Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » kontrola pubertálních dětí?kontrola pubertálních dětí?
zuzina
28.11.2012 v 16:58:12

ahojte,moje dcera přišla včera ze školy s novinkou,že její spolužačka/12 let/ se nachala vyfotit nahá na web kameře a na sama mobilem a fotku poslala její ,,lásce“ .onen hoch nelenil ,fotku pověsil na FB a už to kolovalo :-( Vyšetřovali to i policisté z důvodu šíření pornografie na internetu kdo to komu posílal atd.Mám otázku,kontrolujete počínání vašich dětí na sociálních sítích?Znáte hesla k jejich profilům,emailu…jaká je hranice soukromí/sms emaily kontakty/ a ochranou dítěte? Máme my jako rodiče právo zasahovat i do virtuálního světa dětí než jen do toho kam jdeš a s kým,v kolik budeš doma?

…láska na celý život :-)

Stránky: [1] 2
cucoretka
30.11.2012 v 11:40:06

Děti na FB používají moje emailové adresy.U těch dvou staršéch 14,15 je to horší.PC už mají ve škole a tak se dá řící,že tomu rozumějí více než já.Takovéto věci snad nedělají.Mluvili jsem o tom,vědí že je to nejen trestné ale i nemorální, atd.

PetraPetra
29.11.2012 v 20:19:25

Tak mi zrovna dneska přišel na mail odkaz na online publikaci Děti a online rizika, podle všeho to bude spíš odborné, ale třeba to někoho z vás bude zajímat – http://www.linkabezpeci.cz/data/articles/down_738.pdf

Kdyžtak pak napište, kdo to budete číst…

…neustrnout ;-)

PadméPadmé
29.11.2012 v 20:09:44

Ahoj Zuzi, tak mi to nedalo a řekla jsem o té “příhodě“ našemu mladýmu. Byl dost překvapený a zaskočený (působil na mě dojmem, že se s ničím takovým zatím nepotkal).
Pak prohlásil, že je ten kluk “pěknej blb“, že to se nedělá.
Chvíli mlčel a pak dodal: “… to ji asi nemiluje…“
Tolik názor mláděte.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Anonym
29.11.2012 v 20:03:47

Nemám ještě dítě v tomto věku, dceři je teprve 8 let. Snažím se jí vše vysvětlovat, nazývat věci pravými jmény, dokola opakuji s nikým cizím se nebav atd. Nevím, jaká bude ve 12 letech, ale jedno vím jistě a to, že ji budu neustále omílat již řečené, protože z těchto věcí mám hrůzu.Vím, že jí nemůžu zabránit na 100%, aby dělala takové blbosti, ale jako rodič se o to chci maximálně pokusit. Budu strašně ráda, když si budeme moci důvěřovat. Popravdě nevím, jestli si ta holčina zaslouží nějakou lítost, už to, že jí napadne taková kravina a posílá někomu svoje nahé foto, je pro mne zarážející. Vždyť ve 12 letech už by měla chápat takovéhle věci. Říkám těžko soudit. Neznám její rodiče. Pokud jí mají tzv. na háku, tak je to především jejich vina. Soukromí druhých je pro mne tabu a neumím si představit, že bych někomu lezla do emailu či mobilu, ale kdoví, co k tomu člověka může dovést? Co třeba strach o dítě?

bamiskabamiska
29.11.2012 v 15:06:49

o kamarádech přehled nemám….většinou…tím že jsme se dvakrát přestěhovali jsem ho ztratila…
vím s kým tráví čas o víkendech u táty to jsou kluci co znám a tím to většinou končí….
Vašík nastoupil do učňáku a to je konec kompletně…musím mu věřit…nějak nevím jak bych je měla poznat, nebo rodiny z jakých jsou…
Míša také měnil školu a chodí jen ke dvoum a jeden bydlí vedle v paneláku, ale u toho druhého také nevím….
tohle trochu přikládám jako nevýhodu města a kor když v něm nevyrůstali…..takže tady musím věřit, ale trnu kdyby něco tak ani nevím na koho se obrátit kde shánět atd…

nuninka
29.11.2012 v 13:49:27

Chudák holčina. To je mi teda pěkný přítel :-(
U nás je FB zatím tabu. Dokonce ani já na něho nechodím :-)
Telefon občas kontroluji, ale to jenom protože jí mažu zbytečné sms, rozmazané fotky, zmeškané hovory atd…
Markétka má strach, že by na telefonu něco pomačkala, tak s tím zatím chodí za mnou. Ale vědomě/cíleně nekontroluji. Je to její telefon.

PadméPadmé
29.11.2012 v 13:11:45

Ahoj Zuzi, odpověď na Tvou otázku je: “zatím ano“.
V tuto chvíli mohu říct, že vím, s kým se kamarádí, s kým se vídá a s kým komunikuje. Kamarády znám, vím, kde bydlí a mám jejich telefonní čísla (na mobil).
Takže asi tak… u nás…

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

MarinadaMarinada
29.11.2012 v 10:38:06

Zuzi, u nás se něco podobného řešilo na schůzkách ve 3.třídě – kluk z vedlejší třídy při převlékání na tělák nafotil vyvinutější holku a poslal to půlce školy. Takže i když na Facebooku někdo nejste, stát se to může i tak :-(
U dcery ve třídě už hodně dětí profil má, dcera ne (já taky ne), na počítač zatím nemáme moc času, volný čas trávíme většinou aktivně a mimo domov. Ale uvidíme za dva – tři roky…Dcera je zaregistrovaná u nějaké hry a občas jí tam někdo napíše vzkaz, tak se vždycky napůl z legrace a napůl vážně ptám, jestli jí nepíše nějaký úchylák. Nešmíruju jí a nelezu jí tam, ale ptám se…a věřím (musím :-) ), že to, co mi odpoví, je pravda.
Jinak její kamarádky znám a chtěla bych znát i do budoucna, ale je to těžké…zakázat kamarády dětem stejně nemůžeme.

zuzina
28.11.2012 v 18:41:27

Dcera má FB,když si ho před rokem zakládala,heslo jsem měla.Nevím jestli má stejné nebo ne,když vejdu do pokoje okna nezavírá…mám jí v přátelích,fotky celkem cenzuruju a hučím do ní i ohledně těch focených v zrcadle,pubertální statusy atd…Kolikrát mě sama zavolá a ukazuje mi ty ,,trapné“ od jejích kamarádek.Email ani sms jí nekontroluju.jen mám přehled o útratě.
Ta dívčina je dítko velmi zaneprázdněných rodičů,znám ji od 1. třídy :-( už v létě jsem jí potkávala s ,,kamarádama“ venku.Ale je to opravdu věc rodičů,že?Mě zajímá co ji v tomto věku vůbec vedlo k tomu,udělat takovou věc :-( nějak mi to mozek nebere,natož od toho kluka :-(
a máte přehled o přátelích vašich dětí?

…láska na celý život :-)

Danniella
28.11.2012 v 17:58:16

Zuzi, tak to je teda hodně drsný.
Syn ještě není v tom věku, ale my s manželem taky na FB nejsme a budu dělat vše pro to, abych před tím uchránila syna co nejdéle.
Sociální sítě mi prostě vadí a nechci s tím mít nic společnýho.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist