Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Proběhly u vás už rodičovské schůzky?? - pochlubte seProběhly u vás už rodičovské schůzky?? - pochlubte se
bamiskabamiska
17.11.2012 v 22:16:50

Proběhly u vás už rodičovské schůzky? Pochlubte se s jakou náladou jste z nich odcházeli a jaký byl váš příchod domů?

Vzpomínáte si na své schůzky a co vaše rodiče po nich??:D

Stránky: [1] 2
bamiskabamiska
27.11.2012 v 8:21:07

marinádo pane jo…tak hlavně at jsou děti i uč ok…

MarinadaMarinada
27.11.2012 v 6:30:55

Kšando, je to podezření na černý kašel, 100% se to dozvíme za dva týdny.

ksanda.1MD
23.11.2012 v 20:01:15

Marinado, já takhle vybírala (přebírala) školku – a asi 1000x jsem si nadávala:-). Jaká infekční nemoc?

MarinadaMarinada
23.11.2012 v 14:39:06

Právě jsem se dozvěděla, že ve třídě u dcery se vyskytuje infekční nemoc. Chudinka těhotná paní učitelka ihned opustila školu (doufám, že včas!) a děti jsou definitivně bez výuky kohokoliv kompetentního. Tak se psychicky připravuju opět na domácí výuku :-( :-( :-(

Jediné, co je opravdu vtipné, je to, že jsem vybrala dobrou školu a denně do ní dcera musí chodit skoro kilometr, protože ta škola blízko domu nám nepřipadala dostatečně dobrá :-)

bamiskabamiska
23.11.2012 v 11:23:56

jani to je hezké čtení člověk je tak rád když se ty předpovědi nevyvedou a výsledek je mnohem lepší vid…neboj určitě to zvládne a pak dej vědět jak vystoupení dopadlo….
my jsme měli takovej bručáček na to jestli je dlouhá nebo kráská slabika, že to nejen viděl ale i slyšel…při čtení si zvonil krátce nebo dlouze…..to už je let…možná by tatka něco měl v dílničce??
nevím jestli také chodíte do ppp třeba by nevedli kde to sehnat, nebo zapůjčili??

JanaKJanaK
23.11.2012 v 11:20:12

ahojda, tak my už taky máme po, jelikož jsem pořád s nima, takže pro mě žádná novina, na Barču už toho začíná být moc, ale to vím od začátku, prostě nemá hlavu na učení, prý se o hodinách snaží, tak alespoň něco dobrého ;)

Vašík dostal pochvalu, že se od září zklidnil, občas teda zazlobí, ale jinak je vidět obrovský pokrok, což mě hoodně překvapilo – doktorky před tím prorokovaly hraniční schopnosti. Mile mě překvapilo, že celkem obstojně slabikuje a docela dobře počítá, sice tam má chyby a dá nám to ještě spoustu práce, ve srovnání s Bárou mám pocit, že mu to jde nějak lehčeji. Bojujem se psaním – diktáty, grafomotorika a se čtením – špatné rozeznává slabiky, jestli je dlouhá, nebo krátká a jaké obsahují písmena.
A ještě jedno překvapení, příští týden bude Vánoční jarmark a Vašík prý bude mít sólo v jedné písničce – jsem moc zvědavá, páč není žádný extrovert ;)

bamiskabamiska
23.11.2012 v 8:14:25

tak jak to pročítám tak vidím že u všech v pořádku a žádná pohroma…

JINAK BY MĚ ZAJÍMALO KDO CHODÍ NA SCHŮZKY – VY, MANŽEL NEBO OBA???

u nás co je Honzík na světě začal chodit manžel a zůstalo to a jsem ráda(o to víc že vlastně kluci nejsou jeho a on se na schůzky dere sám…hmmm ted mě tak napdá jestli to není kvůli učitelkám :D :D :D)

i já se přidávám na ty svoje raubíře s chválou….u nás byly schůzky brzy a musím říct že u obou potěšily…

Míša nastoupil do 6 třídy takže druhý stupeň a měnila se jim učitelka, trochu jsem čekala s obavou, protože žádného klidného hráče šachů co se dí v klidu a nezlobí nemám….ale paní učitelka je bezva a hlavně je z ní nadšený Míša, což je pro mě velký přínoc. loni si s paní učitelkou nesedl a byly problémy…..
a paní učitelkou jsemi dvakrát mluvila po telefonu, kluka chválí jak se snaží hlásí a jak mu to jde(sice nechápu ta naše čj téměř pořád 3 ale oni maj i přísné známkování) a jak je ok…a na zlobení chválí že stačí houknout a zklidní se a dá pokoj…a prý to by bylo abych si kluky nesrovnala, k nim to zlobení přeci patří…takže po 5 letech kdy se mu vystřídalo 5 učitelek snad už zavládne klid a pohoda…

Vašík na učnáku také zatím dobrý, snaží se, v dílnách mu to jde a podle povídání nepatří k těm co na to kašlou…i říkali at makají že pak po dílnách až jsou starší chodí zájemci a vybírají si pro práci …tak jsem mu říkala že iuž od ted záleží na něm jak se k tomu postaví….

Marinádo soucítím…Míšovi se takhle vyměnily učitelky během první třídy tři…sílela jsem a pak každej rok jinou :( za nás to bylo učitelka na celý první stupeň přeci jen ty děti poznala a je to ten rozjezd….těhu chápu, ale také jsme to měli špatné a myslím že se to i trochu na tom odrazilo

cucoretko tak jak to dopadlo….se tu směju promiň určitě to není nic příjemného…ale s odstupem času to bude hezká historka do rodinného kruhu a jednou páka na vnoučata :D :D

nuninko tak s tím páskem jsi mě dostala to je šílený, tatínek byl lampasák? já jen že jsem ho také měla doma :( ale díky mému klidnému průchodu školy to šlo…ale u bráchy byl v pohotovosti, on se učil hůř a byl to typickej kluk…paní učitelka o něm s oblibou říkala že má budjou fantazii(si strašně vymýšlel)

PeťkaPeťka
20.11.2012 v 22:08:53

U nás byly třídní schůzky za 20 minut vyřízené i s placením do třídního fondu. :-)
Kdybych tam nešla, vyšlo by to nastejno. :-)
Ale tak všichni rodiče mají přehled o prospěchu, kázeňské problémy u těchto prcků taky nejsou, není tedy co řešit, takže v pohodě. :-)

ksanda.1MD
20.11.2012 v 20:27:56

Tak mi jsme měli také dnes konzultace – paní uč. mě moc potěšila – říkala, že je malá úžasná holčička, že ji strašně baví, že má na ní pořád nějaké narážky, ale vtipné, při tom né drzé, že tohle u prvňáčků nezná, že to dělají spíš starší děti. Taky ocenila její schopnost imitace – prý ji umí úplně super napodobit – že kolikrát se musí smát sama sobě a říká si, že jestli to předvádí i doma, že si musíme myslet, že je máklá. Ze všeho má jedničku, strašně je prý vidět, že chodí a chodila na tu Figurkovou školičku – že ještě s jedním chlapečkem přemýšlí nad příklady, ví, že není jen jeden postup správný… Což mě taky velmi potěšilo. Pak teda říkala, že furt brebentí a vykřikuje – což mě taky pobavilo neb si malá stěžuje, že tam vykřikuje nějaký kluk, ale že i ona se nepochlubila. No, prý občas ji musí vrátit, že má něco vyčmárané a né vymalované, ale že si to vždy opraví… Že opravdu vidí, že je to taková lážistka. Ptala jsem se na to, jestli správně mluví – tak si paní uč. od září nevšimla, že by se něco v řeči změnilo! Tak to mě málem vezli. Paní uč. říkala, že děti nerada opravuje, protože se bojí, aby z toho neměly komplex, ale když ví, že to jen “fláká“, tak ji bude opravovat – tak doufám, že to pomůže, aby konečně mluvila správně.

PetraPetra
20.11.2012 v 11:39:49

Marinado, tak to si dovedu představit, jak tě tahle radostná zpráva potěšila… U nás to takhle probíhalo po Novém roce, uč byla dlouhodobě nemocná, ale zezačátku to vypadalo jen na nějakou virózu či co, takže taky suplování bez přípravy a občas to bylo hodně znát. Pak dostali teda důchodkyni, na kterou si nejdřív horko těžko zvykali, ale nakonec dobrý. Tak snad máme vybráno.
Těhotnění snad nehrozí – Aniččina uč má 3 děti a Majdina dokonce 4, tak nám snad obě vydrží ;-)

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist