Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Pečení vánočního cukroví na kšeft - prosím o rychlou radu



Pečení vánočního cukroví na kšeft - prosím o rychlou radu
MatildaMatilda
5.11.2012 v 20:08:58

Holky moje, naskytla se mi možnost upéct pár lidem v okolí cukroví na vánoce. Peču ráda, jsem celkem zkušená, jsem bez práce, takže jsem nadšená.

Jenže… musím se co nejdříve vyjádřit s cenou za kilo míchaného cukroví a já vůbec nevím, jak mám vypočítat, kolik váží třeba linecké upečené z jedné dávky těsta plus celkově dozdobené.
Ráda bych od vás zkušenějších dostala radu, buď jak to vypočítat, protože se mi za hodinu hledání nepovedlo najít recept, kde by bylo napsáno, kolik váží hotové upečené cukroví, nebo prostě máte některá už takovou zkušenost, že pečete každoročně na zakázku a napíšete mi rovnou cenu za kilo cukroví, jenže to je zase sporné…

Bydlím v kraji, kde mají lidé dost hluboko do kapsy, takže jestliže se v Ostravě loni cena za kilo pohybovala na hranici 350 korun, tak tady na Osoblažsku se peklo za 250-280 korun. Myslím, že z téhle nízké ceny by mi nezbyl žádný výdělek, že bych měla jít aspoň na 300,-, ale i přesto bych si ráda vypočetla, kolik zhruba mě bude upečení kila cukroví stát a jaká bude moje provize za práci…

Jinak mi nezbyde asi nic jiného, než zítra cvičně napéct jednu dávku lineckého – mé děti jásají… :-D)))

Stránky: [1] 2
radka2
7.11.2012 v 20:51:22

no oni ti oficiální mají sice plno jiných výdajů (socko, zdravko, daně, účto….ale zase většinou nepoužívají ty nejkvalitnější suroviny. ale zase nemají riziko, že je někdo udá:-)

MatildaMatilda
6.11.2012 v 19:37:51

Radko, dík, já jsem právě koukala, že u nás oficiální cukráři pečou za 280,-, to je pak trochu problém, kdybych měla tu cenu ještě podlézt, tak to už nemá cenu…

Mám radost, protože mi kamarádka za to, že jí upletu nákrčník, donesla pytlík ořechů… :-)
Na nákup se chystám v nejbližší době, jen ještě nevím přesně, kolik bude celkem zájemkyň, teď jsou to zatím 4… Standard, který mám pro své cukroví nastavený, chci dodržet, kvalitní čokoláda, máslo, vždycky si každý pošmáknul, tak doufám, že budou spokojené.

radka2
6.11.2012 v 19:17:18

takže brno – ti, co pečou načerno, tak do 280. ofic. cukrářky 300-320. cukrárny kolem 350.

Evka73
6.11.2012 v 17:33:44

Matildo – nemáš zač. Já mám třeba na stránkách nafoceno, kolik je přibližně 100 gramů určitých druhů, aby měl ten kdo si objednává trochu představu. Rohlíčky dělám také ručně, protože si je tak většina lidí vyžádá a ptají se po tom, jestli jsou ručně tvarované nebo jestli jsou vykrajované nebo strojkové. Je pro další roky také dobré udělat si nějakou kalkulaci pro cukroví, protože teď třeba jsou výhodné ceny na nákup různých surovin pro pečení (mouka, máslo, ořechy, mandle, kakao, čokoláda …..), takže pokud chci zachovat kvalitu těch surovin tak nakupuji teď v těch levnějších cenách ale kvalitních. Nechci spadnout do těch neznačkových ne tolik kvalitních. Takže když pak něco dokupuji na poslední chvíli, tak už je to za dražší ceny a to se právě promítne do ceny cukroví. I proto mám pro lidi kteří si objednají do určitého data slevu, protože s tím cukrovím můžu počítat a můžu to nějak nakoupit. On je velký rozdíl mezi tím, jestli třeba ořechy koupím za 140 Kč za kilo, nebo za 200 Kč za kilo.

MatildaMatilda
6.11.2012 v 13:51:01

Díky moc :-)
Cenu 280,- za kilo jsem už potvrdila, i vzhledem k tomu, že stejnou cenu má cukrárna i zemědělská průmyslovka, která také každý rok peče. Jak říkám, tady se prostě drží nízké ceny, protože lidi mají hodně hluboko do kapsy.
A díky moc Evce, protože přesně jak píše, si i já budu u svých receptů značit, co a jak. Pak teprve, když mi i manžel časově spočítá přibližnou cenu za energii – máme horkovzdušnou troubu, k tomu ještě pečící papír, ubrousky, tak jsem zvědavá, kolik si vlastně vydělám peněz.

Jinak druhů bude přibližně 15, a kousky dělám spíš menší, tak akorát do pusiny :-) Rohlíčky dělám ručně, tam bych potřebovala strojek, ale ten, co mám, jde hodně ztuha, moc se mi to s tím nezamlouvá. No a budou tam samozřejmě i zdobené perníčky, ale těch do každého kila možná jen 2 kousky, perníčky jsou přeci jen větší a těžší… A jako bonus bych tam dala nějaké na pověšení na stromeček jako ozdobu s červenou mašličkou :-)

MarysekMarysek
6.11.2012 v 11:38:09

Marti já si letos poprvé koupím :), protože nestíhám…kdybych měla s kým péct a hlavně měla pro všechny dětátka hlídáni…tak bych do toho šla…a za kilo budu platit 350 Kč, a bude tam cca 15 druhů…ale uvažuju, že aspoň s Markem udělám trochu perníčků, loni ho to bavilo zdobit :D

bamiskabamiska
6.11.2012 v 10:28:01

mati k ořechům…já vlašské většinou dostanu také od kamarádky, ale mamka nemá a dělala to z mletých lískových a mandlí na půlku a v rohlíčkách jsem to vůbec nepoznala…tak jen pro zajímavost…

Evka73
6.11.2012 v 8:27:43

Peču cukroví, letos 4. rokem. Záleží na tom, jaký máš recept na konkrétní cukroví, jak děláš silé, velké tvary. Tahle jde těžko napsat odhad. Já jsem první rok pečení dělala kalkulaci pro sebe, kdy jsem si k receptu vždycky napsala jaké množství upečeného cukroví z toho receptu bude, z toho už jde vypočítat množství surovin na kilo upečeného cukroví. Já mám cenu 300 Kč, při objednání do 15.11. nebo stálým zákazníkům dávám slevu 10%.

nuninka
6.11.2012 v 8:27:31

Matildo, zrovna včera jsem šla kolem pekárny a cukrárny a mají nabídku vánočního cukroví. Cena se pohybuje mezi 320-380,- za kilo.
Nevím kolik druhů tam bývá. Píši jenom co jsem četla :-)

MatildaMatilda
5.11.2012 v 21:42:12

Holky, tak nad tím už přes hodinu sedím a počítám :-)

Dřív mě nenapadlo kouknout se třeba na MMB, dík za tip na Aukro… :-)

Myslím, že cena 280,- je celkem přijatelná, i když cena mé práce se v tom moc nezaplatí, ale v čem jo… ovšem dojala mě paní, která by si přála jen 2 kila vanilkových rohlíčků. To si bude muset dodat své vlastní ořechy, protože už by nezbylo na ostatní :-) na ty dvě kila potřebuju přes 600g ořechů, tolik jí ze svého věnovat nemůžu, jen cena za kilo ořechů se pohybuje kolem 200,-Kč…
Druhů jsem spočítala zhruba 16, z toho asi 5 nepečených…

Moc díky za pomoc, pište dál, každé rady si cením :-)

Stránky: [1] 2



Co nového na VD?

  • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
  • Nové diskuze za posledních 7 dní
  • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
  • KLUBko - uživatelský účet



    Zaregistrovat se
    Zapomněl/a jsem heslo

    Přečtěte si nové komentáře

    Nepřehlédněte

    Náš tip

  • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
  • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

  • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

    © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist