Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » jste pověrčivé??jste pověrčivé??
bamiskabamiska
10.12.2012 v 15:07:22

Tohle téma mě napadlo o víkendu kdy mi ze zdi spadl obrázek…a hlavou mi okamžitě projelo jestli jsou všichni v pořádku…manžel byl na nákupu, děti byly na víkend pryč….

Tohle je jediný případ kdy jsem pověrčivá, přitom se nikdy nic nestalo, ale vždycky se mi to uvnitř sevře….a tak mě zajímá jak jste na tom vy???

Přitom pátek 13 je pro mě spíš šťastný….za školy si pamatuji jak jsme s holkama šlapaly na kanály, když jel zelenej trabant třikrát jsme poskočily, projel pohřebák třikrát se odplivlo….pamatujete si nějaké takové blbinky z dětství???

Jo a vlastně ještě jednu věc dělám jak vidím kominíka tak hledám knoflík…a jak jen to jde tak si sáhnu…ale je jich neřádů v černém čím dál méně :D :D takže už začíná být štěstí jen to když ho člověk vidí :D

Stránky: [1] 2
JanaKJanaK
8.1.2013 v 9:19:15

Já si myslím, že pověrčivá moc nejsem, na druhou stranu věřím, že je “něco mezi nebem a zemí“. Mystiku obecně mám ráda – zkouším, většinou na sobě a kamarádech, numerologii, horoskopy, karty a tak podobně. Kdysi jsem si na Silvestra vyložila karty a když se mi tam objevil potomek, jsem se jen usmála a ejhle neplánovaně v polovině roku se předpověď stala pravdou. Já na to zapomněla, ale asi po roce jsem to našla a divila jsem se, jak byla podobná realitě.

zikminkazikminka
8.1.2013 v 8:15:56

no taky nevím tedy… pověrčivá… s tou kočkou a kominíkem klasika…. pátky 13 nějak úplně neřeším, rozbité zrcadlo zamrzí…. a kočár mám radši u mamky…. tak asi jak kdy a podle nálady…. jako podle toho horoskopu, když s emi hodí, je to ok… :-D

nejkrásnější na světě je dětský smích!

bambula
8.1.2013 v 8:00:46

Pověrčivá?? já vlastně nevím. Každý den si čtu horoskop a jiné předpovědi. Když vidím černou kočku raději se jí vyhnu,co kdyby náhodou opravdu nosila smůlu:-) Myslím, že jsem pověrčivá podle toho jak se zrovna cítím. Pátek 13, beru jako svůj šťastný den. Mám ráda čísla 1 a 3 a jejich kombinace.

….neskutečné štěstí

Piškotka
7.1.2013 v 9:23:40

Bami, taky se přidám: zrovna minulý týden mi v novém bytě spadla garnýž (sice pouze opřená o zeď), ale byla opřená jiným směrem a padala zas jiným a ještě strhla obraz s fotkama mě a Sáry, tak snad z toho nic nemusím vyvozovat :-D Mi se poslední rok dějou hodně divné věci celkově, takže nevěřím, že je to jen novým bytem, tam jsem teprve chvíli. Došla jsem na netu až k takovým pojmům (pro mě dosud neznámým), jako je spánková paralýza. Normálně jsem se už několikrát uprostřed noci nebo nad ránem probudila po otřesném snu a nemohla se pohnout, ačkoliv hlava byla vzhůru. Většinou mě opravdu provází nějaký noční děs, a pak cítím něčí přítomnost. Stalo se mi to jak ve starém bytě, tak v novém a i u známých, když jsem tam nocovala. Takže celkem mazec.

Jinak černé kočky i pátek 13. mi nosí spíše štěstí, hranaté kanály nijak neobcházím a zatím docela dobrý.

aladin10aladin10
7.1.2013 v 9:06:54

Také nejsem pověrčivá,nevěřím tomu.

Jelínková

zuzina
10.12.2012 v 20:51:33

radko tak o koupání čtu poprvé,u nás je to předvečeřový rituál :-)
ale taky mám v hlavě myšlenku,že se pod stromeček nemají dávat boty,protože obdarovaný odejde…stalo se :-)

…láska na celý život :-)

HanzliciHanzlici
10.12.2012 v 20:45:03

ty bláho, nemělo být tohle téma oddychovka?
Radka2 – u nás se odjakživa naopak tradovalo, že od štědrovečerního stolu může vstát pouze hospodyně – něco přinést a tak. Ošklivá náhoda.

radka2
10.12.2012 v 20:30:37

ne, nejsem pověrčivá. mám rozum. ale…maminka se jednou koupala na štědrej den (kdo nezná, tak kdo se koupe na štedrý den tak “oleze“)a poprvé v životě měla do pár dnů pásový opar. jeden rok vstala od stolu na štědrej den, druhý rok už byla v hrobě.
synek měl letos v lednu radost, že uhnul černé kočce a nepřejel ji, během pár desítek sekund přerazil sloup elektrickýho vedení a zázrakem přežil. ale pořád nevěřím…

HanzliciHanzlici
10.12.2012 v 19:33:08

berulinko, z toho jde mráz po zádech

berulinka1
10.12.2012 v 19:20:57

bami,ty blbinky z dětství jsem dělala taky :-D
jinak na něco “shora“,že prostě existuje mezi nebem a zemí věřím(ale věřící nejsem) a to proto,že jsem dostala od svojí babičky kuchyň.hodiny,který se jednoho dne zastavily na půl 1 v noci(ráno když jsem vstávala,už nešly)..v tý době jsem ještě neměla páru co se říká..no a během pár hodin jsem se dozvěděla,že babička v tom čase v 00.30hod. co se hodiny zastavily zemřela..takže opravdu od tý doby “věřím“.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist