíl!

radka2
10.12.2012 v 20:43:23

KVALITNÍ digitál je k nezaplacení:-)

HanzliciHanzlici
10.12.2012 v 20:41:28

Tak já ten digitál používám na měření vody, když dávám malou koupat :-) Na to si taky nemůžu stěžovat.

Ale třeba když jsem si zkoušela měřit denně teplotu, abych odhalila ovulaci, tak byl absolutně k ničemu. Přesně jak řikáš, 35° běžná teplota.

Anonym
10.12.2012 v 20:16:11

máme normální rtuťový, rychloběžku rtuťovou a digitální.

Tak nejlíp měří normální rtuťový, digitální měří dobře a rychle teploty nad 38°C, teploty pod 38 měří mizerně – normální teplota je podle něj 35°C, ale ty vysoké měří opravdu dobře a rychle (což je důležité hlavně kvůli dětem). Rychlobežku jsem použila snad jen 2x v životě.

Takže ve výsledku já používám jen digitál, protože už jen sáhnutím na čelo dokážu odhadnout, že je to moc (hlavně nechci děti trápit dlouhým měřením nízkých teplot, které stejně nesrážím). Normálním rtuťovým se měří jen můj chlap – znáte to: jaká je nejhorší nemoc u chlapa? rýmička. A druhá? teplotka … takže každých 10 minut běhá s teploměrem aby zjistil jestli mu to náhodou z 37,2 nestouplo na 37,3 :D

semelka

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist