Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Výživa, vaření, recepty » Jak děláte česnečku...ale mňamozní????Jak děláte česnečku...ale mňamozní????
bamiskabamiska
1.12.2012 v 10:46:11

Mám chuť na česnečku a přiznám, že jsem si strašně dlouho nedělala….no a ráda bych si pochutnala…když tak si ji náhodou dám někde na obídku, ale to už je také dlouho…tak jak docílit dobré chuti, nezakalené vody atd…

Moje babička ji třeba dělávala, že na talíř dala veškeré ingredience od vajíčka, česneku, sádla a koření a zalila to vřelou vodou….

Stránky: [1]
bamiskabamiska
3.12.2012 v 13:56:38

děkuji za rady a receptíky…jak koukám tak se to v drobnostech se liší….vůbec to neznám se zeleninou a taveným sýrem…to vyzkouším také láká mě to….

takže až uslyšíte mlaskání jde to od nás…

johanajohana
3.12.2012 v 9:30:41

Česnečku máme rádi, je to rychlá, zdravá a dobrá polévka. Dělám ji podobně jako ostatní, někdy přidám zeleninu a nakonec rozkvedlané vajíčko. Sýr nedávám. Babička také všechno dala na talíř a zalila horkou vodou. :)

JanaKJanaK
2.12.2012 v 22:24:42

Tak já mám tip na jednu ultrarychlou, my česnečku zbožňujem a když není čas vyvářet, tak prostě nahrubo nastrouhám brambory (podle počtu strávníků), dám do horké vody vařit, přidám trochu kmínu (drceného, manžel nemá rád semínka v zubech), soli a česneku (případně sádla), až brambor změkne, naleju na talíř, kdo chce si přidá česnek a jíme s chlebem, do půlhodiny je hotová a moc dobrá.
Osobně jsem schopná sníst kastrol sama ;)

semelkasemelka
2.12.2012 v 20:48:37

já teda dělám česnečku jedině z “uzené vody“ – je to něco mezi uzenou polívkou a česnečkou, protože já česnek moc nemusím a u dětí to s ním taky nepřeháním, ale ostatní dostanou ještě česnek do talíře
v papiňáku uvařím uzené, na másle orestuju kořenovou zeleninu, přidám česnek, kmín a majoránku a zaliju vývarem z uzeného, přihodím brambory a dodám česnek
do misek krájím šunku nebo uzené maso a tvrdý sýr (nejraději máme Madeland) a samozřejmě nesmí chybět kostičky opečeného chleba a čerstvý česnek pro ty co jim moje dětská česnečka je málo česneková

děcka to zbožňují a nejvíc je baví, že si do tý polívky můžou sami házet ingredience :D

LienLien
1.12.2012 v 19:54:18

Dělám jako radka, ale nakonec vmíchám tavený sýr a opeču chléb. Bez vajíčka

radka2
1.12.2012 v 19:31:27

no tak já dám vařit brambory, sůl, kmín, sádlo, česnek. až je uvařena přidám čerstvý česnek a ve vařící rozvedlám vajíčka. na talíři kdo chce sýr a opečený chleba. a já jsem ujetá na šafrán tak jako skoro do všeho krapet přidám. dá barvu i chuť.

pvosapvosa
1.12.2012 v 19:17:53

My si nastrouháme česnek a ten zalijeme slitou vodou z uvařených brambor. A pak přidáme bramboru (tak jsem zvyklá já) nebo chleba (to zase má rád manžel).

…mít smysl života.

ksanda.1MD
1.12.2012 v 15:15:12

Já ji dělám takto: uvařím si normálně hovězí vývar, do kterého dám brambory… Protože každý máme rádi česnečku jinak, tak nakrájím sýr na kostičky, namačkám česnek, opeču krutonky a připravím vajíčko pro manžela. No a pak si dáme každý do mističky co máme rádi a přelijeme horkým hovězím vývarem s bramborami a majoránkou – takhle ji máme každý dle své chuti – já ji miluju hodně česnekovou, ale bez vajíčka. Manžel ji zase tolik česnekovou mít nemusí, ale má tam rád to vajíčko..

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist