Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Zbavení se právní odpovědnosti za dítěZbavení se právní odpovědnosti za dítě
Anonym
25.11.2012 v 18:07:12

Dobbrý den,

můj přítel má žena, která vede asociální život a nehodlá na svém stylu života nic měnit. Dva roky už se ženou nežije. Osm měsíců měl v péči svého syna a žádal o trvalé svěření do péče. Jeho žena není žádný andílek, ale má bohužel z prdele kliku a nakonec to dopadlo tak, že mě zdiskreditovala takovým způsobem, že sociální pracovnica dala podnět k odebrání dítěte, že bych mohla dítě ohrozit na životě a být mu nebezpečné. Jen na základě toho, že mám deprese atd. Nikdo už nemá sílu na další tahanice po soudech a chlapec? Tak trochu ztracený případ vzhledem k tomu, že se nám nepodailo ho odříznout od matky. Oba s přítelem víme, jak se matka chová, jak přistupuje k problémům, že úspěchy s malým připisuje na vrub sebe, ale neúspěchy, to je naše vina. My víme, že hclapec poroste a problémů bude přibývat a matka se bude chtít zříci právní zodpovědnosti za syna a chybu přenést na nás a žádat náhradu. Zajímalo by mě, co by měl přítel udělat, aby nenesl právní zodpovědnost za to, co podělá matka. Vyrůstala v asociálním prostředí, kde ji týrali a zneužívali a podobně přistupouje ke svému synovi. Na své výchově neshledává nic nenormálního, což je vzhledem tomu, co zažila jasné. Nedokáže ale za své činy nést následky, což se ukazovalao každého kde a navíc měla neskutečné štěstí a všechna obvinění na ni byla stažena. Zmanipulovala i sociální pracovnici. Chtěli bychom se pojistit, aby už nemohla zasahovat do našich životů a neplatili za něco, co provede ona. Protože jako nástroj pomsty používá dítě. Ptáme se, jak docílit toho, aby přítel za dítě nenesl právní odpovědnost. Kdyby to šlo, syna by se zřekl. Což nejde. A přítel paní dokonalé není takový rek, aby si dítě osvojil. Obávám se ale, že to není, co by ona chtěla, protože v tomhle případě jí jde spíše o peníze. Tvrdí, že na dítě. Přítel napsal návrh soudu na výživné s třemi možnostmi, s tím že za ní zaplatí dluhy, které za jejich manželství udělala. Ale je tu jasné, že abychom mohli začít žít, potřebujeme se zbavit paní dokonalé. Tedy ne zabít, takto si toto slovo vysvětlila sociální pracovnice. Jen prostě chceme mít klid a žít. A styk s touto paní nám dal jasně na zřetel, že si musíme chránit holý zadek. Berte v potaz to, že ta ženská má neskutečné štěstí a je mistr manipulace, takže jí projde i vražda. Což jí už prošla, protože zabila duši svého dítěte. Ala týrání a podvody jichž se za soužití i po rozchodu s přítelem dopustila jsou těžko prokazatelné. Díky za každou radu.

Stránky: [1]
LienLien
25.11.2012 v 23:01:29

No jak to tak čtu, asi bych se být vámi teď soustředila hlavně na sebe, tedy na svůj stav a to ostatní se pak “samo“ vylepší.

Anonym
25.11.2012 v 21:59:43

Vidím ji do srdce, vidím ji až na dno duše. Bohužel jsem jeden z těch lidí co to umí. Bohužel. Proč mám asi deprese. Ono pak není snadné oklepat ze sebe, to čemu se říká, jak? Protože tu černou diru, co je v ní nikdo nevyplní. A nevyplnilo by ji ani milion, co by jí dával přítel. Kecy, kecy, kecy. A klukovi nakonec koupí suchary a neuvaří mu ani kako. Prý ho nepije. Vy se čumte na pitomé paragrafy a raďte srágory padouchům a těm co to myslí upřípně, dávejte kopance. Ten kluk dostal a dostával by nad rámec našich možností. Avšak každá korunu v rukou jeho matky je koruna spláchnutá do záchodu. Kluk dostane, co si zaslouží a matka téže po zásluze. A vím, že existuje paragraf, který to umožňuje. Někdy je málo více.
V tom návrhu bylo i placení toho, co Luboška baví, jen se to odvíjí od příjmů přítele. Výdělek na stavbě je nestabilní a v zimě menší. A když si vydělá 9500 a nájem na byt je takový, tak jedině jít bydlet ven a soud nemůže nařídit placení takové výživné, aby ho dostal do situace, kdy by skončil na ulici.

Anonym
25.11.2012 v 21:42:46

Hrůza je to, co si lidé dělají mezi sebou navzájem. Lžou si, podváděj se. A když se dostanete do křížku s člověkem, s jakým jsem se dostali my, prvně se snažíte ustopovat, kam až to jde. Nakonec pak zjistíte, že jste mačkáni na zeď a nezbyde vám nic jiného, než se bránit. Proti blbosti se ale bránit nelze, takže jediná cesta ven je, udělat ze sebe ještě většího blbce, než je ten, na kterého jste narazili.

Ne nadormo se říká, že nejhorší srážka je s blbcem. A v dnešní době je snažší uvěřit bbosti a lži, než se pravdě podívat zpříma do očí.

Výsledek, sebestřednost, sobeckost cynismus. U nás je to jenom póza. Ale to víme jenom my. A druzí, ať si myslí co chtějí. My také víme své.

radka2
25.11.2012 v 20:44:26

paragraf 149- kterého zákona?

500 výživného – to je sranda, ne??? to by byla blbá, kdyby na to přistoupila.

platit stravné ve školce 700 korun – to podle zákona ani nejde! to může maximálně dobrovolně nad rámec výživného.

jako by malý stále s námi byl- tak to je taky v rozporu se zákonem.

jednou by na malého mohly přijí větší peníze, jindy ani ta 500 – to by musela být padlá na to přistoupit.

takže žádná z variant není pro matku zcela logicky přijatelná.

jeho faktický průměrný výdělek je 14 000 měsíce- ex má stejný, já násobně víc, a aniž bych jakkoliv u soudu navrhovala částku tak mu určili 2000:-) vám možná určí více, protože paní asi nadprůměrný plat mít nebude.

exekuce nikoho nezajímají, výživné má přednost.

Ona neumí hospodařit s penězmi a utrácí je za pitomosti – má syn hlad? chodí otrhaný? to není na vás posuzovat zda je péče o nehty nadstandart a dítěti si může kupovat co chce když na to má.

Přítel chce docílit toho, aby peníze šly na chlapce, ne jí do rukou- toho nedocílí, ona ho má v péči.
Nezříká se chlapce, ale právní odpovědnosti za něho-tak to už je úplný nesmysl.

Za osm měsíců, co byl chlapec u nás mu matka kromě narozenin nekoupila nic, ačkoliv jsme ji prosili- co mu navíc nad rámec výživného kupujete teď vy?

nepatila nic – tak máte požadovat nezaplacené výživné, to přece lze dokázat, že nic neplatila.

ať si dál předstírá lásku ke svému dítěti, která neexistuje – co o tom víte? vy jí vidíte do srdce?

nerozumím, jak z vás může udělat bezdomovce, to už si asi jen představujete ve své bujné fantazii.

Protože na extrémy hold rada není- chcete se zříct, potažmo zbavit odpovědnosti za dítě. tady radit nelze, protože to prostě nejde.

Anonym
25.11.2012 v 20:13:17

Ona paní na paragraf 149 nereaguje. Takže…

Výživné… Nabídl jí, že bude platit minimum, což je 500 výživného. Nebo platit stravné ve školce 700 korun, aby nepřišly oné paní peníze do ruky, třetí varianta byla, chovat se, jako by malý stále s námi byl a jednou za měsíc dodat veškerý arsenál, potraviny, hračky, oblečení. Přítel dělá na stavbě a má kolísavý plat, takže jednou by na malého mohly přijí větší peníze, jindy ani ta 500. Čtvrtá možnost byla kombinace všech možností kromě bodu 1 a 2. A další věc, jeho faktický průměrný výdělek je 14 000 měsíce, ale vzhledem k tomu, že exekutor šel přímo na jeho plat, strhává se mu jedna třetina platu a do ruky nedostane více jak 12 000 korun. Právní odpovědnosti za dítě se chce zbavit kvůli svojí ženě. Protože odmítá plnit, co plnit má, pokud jí sociálka nepráská bičem za prdelí. Je otázkou času, kdy se jí všechno začne sypat pod rukama. Ona neumí hospodařit s penězmi a utrácí je za pitomosti. Zbytečně drahé hračky i oblečení, gelované nehry a podobně a tento nadstandard žádá i od přítele. Přítel chce docílit toho, aby peníze šly na chlapce, ne jí do rukou. A je jedno jaká částka to v závěru bude. Právní odpovědnosti za chlapce se chce zříci z důvodu exesů jeho ženy. Nezříká se chlapce, ale právní odpovědnosti za něho. Což je rozdíl, nechce už řešit její průsery.

A pak…

Za osm měsíců, co byl chlapec u nás mu matka kromě narozenin nekoupila nic, ačkoliv jsme ji prosili. Žádné oblečení, nic. Prosili jsme ji, aby zaplatila, alespoň jeden z pobytů za nemocnici a nic. Žádali jsme příspěvek na kroužek plavání. Že to není její starost. Dělala jsem po nocích a ještě hlídala malého, když neměl ještě zařízenou školku. Abychom vyšli. Když jsem jí prosila o pomoc, popřála nám, ať si to užijem ten srab. Pak už toho bylo moc a jsem jenom člověk, složila jsem se uprostřed směny. Doktorka mi zakázala tu práci. Malý začal chodit do školky, ještě jsem měla nějaké doplatky z brigády, ale pak… Pořád opakovala, vy jste ho chtěli, tak se starejte. Mě nic nezajímá. Soud zamítl předběžné opatření na výživné, že se finančně podílím na chodu domácnosti. Zájem projevovala jenom u soudu a psala, jak se rozhodla sama a dobrovolně na syna platit a nepatila nic. Že je to jednostranně. Říkám, má z prdele kliku. A tomu nikdo nevěří a neuvěří. Ale jednou na každého dojde. I na onu paní, která se cítí být čistá jako ovětí bílé lilie. Ona nám může vzít všechno, Chlapce – oba chodíme po bytě a likvidujem všechno, co ho připomíná, peníze. Může z nás udělat bezdomáče, ale nevezme nám to nejcennější co je mezi námi a to co ona druhým závidí. Tak a myslete si, že jsme zvrhlíci. Možná jsme si zbyli sami, možná… Všechno má svůj rub i líc a my to uchopili, tak jak jsme to uchopili. Ať si dál hraje divadlo, co jsme za zvrhlíky a hajzly, ať si dál předstírá lásku ke svému dítěti, která neexistuje. V závěru to ale bude tak, že bude mít JENOM ty podělaný prachy. My možná budem pod mostem, ale budeme se mít rádi a to je to, co ona neumí. Chlapec prožil peklo a lze změnit to, co je zkažené nebo zanedbanénelze však změnit to, co je dané geneticky.

Pak jedna malá obhajoba. Chlapci zprvu dignostikovali středně těžkou mentální retardaci. odle chování jsme věděli, že jde pouze o zdánlivou mentální retardaci. A snažili jsme se to dokázat tím, jak chlapec myslí. Po naší osmiměsíční péči jsme dostali novou zprávu od psychologa, která hovoří o lehké mentální retardaci s podezřením sklouznutí schopností do tohoto pásma. Pokud má dítě středně těžkou mentální retardaci a ne zdánlivou, nikdy mu nemůže stoupnout IQ o 20 bodů. Chlapec od nás odcházel a uměl vše. esvléknout se, obléknout se, obout si boty, bačkory, odnášet si talíři, uklidit si hračky.Začínal konečně mluvit a opakovat všecna slova. Když přišel od matky, uměl jich 6. Když přišel lezl po čtyřech a vydával zvuky. Zařídili jsme mu veškerou odbornou péči, všetně speciální školky. Mějte si nás všichni za co chcete, ale my oba víme, co jsme dokázali za zázrak. A asi se budou muset přepisovat učebnice. A fakt by asi měly. Tenhle “případ“, je extrém na extrém a jak koukám, rady se nelze dočkat. Protože na extrémy hold rada není.

radka2
25.11.2012 v 18:25:21

jo a mimochodem je od něj pěkné, že výživné plete dohromady s dluhy, ale dluhy za manželství jsou obou, takže je jeho povinnost je taky splácet a s výživným to nemá nic společného.a schválně, jaké tři možnosti jí dal?

radka2
25.11.2012 v 18:23:49

milý anonyme, je to hrůza, ale myslím to, co tady píšete vy :-( zkuste vy svému psychiatrovi toto vše říct a vyslyšet jeho nestranný názor. zaujatost a nenávist kape z každé vaší věty.
velmi, velmi bych chtěla slyšet i tu “paní dokonalou“:-)váš přítel je frajer:-) chtít se zříct svýho dítěte, na to je potřeba opravdu silný žaludek. a vy si ještě dovolujete rýpat do přítele matky, že si dítě nechce osvojit???

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist