Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » Co vy a sourozenci?Co vy a sourozenci?
HanzliciHanzlici
25.11.2012 v 17:22:53

Tento víkend jsme doma hostili mého tátu a jeho dceru – mou napůl vlastní sestřičku. Pětiletou. Říká mi teto a má mě moc ráda, neustále mě objímá a pusinkuje, což neznám ani od vlastního dítěte. S Ančou jsou tři roky od sebe a přesto jsou to teta a neteř :-)
Tak mě napadlo založit tuhle diskusi, protože jsem si víc než jista, že nějaké perličky jsou i mezi vámi.
Povyprávíte o svých sourozencích? Jaké máte věkové odstupy a jak si rozumíte? Chtěli jste jako malí třeba ještě bráchu?

Stránky: [1]
HanzliciHanzlici
26.11.2012 v 16:40:29

Zikminka – ty cesty osudu, viď :-)
Inori, tak přesně takhle to mají moji známí taky – dva jsou spolu a jejich sourozenci taky :-) je to opravdu perlička

zikminkazikminka
26.11.2012 v 15:00:18

hihi…. super příběhy… tak já mám bráchu o 2 roky mladšího a ségru o 9,5 roku mladší… a pak sestřenku o 2 měsíce mladší a bratrance o 2 starší… takže moje dětství bylo o nás 4 a pak až co se narodila ségra… tak nějak mi přišlo, že už jsme pak byla dospělá, což je blbost, ale prostě se vše točilo kolem ní a já ji pořád hlídala… a brácha v té době lítal pořád venku…. no a pak se v mých 25 letech stal můj spolužák mým nevlastním bratrem :-) a jeho o 4 roky starší sestra mou nevlastní sestrou… takže je nás taky dost, ale nevídáme se, obzvláště po smrti otce…. a můj vztah k ségře je jak k vlastnímu dítěti a s bráchou už jsme po nějaké krizi, kdy nám vlastně nesedli naši partneři, taky v poho…. :-)

nejkrásnější na světě je dětský smích!

lnorilnori
26.11.2012 v 14:48:56

Pokud jde o sourozeneckou perličku, tak já se ségrou jsme o 18 let od sebe, neteř teď chodí do třetí třídy a je trošku při těle, já mám zase podle tabulek 5 kg podváhu, takže se vejdu do jejího oblečení a ještě mi je velký, ale to není ta hlavní perlička

Můj táta si vzal mámu a jejich sourozenci (táty bratr a mámy ségra) se vzali taky. Takže mám absolutní tetu a absolutního strejdu :)

HanzliciHanzlici
26.11.2012 v 11:39:28

Já věděla, že to bude zajímavé čtení! Úplně vás hltam, ta vaše vyprávění. Taky jsem si jako nejstarší užila s tou péčí, ale nebylo to tak hrozný, měla jsem na starosti nejdřív jednu ségru a až po létech další ségru, a to jenom občas, když jsme se sešly u táty na víkend. A vždycky mě štvalo, že mladší ségra měla vždycky víc volnosti než já. A taky jsem si vždycky přála staršího bráchu, což se teda nedá provést :-)
A teď o víkendu jsem se neočekávaně dozvěděla, že jsem byla vytoužené a velmi dlouho očekávané dítě, tedy potom i přehnaně a nezdravě opatrovávané. Docela překvapení. Vypráví vám rodiče o vašem nejranějším dětství?

marika81
25.11.2012 v 20:15:42

:D já teda pocházím ze 6 sourozenců a jsem nejstarší :-) takže jsem vychytala v plné síle péči o všechny mladší sourozence, protože tenkrát se chodilo do práce po půl roce nebo spíš byla ta možnost :-)
Mám 4 bratry, 1 sestru, takže jsem si každopádně přála starší nebo o něco málo mladší sestru, s kterou by se ted dalo normálně bavit o dětech, rozebírat problémy atd., ale probírejte to se 17-letou pubertačkou :D
A taktéž jsme si přála tak být max. ze tří dětí, ale na vísce bylo běžné mít tolik dětí :-)

Věkový rozdíl, jeden bratr o 2 roky mladší, jak já, druhej o 4 roky, třetí o 10 let, sestra o 14 let mladší a ten nejmladší o 20 let mladší, takže věkovej rozdíl pro mě hroznej :-)

Rozumím si pouze se dvěma mladšími bratry, jsou mi věkově blíž, sestra je mi vzdálená, má úplně jiné myšlení a je úplně jiná, jak já a přiznám se, s tím mladším nemám už takové pouto sourozenecké, jak má být, já s ním ani nevyrůstala, takže ho vidím sporadicky, žije totiž u svého otce :-)

A taky se přiznám, že se ani moc nestýkáme, nějak jsme se od sebe vzdálili, vidíme se v rámci předávání vnoučat k babičce, jinak jen pak na svátky :-)

Ale ono to bude způsobeno i tím, že já jsem se dala úplně na jinou cestu, než zbytek rodiny, jsem hodně odlišná a dle druhých nejvíc vydařená, pro ně je důležitější mít svůj život, obohacený např. alkoholem, ani tetou nejsem a mohla bych být, ale nikdo nemá ani partnera na stálo, ani své bydlení, bydlí ještě u mámy, takže si strašně vážím mé rodiny, kterou mám a jsem strašně ráda, že jsem úplně někde jinde myšlením, životem, než mí sourozenci :-)

MANKAš
25.11.2012 v 17:40:54

Tak já měla to štěstí, že mě na diskotékách hlídal o dva roky starší brácha :-) to bylo vždycky veselo. Vztahy máme s věkem lepší a lepší, brácha byl divoch, s rodinou se uklidnil a máme podobné zájmy, jezdíme na společné výlety, v létě grilujeme. Ségru mám skoro o sedm let starší, rozumíme si dobře, ale bohužel s jejím manželem si tak nerozumím, tak to mě někdy mrzí, protože zrovna těch grilovaček a výletů se on odmítá zúčastnit…vzpomínám si když mě sestra dostala na hlídání, tak prý v ulici přemlouvala starší holky, jestli nechcou vozit za žvýkačku :-D tomu se vždycky zasmějeme

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

janica252janica252
25.11.2012 v 17:30:02

tak já mám ségru(o dva starší) i bráchu(o rok mladší)… a jako malá jsem si rozuměla vždycky víc s bráchou, možná i teď jsme si bližší… protože ségra jako nejstarší musela být odmalička ta zodpovědná, hlídat nás a vychovávat a my si hráli… prostě pro mě tím hlídáním nebyla taková kamoška… a docela si pamatuju, že to v sobě měla i jako starší a když mi dávala rady někde na diskotéce tak v 17, tak jsem na ni byla strašně naštvaná :)

dítě mám zatím jako jediná, tak tety a strýcové nijak nejsme, ale kamarádka má taky tetu co je dokonce o půl roku mladší než ona… prostě víc dětí a velké rozestupy..

…už nikdy nemyslet jen sám na sebe

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist