Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » Kolik stojí plánování rodiny?Kolik stojí plánování rodiny?
HanzliciHanzlici
23.11.2012 v 12:47:14

Nedávno jsem byla nucena podstoupit rozhovor s mou úžasnou kamarádkou, která vyprávěla o jiné své známé. Tato jiná známá je těhotná a brzy se narodí miminko. Mají velmi dobré příjmy, proto se rozhovor točil zejména kolem tohoto tématu. Bylo mi např. sděleno, že si pořídili kočárek za bez koruny 30 tis., k tomu nějaké lehátko-sedátko-jezdítko-uspávátko-blbítko prostě 6 v 1 za asi desítku, k tomu další a další věci, suma sumárum, ještě se to ani nenarodilo a už jsou na 80 tisících. Na to konto moje kamarádka nabyla se svým přítelem dojmu, že oni si nikdy nebudou moct miminko dovolit, když to stojí tolik peněz. Tak jsem se snažila jí vysvětlit, že dítě skutečně nepotřebuje kočárek za 30 tisíc, ani jiné takové volovinky, které akorát tahají z nadšených nastávajících rodičů peníze. A že nejlepší věci jsou zadarmo. Když se to vezme kolem a kolem a máte po kom podědit věcičky, tak člověka příchod miminko může stát třeba i do tisícovky, jako byl náš případ. Rozhodně nemám pocit, že bych malou nějak ošidila, možná spíš naopak. Místo uspávátka jsem jí uspávala já, kočárek jsme vytáhli párkrát, jinak jsem jí nosila, lehat jsem ji nachala v posteli, na gauči, leckde. Atakdále. A mohu zodpovědně prohlásit, že i kdybych měla tu možnost utratit tyhle peníze, tak to prostě neudělám, protože to pro mě ztrácí smysl. I když i já používám některé nesmysly, o kterých vím, že bych se jich klidně mohla vzdát a třeba mi jen ulehčují život. Typu jednorázové žínky za tři pětky na půl roku. Každopádně jsem po tomto rozhovoru měla dost stísněný pocit rodičovského selhání, hlavně i z toho titulu, že Anička (a ani teď Jindra) nebyla plánovaná a tím jako bych byla méně hodnotná nebo jak to nazvat. K tomu hormonální změny, které se ve mně dějou a je to. Kolik jste dali za miminko ještě před jeho narozením? Skutečně je k něčemu dobré, ne-li snad přímo nutné, kupovat nové a drahé věci nebo je to spíš pro potěchu nastávající matky? Kdo se mnou založí obchod s drahými zbytečnostmi a pomůže mi tak vydělat miliony? :-D

Stránky: [1] 2 3 4 5
radka2
25.11.2012 v 21:08:56

přesně tak. když mi synek řekl, kolik stály jeho tenisky, triko, atd…padala jsem do mdlob,protože jako “stará“ generace mám zafixovaný značky adidas, nike, atp. já to na pohled ani nepoznala, že je to nějaká značka. až při praní, nebo když tenisky byly pár let pořád funkční.

ctiradkactiradka
25.11.2012 v 20:28:51

no nic, dneska se mi chce vykládat, ale neumím se vymáčknout.. :-):-):)

ctiradkactiradka
25.11.2012 v 20:28:01

…jen jsem tím chtěla říct…že proč by si někdo, kdo na to má prachy a prostě ten kočárek chce, enmohl koupit kočárek i za 50 000 Kč? když ten člověk ví, proč ho chce a má na něho, tak proč ne? (to “ví, púroč ho chce“, může klidně znamenat i to, že je to vzor takový, jaký nikdo jiný nemá….“, ale to ej taky důvod… Proč ne? Proč ho za to soudit? Já spíše “soudím“ lidi, kteří kupují věci, které si dovolit nemůžou, jen “aby ostatní viděli“… Protože z toho pohledu je samozřejmě lepší koupit levnější, z druhé ruky…apod.. prostě nehrát si na hrdinu, dkyž si to dovolit nemůžu. Nemám nic proti lidem, kteří žijí škromě, protože to tak situace žádá (naopak, fandím jim).. Ale nemám ráda závist, protože někdo jiný na to má, i když já ne… :-):-):-)

ctiradkactiradka
25.11.2012 v 20:21:08

Mariko, ono je to o subjektivním vnímání značky… copak tady padla konkrétní značka a typ kočárku, o který se jedná, abys mohla vyhodnotit, zda je orpavdu kvalitní, nebo není????

To je právě o tom… uvedu konkrétní případ, třeba boty.. Spousta lidí považuje za značku Adidas, nebo Nike… apod.. berou to jako něco “super“ – prostě “hele, tohle dítě nosí boty Adidas, to jsou asi pracháči.“..

Mě jě adidas naprosto ukradený, I celý Nike, považuju to za šmejdy… Ty prachy, které to stojí bych za to nedala (ale někdo jiný jistě ano), ale je to moje vnímání značky. Ovšem stejné prachy (možná i větší), než dá někdo do bot Nike já dám za boty Merrel, nebo Treksta (apod.). Výsledek? já mám boty, které stojí třeba i víc, než Nike, ale pokud se v tom někdo neorientuje, tak to vlastně ani nepozná. Prostě bota. Nikdo nezávidí… Naopak si někteří myslí, že nemám prachy, protože nemám Nike, nebo Pumu, nebo třeba AlpinePro. čí je to problém? Můj? neeeeeeee. Je to problém toho jiného člověka, který mě za to soudí (buďto proto, že já chudák nemám na Nike, nebo proto, že ví, že moje boty stály dokonce více, než jeho Nike…) ..to je to české závidění… :-):-):-)

A mě je to přitom ukradené, protože já vím, že sjem si ty boty koupila za své peníze, ne na dluh, mám na ně a vím, proč je chci. Na tom přece není nic špatného.

radka2
25.11.2012 v 20:14:27

no mariko ono je potřeba nehledat kvalitu jen tam, kde je vysoká cena. a rozhodně ne všechno vyrábí čína. mladýmu třeba můžu prát triko 30x a je furt stejná barva, tvar…ta značka je tam opravdu znát. u botů ani nemluvím. mě kočárek odsloužil dobře, pak ještě dvěma dětem a kromě mazání ložisek a vyprání potahu ok. a barva furt stejná.rozhodně je rozdíl v kvalitě u oblečení ze stánku a z renomované prodejny:-)

marika81
25.11.2012 v 19:57:54

No no pozastavila bych se nad kvalitou za 50.000 kč :-) všechny věci jsou na jedno brdo a pomalu všechny vyrobené u šamanů nebo šamany, kamarádka si koupila taky dražší kočárek, značkový!!! a už ho byla 2x reklamovat, já za 3500 kč z druhé ruky a nikdy neproběhla žádná vada :-)
To samé je to i s oblečením :-)

Myslím si, že se platí pouze za značku, logo, nebo za limitovanou edici, určitě nejde o kvalitu, to už je zcela běžná věc, že v dnešní době najít kvalitní věc je kumšt :D

ctiradkactiradka
25.11.2012 v 19:12:37

..já jsem občas ráda provokativní… :-):-):-)

Anonym
25.11.2012 v 19:08:00

Juj,radeji uz nepis….tohle neni,i zde,moc polularni tema :-D
A dostanes :-) tyty,zlobiva :-D :-D
Meggi

ctiradkactiradka
25.11.2012 v 19:03:50

Megi, pokud máš problém utratit prachy, přijeď klidně do Česka… tady je orná půda:-):-):-)
Sami Češi, jako závistiví a nepřejícní lidé, kteří jenom ostatním dokazují, jací jsou borci… tuto obchodní politiku podporují… :-):-):-):-):-)

Anonym
25.11.2012 v 18:59:58

Jak kde :-D

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist