Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » Včera jsem byla po 6 letech v divadle :-)Včera jsem byla po 6 letech v divadle :-)
LussyLussy
30.11.2012 v 14:46:52

Ahoj holky,

ještě teď jsem byla plná dojmů.

Už jsem se o tom zmiňovala v jiné diskuzi – dostala jsem od bráchy k narozeninám 2 vstupenky do Divadla Járy Cimrmana na hru Švestka. Ví, že je miluju a svého času jsem všechny hry uměla nazpaměť.
Manžel je na tom stejně, takže jsme měli oba radost.
Brácha domluvil s mojí mámou hlídání dětí u nás doma a řekl, že nám tam i odveze.
Takže včera byl den D a já asi po 6 letech byla v divadle. Shodou okolností před těmi 6 lety to taky byli Cimrmani,ale u nás v městském divadle.

Holky, já jsem tak dobitá energií, byla to prostě bomba!
Hned ve vstupu jsme se potkali s panem Rumlenou a za chíli u bufetu s Miloňem Čepelkou. Byla jsem z toho úplně vedle a docela chápu, když puberťačky omdlívají na koncertech svého idolu :-)))))

Sice jsme měli lístky až úplně dozadu – balkón, 4. řada, ale divadlo je tak malý, že jsme měli všechno jako na dlani.

Při semináři jsem si říkala, když jsem ty “dědoušky“ tak viděla sedět, pan Hraběta už o hůlce, jestli je to ještě baví, když 40 let hrají pořád dokola a jestli vůbec mají ještě sílu.

No a po přestávce mě přesvědčili, že fakt jo!!!
Zdeněk Svěrák má hlas jak zvon, až mě mrazilo. Miloň Čepelka v 76 letech tancoval v dámských botách na vysokém kramfleku jako nic a navíc samozřejmě jejich humor :-)))
Akorát při mé nejoblíbenější hlášce jsem vyprskla jen já z celého divadla :-))).

Bylo to fakt super, evidentně si to hraní užívají, pan Svěrák dokonce odboural pana Weigla, potlesk byl velký, vraceli se asi 10x.

Byla jsem tak nabitá, že jsem myslela, že ani neusnu :-)

Jen děti to hlídání babičkou nějak nezvládly. Lucinka prý začla brečet hned jak jsme v pět hodin odjeli, a to je zvyklá jezdit k babičkám třeba na víkend a teď byla doma. Mára byl v pohodě, jen ho máma uspávala 1,5 hodiny.
Prý seděl na posteli, odmítal si lehnout, koukal na okno a říkal: vidim tatínka, vidim maminku, když jelo auto, tak říkal: slyším maminku, slyším tatínka a to prokládal slovem VSTÁVAT a neci spát babičkou.
Takže usnul až v půl desáty, mezitím Lucinka usnula na sedačce,máma ji přenesla, ale za chvíli byla vzhůru a brečela, že mě chce a to jí vydrželo až do skoro jedenácti, kdy jsme přijeli, ještě v noci se budila a plakala.
Tak nevím, proč jí to šmudlu tak sebralo :-(

Stránky: [1]
zuzina
1.12.2012 v 14:06:56

Lussy moc ti přeji to odreagování a že hlídání nebylo hladké?vzhledem k tomu jak se dětem dětem věnuješ,tak v podstatě hladké bylo,tak si nic nepřipouštěj a užívej si ten hezký pocit z kulturního zážitku :-)

…láska na celý život :-)

PadméPadmé
30.11.2012 v 20:44:35

Ahoj Lussy, jak já Ti rozumím! :-) Právě proto chodím do divadla :-). Pro ten pozitivní “dojem“. Člověk jakoby “zmizí“ z toho reálného světa a přenese se úplně někam jinam. Cimrmany a Svěráka vůbec já můžu, kdykoli, kdekoli :-). Zrovna včera mi syn předčítal Cimrmany :-D.

A z toho hlídání si nic nedělej. I děti si potřebují přivyknout tomu, že maminka občas není doma. Ty máš ještě drobky malý, tak je to pro ně “novinka“. Chce to, abys občas “vypadla“ (z domu) :-) .

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

LienLien
30.11.2012 v 17:54:08

moc ti to přeju, trošku vybočit z toho kolotoče

Anonym
30.11.2012 v 17:24:24

Tak Švestku jsem od nich ještě naživo neviděla, byli jsme na Africe a Českém nebi, obojí dobré. Ale doma to posloucháme často. To je fajn, že sis to užila. Kukačka

bamiskabamiska
30.11.2012 v 16:22:14

to je paráda že jsi tak plná dojmů…tak to splnilo to co mělo…no chudák babička ale je jednička že to i přesto tak zvládli….prostě v tuhle chvilku bylo přednější divadlo…hned bych šla také…jen to čtu..

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist