Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » 50% teenagerů vidí svoji budoucnost pozitivně50% teenagerů vidí svoji budoucnost pozitivně
danasidanasi
25.11.2012 v 11:09:15

Ahoj, dcera za mnou přišla, abych pomohla s úvahou. Nějak mne, ale nic nenapadá. Pomůžete nakopnout. Třeba myšlenku atd.

Zadání:50% teenagerů vidí svoji budoucnost pozitivně, 50% nemá na drogy peníze

…být neskonale šťastný

Stránky: [1]
danasidanasi
25.11.2012 v 21:19:12

Zuzi, ona je to realita. A čím dál častější i v malých městech.
Před rokem jsme se přestěhovali za město. Měla jsem problém prodat byt, neb v původním domě pronajali byt pod našim, dealerům. Byli pěkně maskovaní 3 děti po sobě jak schodečky, kdyby byli na podzim, řekla bych, že rodila žena jak jabloň jablka. A otec se činil a vydělával penízky přes prodej drog. Odstěhovali jsme se v pravou chvíli a jsem ráda, že se byt podařil letos, i když se značnou ztrátou prodat. Ale s takovou pověstí.

Vyjmenovala jsem dceři všechny tyto aspekty. Řekla, že tak pesimisticky to brát nemám.

Ještě jedna příhoda, manžel měl 40 a pozval své známé. Jelikož jsme se přestěhovali do vesnice, kde se narodil, přišlo popřát i několik jeho spolužáků ze základky. A jeden natvrdo kouřil trávu. Když jsem ho upozornila, že si to ve svém domě nepřeji, prohlásil, že jsem paranoidní a že mi to alespoň protáhne dutiny, když to čichám. Naštěstí ho manžel zostra vyprovodil.
Asi již vím, co bych napsala, ale dcera to takhle psát nechce. Přece jen je tu věkový rozdíl 20 let a asi to vidím nějak staře.

…být neskonale šťastný

zuzina
25.11.2012 v 16:17:47

Danasi teď jsi mě docela šokovala :-( i když je fakt,že moje dcera chodí do sedmé třídy a nedávno jsme se bavily o kouření.nemám důvod jí nevěřit uvedený počet dětí,co už kouří.. :-( pak jim to asi mnohdy nestačí tak zkouší ,,něco“ víc.Takže se zdá,že jsem tvoje zadání tak docela nepochopila…Problematiky drog i alkoholu se opravdu bojím co se týče mých dětí :-(

…láska na celý život :-)

danasidanasi
25.11.2012 v 15:57:41

Tak abych se přiznala první, co mne zachvátilo, byl smích. Ale pak jsem si uvědomila, že je to tvrdá realita. Na internátě je také spousta co berou drogy. Když byla prohibice, dcera došla a říkala, že tak střízlivou diskotéku, ještě neviděla. Ale také dodala, že hned si věděli rady a drtivá většina se sjela drogou, aby se to vyrovnalo. V létě potkala bývalého spolužáka, chvilku se navštěvovali, pak zjistila, že on i jeho mladší sestra berou drogy. Přátelství přerušila.
Takže to vlastně není k smíchu, ale asi jsme na tom doopravdy tak špatně.

…být neskonale šťastný

zuzina
25.11.2012 v 14:09:13

Já bych to pojala lehce ironicky ve smyslu ,,jaký si to uděláš,takový to máš“.Tipuji to na věk náctiletí a ti snad nejsou tak moc skeptičtí k budoucnosti,ale tím co dělají teď ovlivňují tu svou budoucnost.

…láska na celý život :-)

PadméPadmé
25.11.2012 v 13:46:48

Ahoj Danasi, já bych to viděla na dvě možnosti – alespoň co mě teď napadá. Buď se to dá pojmout “ironicky“… jako že patřím k těm 50%, kteří nemají na drogy peníze… a tudíž vše vidím negativně – vše je špatné – vše stojí za houby a stejně bude konec světa (přibližně 21.12.2012)…

Nebo – druhá možnost – pojmout to v legraci, že jen “zhulenci“ mohou svět (nebo svou budoucnost) vidět pozitivně….

Ještě se nad tím zamyslím…

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist