Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Nevlastní děti - problémy...Nevlastní děti - problémy...
mimkysmimkys
27.11.2012 v 20:46:29

Nebudu tady psát anonymně, protože každý tady ví,že jsem se před rokem vdala a získala nevlastní dceru. Mám svoje dvě a tak jsem si řekla, třetí holka no to nějak zvládnu… Není to manželova vlastní dcera, vychovával ji od roka a tak, když jim umřela družka a matka, našel si po nějaké době mě… Myslela jsem, že ji “převychovám“ dle svýho, že mi bude pomáhat, já ji učit vařit… zkušenosti jsem žádné neměla s výchovou nevlastních dětí a tak jsem si řekla, že tak špatné to nebude, ale… Nebudu tady popisovat problémy, které s ní prožíváme spolu s manželem, nevyjímaje kouření, třídní důtka za nevhodné chování a vyrušování, odmlouvání, .. skončilo to tím, že po jedné z mnoha výměně názoru mezi ní a mnou jsem skončila v nemocnici (jsem ve 26 týdnu těhule) a ona utekla z domova k bábě… Nevime už jak dál, prostě cestu jsem k ní nenašla a ona ke mně taky ne.. manžel je z toho hotový, chodíme všichni tři k psycholožce, ale jeto na dlouho.. Je jí 13 let a prostě nevim jak k ní najít cestu… možná mě odsoudíte, politujete jí ale… opravdu nevim jak dál a tak uvítám názory těch, kteří to zažili nebo slyšeli a pomůžou mi i když nevěřim, že by se to někdy mezi náma obrátilo v lepší situaci, než je nyní…

Stránky: [1] 2
HeloušekHeloušek
29.11.2012 v 10:27:28

Žádné zkušenosti ani rady Ti psát nebudu. Nepůsobíš na mě dojmem, že bys to chtěla skutečně probrat a prodiskutovat.

Mám z Tebe pocit, že chceš politovat a pofoukat bebíčko.

Nechápu, co sis myslela, když ses po krátké známosti vdala za vdovce s dcerou. Teď se divíš? Čemu vlastně?

A po manželovi jistě chceš, aby se staral o Tvoje holky a pomáhal…

PeťkaPeťka
28.11.2012 v 20:06:17

A co třeba kdyby zapracoval tatínek? Že by si někdy spolu zašli sami dva do bazénu, do kina? Aby neměla pocit, že nyní už má smůlu a její tatínek funguje jen pro tebe a pak pro nového člena rodiny.

mimkysmimkys
28.11.2012 v 20:03:39

Radko snažim se jí přijmout a převychovat no snažila jsem se aby se prostě naučila třeba chod domácnosti, pomáhat, je už veliká ale doma nic nemusela doma o to mi šlo! Snažila jsem se ji přijmout, ale když ti hází klacky pod nohy nevim jak bys to vydržela dlouho…

radka2
28.11.2012 v 19:15:44

mymkis proboha jaký převychovat? snad přijmout ji jaká je, ne? puberťáka v kritických letech zkoušet učit něco, co v životě nedělal? to ten vztah nebude fungovat nikdy. jsi pro ni cizí, zvlášť když se snažíš jí změnit razantně život na který byla zvyklá. byla s tatínkem, a najednou se přihrnou “cizí“ lidé, a ještě po ní chcou aby začla fungovat jinak než dosud:-( vžij se trochu do ní.

slepenina
28.11.2012 v 13:10:32

Opravdu to bolí a je mi to líto. Možná jsme ji věnovala ještě víc péče než vlastním a nebylo to jednoduché s její výchovou, jsou tam nějaké geny pro mě neznámé.

mimkysmimkys
28.11.2012 v 12:21:02

no vidíš, Sleepenino, ty jsi holku vychovávala, když byla malá tak si člověk řekne, že by to mohlo být vše v pohodě ale ke konci, jak jsems idočetla, to dopadlo špatně. Člověka to musí mrzet, věnuješ holce kus svého života, jsi u ní, když je nemocná a pak takový vděk.. no děkuji za názor.

slepenina
28.11.2012 v 10:58:27

Dovolím si vstoupit mezi vás. Já jsem byla vdova bez dětí a vzala jsem si vdovce s jedním dítětem a také dcerou, spolu máme další tři. Ona v ty době byla malá 3,5 roku ji bylo a tak to bylo nějak v pohodě jestli se to taj dá říct, jen rodiče od její matky což jsme brala jako samozřejmnost, že k nim jezdila občas a ty dělali problémy nejdřív, když jsme měli mít svatbu a pak i později, museli jsme se přestěhovat, ale přesto tam jezdila. Vše fungovalo, každý až na mě ji umetal chodníček, že je ta chudák bez mámy. Pak v těch 15 občas nějaký to co ty mi budeš říkat když nejsi moje a i to jsme ustáli a život šel dál a nyní ji je už 37 a má svoji rodinu, ale vysloveně nyní zjišťuji ať jsem dělala co mohla a dala jsem ji vše co ostatním tedy do výchovy a i požitků tak je jiná než moje děti a nyní to skončilo až tak, že jsme přestaly spolu komunikovat. Bohužel co se dostěhovala za přítelem tak dělá jednu hovadinu za druhou a snažila se i mě využívat třeba v hlídání vnoučka čí nedostakem peněz, nikdy je nedokázala udržet a já měla možnost nějak to vše držet i když s námi už nebydlela, koupili jsme ji byt ve 25 letech. Nyní si připadám, že jsem ve výchově zklamala nebo jak to nazvat selhala, velmi mě to mrzí a nevím co nyní bude dál. Vymazala si mě z kontaktů, že jsem si dovolila ji napsat něco co neměla dělat, z jara jsem z ní měla až pásový opar. Přeji ti hodně síly a snad bude líp.

MarinadaMarinada
28.11.2012 v 9:10:45

Dohledala jsem to na internetu, je to kniha Děti těch druhých od autorky Joanna Trollopeová. Nejsou tam žádné rady, je to normální ženský román – náhodou jsem na to narazila v knihovně a spoustu situací, co tam popisují z pohledu nevlastních rodičů, jsem zažila na vlastní kůži, včetně úvahy, jestli mi ten chlap za to vůbec stojí :-) Popisují to tam i z pohledu nevlastních dětí. Ona tě ta kniha nikam neposune, jen pochopíš, že nejsi sama, kdo řeší tyhle problémy.
Tak hlavu vzhůru, bude to časem dobrý, uvidíš, teď by to asi chtělo zkusit vážit slova směrem k manželově dceři, některé se už opravdu nedají vzít zpět.
Přeji hodně štěstí.

PadméPadmé
28.11.2012 v 9:07:31

Mimkys, tak se mi to pořád honí hlavou – jak jsem si včera večer přečetla ten Tvůj příspěvek – aktivovaly se mi v hlavě vzpomínky na dětství – teta se rozvedla a sestřenka byla přesně v tomhle věku, co je Vaše děvče. A ona (sestřenka) tenkrát chodila k nám. Moje maminka to často “žehlila“. Bylo to těžký … pro všechny…

Víš, to, co Ty máš zažité a Tvoje holky naučené od plínek, je pro ni “jiné“, “nové“. A přivyknout si něčemu “novému“ chce čas, ono to nejde “na povel“.
Uvědomuju si, že je to pro Tebe náročné a je mi jasný, že z toho máš “vrásky“.

Žádný puberťák nechce poslouchat. Vidím to doma na vlastním klukovi, mění se mi před očima a to, co bylo, už není. Stává se z něj jiný člověk, na všechno má svůj názor a taky máme časté výměny názorů. A já pořád vysvětluju. Vysvětluju co, proč, jak.

A pak mě taky napadla ještě jedna věc. Láska není přenosná. To, že jste se zamilovali vy dva (Ty a manžel), se nikoho jiného nedotklo. Ostatní jsou v pozici, kdy to musejí přijmout a akceptovat. A to taky není jednoduchý.
Moje sestra je dospělá ženská a taky se s tím nemůže “porovnat“, že si náš tatínek (po ztrátě maminky) našel novou přítelkyni. Chce to čas. A každý z nás toho času potřebuje jinak – někdo se se změnou vyrovná rychleji a někomu to trvá déle.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

mimkysmimkys
28.11.2012 v 8:37:41

Padmé, to co píšeš jsem se taky snažila ale nejde to tak jak jssem si představovala. Přesně jak píšeš hormony, menstruace… no pravidla.. manža je viděl jenom o víkendu, živil se jako řidič kamionu a tak to nezažil to co zažívá teďka s ní a tak je taky hotový ale vše “svádíme“ na pubertu. Něco prý zakázal a pak se donzvěděl, že jí to stejně matka dovolila a dělala si co chce a tak… tady jsou pravidla, která se dodržují a ona to asi nemůže pochopit nebo nechce, že najednou musí poslouchat???
Peťko oni se přestěhovali ke mně do bytu, oni měli menší. JJ víme, nebo předpokládáme, že to bude ještě horší až se mimi narodí ale doufáme…
Marinada, budu ráda, když mi napíšeš název knížky a určitě si ji přečtu… Když se dozvěděla, že čekáme mimi, nebyla nadšená. Neptá se vůbec když jdu k dr. nebo jedu spolu s manžou na ultrazvuk nebo tak i když to ví.. nikdy se neptala, na oblečky se nekoukla…

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist