Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » fotokalendářfotokalendář
LienLien
28.11.2012 v 14:53:12

Ach jo, jdu si postěžovat asi sama na sebe, objednala jsem fotokakendáře a dnes přišly. Fotky jsou tam nepřizpůsobené velikostně, takže např. maruška bez hlavy a nohou apod. Jsem naštvaná, dělala jsem to prvně a vůbec mě nenapadlo, že se to nějak automaticky nezmenší, myslela jsem, že jak tam naskočí zelená značka, tak je fotka v pořádku. Nebo aspon teda naivně, že by to nevytiskli a upozornili mě. Takže spousta peněz pryč a asi to vyhodím, bych se styděla to někomu dát, nebo možná jo a ten trapas si “užiju“.

Stránky: [1] 2 3
Pavlinkav
19.12.2012 v 8:58:27

Záleží na velikosti, zpracování, jestli je zrovna nějaká akce-sleva, to chce vyhledat aktuálně nebo sledovat nabídky už od podzimu.

Myslím, že A4 by při nějaké akci mohl být tak od 150 Kč.

…objevovat doteď nepoznané…

Anonym
18.12.2012 v 12:13:28

na kolik vyjde asi tak jeden z těch levnějších fotokalendářů?

MarinadaMarinada
29.11.2012 v 9:19:10

Pvoso, to je krásná ukázka z kalendáře! To přelepení zkažených fotek novýma fotkama je skvělý nápad!
Jinak někdo tady psal, že mu dělání kalendáře nebo fotoknihy netrvá dlouho… Já mám vždycky dopředu představu, jak chci, aby to vypadalo + dělám k tomu i popisky a většinou mi trvá jeden večer, než vyberu správné fotky a pak druhý večer protažený tak do dvou do rána, než to tam poskládám tak, jak chci. Jednou jsem to tam nechala nahrát bez popisek a podle toho, jak mi to program nabídl a jen jsem upravila formáty, tak to je pak rychlý. Nechávám to dělat v Tetě (dřív ve Schleckerovi). Zbytečně tady teď proběhla v několika příspěvcích kritika Fotostaru, jsou v tom nevinně, i Lien to několikrát napsala. Zrovna k nim bych si kdykoliv cokoliv bez obav poslala.
A ještě kdyby chtěl někdo připravit levnější dárek z fotek, tak u nás měl kdysi velký úspěch můj výtvor, kdy jsem nechala udělat hodně fotek, ty jsem pak různě nastříhala, poskládala a nalepila na papír tak, aby ani místečko nezůstalo volné a to celé jsem pak dala do skleněného rámečku za 30Kč. Je to moc hezké a veselé a celkové náklady byly kolem 100Kč, co si pamatuju.

LienLien
29.11.2012 v 9:15:12

BAmi dík

Pvoso, to vypadá moc hezky a asi to i takhle vyjde levněji, jako vytisnout fotky a kalendář svázat sama. No uvidíme příští rok, začnu dříve a něco spáchám.

bamiskabamiska
29.11.2012 v 9:09:24

lien to je mi líto…radit nebudu já to dělala je to tak tři roky taky rodičům stolní a docela to vyšlo….ale jak píšeš je to škoda vyhodit a další penízky k tomu…tak spíš připrav hezkou formulaci při předávání a at potěší….

jinak jsem na tom podobně s těma zkušenostma na pc jako ty..tohle je pro mě pole neorané…

pvosapvosa
29.11.2012 v 8:52:51

Lien, je mi moc líto jak to s kalendářema dopadlo. Nevím jaký mají program, ale já jsem dělala ve fotolabu a tam se to prostě nahraje do daného okýnka a v něm si fotku přiblížíš nebo oddálíš, upravíš dle sebe, ale vžda se tam nahrála celá :-(
Jinak mě jen napadá:
1)nevím, jaký fotmát máš kalendáře, ale co udělat fotky a nalepit je místo těch špatných,
2) nebo udělat kalendář přímo z fotek…o to se teď pokouším já….jedná se o program (TKexe Kalender), kde se připravuje celý kalendář, ale můžu si ho uložit po měsících jako jednotlivé fotky.. takže, máš 12 fotek (12* 3-5,-) pak už jen udělat dírky a svázat na povešení, nebo z kartónu udětat stojánek (případně ho koupit, třeba ikea 199,-)
Ukázka:

…mít smysl života.

semelkasemelka
28.11.2012 v 21:34:13

Lien, tchánovci mají taky kalendář s děravou Míšovou hlavou… když to švagrová nechávala dělat vycentrovala fotku na autíčko a ne na Míšu, takže jeho hlava vyšla akorát do toho výkroje nahoře …no co naděláš ..

já si teda dávám na to pozor, nějak jsem prostě naučená, abych fotky centrovala a sama si je chystala tak jak je chci já … dokonce si je ořezávám v programu na daný formát, protože přece jenom u některých fotoshopů není 4:3 jako 4:3 – dva milimetry sem dva milimetry tam a fotka vypadá úplně jinak

hlavně chybami se člověk učí, příště se určitě povede ;)

LienLien
28.11.2012 v 20:33:13

jo ale jinak už jsme se domluvili (i když manžel když to viděl, tak řekl že mám udělat nové a dobře), že tedy příbuzenstvo dostane tyto (peníze na vyhazování fakt nemáme) a holt je buď vyhodí nebo ne. Vzhledem k tomu, že jsou to dědečkové a babičky, tak myslím, že mé PC umění pochopí.
A třeba za rok budou lepší :-)

LienLien
28.11.2012 v 20:29:24

Peťko díky, to je milé.

Pavlinka, oni za to asi fakt nemůžou :-(. I když nevim no, já tam třeba sedět a tisknout někomu fotky bez hlavy a nohou, asi bych se zeptala, ale chápu, že je to zřejmě nějaká linka, mají nějaké normy a jsou rádi, že dělají a řešit každého troubu, co si neumí nahrát fotky nemůžou.

PeťkaPeťka
28.11.2012 v 20:01:30

Lien, tak si z toho nic nedělej. Prostě se stane!
Příště si k tomu někoho zavolej a bude. Fotostar to má docela dobře dělaný. Fotku můžeš “vzít“ – klik myší a držet – táhnout a posouvat do výřezu přesně jak potřebuješ. Na otočení jsou tam takové malé ikonky – jakoby šipečky vlevo a vpravo. :-)

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist