Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Osoba blizka??Osoba blizka??
Anonym
3.12.2012 v 10:30:23

Ahojte, rozhodla jsem se pro anonymitu protoze nikdy nevim kdo se na internetu skrývá :) Prosim poradte mi. Prisel mi dopis z magistratu mesta, ze toho a toho dne moje auto parkovalo na zakazu zastaveni a mam podat informace o osobe, ktera to ma na starosti. No a co ted muzu delat? Byl to pochopitelne muj manzel, auto je psane na me. Takze mam napraskat jeho nebo sebe nebo existuje nejaky figl? Ted jsem mu volala a rikal, ze o tom vi, ze mel tehdy za oknem listecek od policajtu ale zapomel na to.

Stránky: [1] 2
makinea
4.12.2012 v 0:26:21

Přijde mi taky férové zaplatit.

K parkování. Mně osobně to teda štve, když řidiči parkují, kde se nesmí.
Třeba v tu chvíli nevidí, proč zrovna tam se nesmí, ale kdyby tam jeli, tak by pochopili.
Já třeba nesnáším, když někdo parkuje před přechodem, v křižovatce, v zatáčkách… Někdy mám pocit, že lidi jsou padlí na hlavu.
U nás je taky nouze o parkovací místa, ale co dnes a denně člověk vidí, to je někdy skoro k neuvěření.

zuzina
3.12.2012 v 20:13:11

Já chtěla už předtím napsat komentář,ale dvakrát jsem ho smazala.Jsem asi exot,ale ač manžel řídí auto psané na mě,tak bych ho v tom nechala….Padmé to si myslíš třeba ty,ale když se tak postaví víc aut,tak neprojede mnohdy ani mamina s kočárem/psáno s nadsázkou/…asi je nějaký důvod proč tam ta značka je.

…láska na celý život :-)

PadméPadmé
3.12.2012 v 19:57:25

I tohle Ti mohu přiblížit…. z mého úhlu pohledu…
NIKDY neparkuji na místech pro invalidy… to by mi přišlo fakt trapný…. a vždy, když někam “šoupnu“ auto, dbám na to, aby mohl projet kdokoli (sanitka, hasiči)… takže asi tak “moje“ parkování…

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

radka2
3.12.2012 v 19:41:18

parkování nepřirovnávám ke krádeži:-) je to “jen“ porušení zákonných pravidel.

myslíš, že nikdy nikomu neublížíš blbým parkováním? hasiči by například mohli vyprávět:-( nebo invalidi, kterým zdravý obsadí místo. když ve městě není kde zaparkovat, určitě se najde placené parkoviště, eventuelně zaparkovat na okraji a zbytek dojet mhd. já prostě zastávám názor, že zákony a normy se mají dodržovat. nežijeme ve vzduchoprázdnu ani v anarchii. a začít musí každý u sebe, pak může nadávat na ty “nahoře“.

PadméPadmé
3.12.2012 v 19:22:44

Radko, promiň, omlouvám se, nechtěla jsem rozčeřit vodu. Ani jsem tím nemyslela nic špatného. Parkování jako takové vnímám jako “nešvar“ – parkovacích míst je zoufale málo a zákazů naopak příliš mnoho. To, že někam postavím auto, nikomu neublíží, nikomu tím nezpůsobím bolest, ani trápení.
Přirovnáváš to ke krádeži či jiným věcem – já to mám v jiném měřítku…. nekradu, nevraždím… ale to auto občas postavím mimo parkoviště…. když je na něm obsazeno….

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

radka2
3.12.2012 v 18:54:51

no tak mě asi blbě vychovali, ale já bych zaplatila. zákony se snažím dodržovat a když udělám chybu, tak zaplatím. výmluvy typu – bordel je všude, až nebude tak pak budu nějaké normy dodržovat jsou podle mě trapné. začít by měl člověk u sebe, a ne jak ve školce na písečku ukazovat – on mi sebral kyblíček, tak proč bych já nemohl druhému sebrat lopatičku? to, že ostatní kradou, vraždí, mě má ospravedlnit?

PadméPadmé
3.12.2012 v 18:22:21

Milá “anonymní“… já se tady upřímně a od srdíčka směju… :-D :-) :-D
Jsem totiž přesně ten typ “řidiče“, co se postaví tam, kde je místo a nekouká na “značky“ :-).
Takže – Tvého manžela chápu a tím i “omlouvám“ :-).
Problém je v tom (tedy alespoň u nás), že parkoviště jsou nedostatečná a věčně obsazená a i když zajedu autem do míst, kde se parkovat smí a dá – je tam plno. A co mám v tu chvíli dělat? Přece nepojedu z města, abych postavila auto někam, kde nepotřebuju ;-).

Jde-li to, sveď to na koho Ti libo :-) :-) :-).

Tahle “pokuta“ je o ničem. Až bude pořádek všude, kde má být, volná parkovací místa dostupná, pak budeme mluvit v jiném “tónu“ a i já se se svým autem přemístím tam, kde mi bude vyznačeno.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

PeťkaPeťka
3.12.2012 v 14:49:54

Aha, tak vida, od 1.1.2013. Jsem věděla, že se to nějak projednávalo.

bamiskabamiska
3.12.2012 v 14:27:33

tak čočkovou je dobře že dostal :D

peníze to je velkej problém…pak by mě zajímalo jak to dopadlo???

a upřímně pro mě to výmluva je ač umožněná zákonem. já bych to totiž chápala jako ok, když bych auto půjčila známému, kamarádce, nebo někomu a tak nebudu hlídat kdo co a kde, ale pokud s ním jezdím já a manžel a ten si toho je vědom …tak to výmluva dle mě je….ale pokud to jde tak proč toho nevyužít na druhou stranu…

Anonym
3.12.2012 v 14:19:27

Děkuji za informace. Ten odkaz mi pomohl. Neprijde mi to jako trapna vymluva, zakon to umoznuje. Naturu na to budu muset mit, kdyz nemam na pokutu. Manza uz ode me dostava cocku dneska cely den takze to ma misto pokuty.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist