Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Mikuláš a malé dětiMikuláš a malé děti
HanzliciHanzlici
20.11.2012 v 21:16:48

Za dva týdny je to tu zas. U nás chodí po vesnici nadšená omladina v převlecích a rozdává igelitky s dobrotami, které vyfasuje na obecním úřadě. Loni u nás byli taky, ale to jsem jim řekla, že by z toho Áňa v 10 měs. neměla rozum. Letos už ten rozum mít bude. Zatím zná čerta jen z jedné básničky. Co zná, to má ráda a chce tomu dělat “malá“ a pusinkovat. Tak jsem se jí ptala, jestli chce, aby přišel čert a mikuláš a dali jí nějakou dobrůtku, řekla že ano. Nemám ráda, když někdo čertem děti straší, to pak musí být opravdu trauma, když čert fakt přijde (ještě perfektně nalíčený a hrůzostrašný). Takže my to letos poprvé asi zkusíme. Jak to máte s tímhle zvykem vy?

Stránky: [1] 2
janica252janica252
6.12.2012 v 21:22:18

tak u nás to nakonec dopadlo tak, že jsme byli na místním domě dětí na Mikuláš pro nejmenší, děti tak do 6 let… Byl tam jen mikuláš a tři andílci, žádnej čert… rodiče dali předem mikulášovi podepsané balíčky a oni po jednom volali děti, kdo se nebál, řekl básničku, kdo se bál, zamával nebo si převzali rodiče a dítě chovali… malá nakonec balíček převzala sama, ale básničku neřekla, neřekla skoro nic :))

…už nikdy nemyslet jen sám na sebe

HanzliciHanzlici
5.12.2012 v 19:54:42

Hm, takže tak dlouho jsme čekali na čerta, až jsme usoudili, že letos asi obecní čert chodit nebude a malá šla spát. Dvacet minut na to jsem je měla na dvoře, tak jsem jim poděkovala, vzala balíček a hotovo. Áňa se na ně celý den těšila, chtěla dát čertovi pusu a nic, takže jí zkusim sehnat nějakýho čerta dodatečně.
Ale teda tenhle byl docela děsivej, možná dobře, že to zaspala :-)

Jak jste dopadly vy?

MarinadaMarinada
23.11.2012 v 7:21:35

Tak tenhle českým zvyk mi přijde zvrácený a dceři od malička říkám, že jsou to převlečení lidé, kteří za to strašení dostávají zaplaceno – stejně ale 5.prosince nesnáší stejně tak, jako před lety já…
Jinak v Sokole se mi organizace čerta a Mikuláše vždycky moc líbila – čertík bylo malé dítě a anděl naděloval dětem pár bonbonů za předvedení hezkého kotrmelce.
Ve škole chodí převlečení deváťáci, tak to je docela masakr…
Ve školce jednou pozvali strašného čerta, děti z toho měly šok a já taky, když jsem to pak viděla na fotkách. Šla jsem učitelkám vynadat, ale byla jsem prý už několikátá v pořadí…Další rok jsem chtěla dceru 5.prosince nechat doma, ale učitelky slíbily, že za čerta bude převlečené jen miminko a to bylo opravdu sladké :-)

JanaKJanaK
23.11.2012 v 1:06:06

Janico, s tatínkem coby čertem mám osobní zkušenost, ten můj bohužel nemá cit co dítě zvládne a co už ne, takže dcera z něj byla na větvi a ještě teď si to jako negativní zážitek pamatuje (a to je už dobrých 7 let). My většinou chodíme do většího chumlu, děti se tolik nebojí. Bytosti jsou většinou převlečení kamarádi a loni to ty mí rošťáci prokoukli, naštěstí jeden čert byl kamarád, kterého moc neznají. Zrovna měl “knihu hříchů“, tak věří, že byl pravý.
Letos asi čerty vynecháme úplně – mám jiné plány. Chci dětem připravit cestu za světýlky, spíš takovou duchovní formou, na cestě budou muset hledat nápovědy a luštit indicie a na konci hledat to správné světýlko ;)

janica252janica252
22.11.2012 v 19:37:31

tak naše Zuzanka bude mít na Mikuláše 2 roky a čtvrt a nevím jistě, jak to naplánovat. Docela uvažuju o tom, že bych šla na Dům dětí, protože tam bude Mikuláš pro nejmenší, bude tam víc dětí a možná to bude i bez čerta, nevím…. Jinak tatínek možná letos bude s kamarádama chodit po známých, tak se chcou stavit i u nás, ale já nevím, jestli je to dobrý nápad, oni budou mít čerty určitě, ale hlavně si myslím, že by ho malá poznala a nevím nevím, jestli by z toho neměla zmatek.. Nebo říkáte dětem, že mikuláši jsou převlečení strýcové a tety??

…už nikdy nemyslet jen sám na sebe

HanzliciHanzlici
22.11.2012 v 19:01:00

Já myslím, že 3,5 roku už je pohoda věk i na čerta, nechá si určitě rád vysvětlit co a jak s čertem, aby se ho bát nemusel. Já vím, že se to asi nedá srovnávat, my nemáme ještě ani dva roky, ale když jsem Áně řekla, že čert nosí dobrůtky a dělá “blblbl“ (prostě jak dělá čert), tak se smála a chtěla mu hned dělat malá a pusinkovat. Realita může být jiná, ale když do toho půjde s tím, že se na něj těší a bude mít oporu v mámě, tak si myslím, že to bude úplně v klidu :-)

MarysekMarysek
22.11.2012 v 15:24:56

Já jsem letos na vážkách…

Malý má 3,5 roku..loni jsme byli ve vedlejši vesnici jen na mikuláše s andělem…letos máme možnost u našich si pozvat všechny, dělají to místní každý rok…ale já pořád nevím…jestli je pozvat domů nebo jít zase hromadně s dětma….a hlavně jestli už i čerty….malého nestrašíme, ale viděl čerta v nějaké pohádce, ví jak vypadá…a strach z něho nemá, tak bych nerada, aby se ho začal bát….

cucoretka
22.11.2012 v 15:19:27

U nás dělají čerty dobrovolní hasiči a andělé dělají místní holky.Balíčky dávají všem dětem.Jednou jsme dostali balíček pro Aničku,která byla na světě pár týdnů.Nic za to nechtějí,ale Mikuláš nosí na krku kasičku atak mu tam vždy něco hodíme.

HanzliciHanzlici
22.11.2012 v 14:12:41

Teď jsem si uvědomila, že já jsem od mámy dostávala mikulášský balíček pravidelně ještě donedávna :-) Přestalo to až loni, kdy už poprvé mohla dát balíček vnučce :-)))

bamiskabamiska
22.11.2012 v 8:36:13

knížkova8
- také bych to letos vynechala naco z toho dělat špatné období…spíš bych to zaonačila jinak….balíček za dveřma či oknem atd…

já nejsem pro strašení :D takže u nás to probíhá tak nějak podle možností, některý rok jsme šli do divadla na pohádku, větší choili po vesnici a pouštěla jsem ale byla u nich. ale asi 3 roky. Míša se strašně bál…takže jsem v tom neviděla nějaký smysl…
no a malému budou tři roky a pouštět je také nebudu proč…takže balíček někde schováme a nechám zase dopis od čertíka at si ho najdou…..no a kluci jsou už na to velcí…

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist