Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » Antikoncepce pro dceruAntikoncepce pro dceru
Anonym
4.11.2012 v 15:30:04

Ahoj holky,

má dcera, které je 15let, na mě vybafla, že ji mám objednat na gynekologii (máme stejnou lékařku). Chce předepsat prášky. A mě postavila před dilema. Já rezolutně odmítla s tím, že je jěště brzy :-( S klukem už chodila. Probírala jsem to se známým. Má v péči dva téměř dospělé chlapce a probírali spolu sexuální život. Poradil mi, abych tohle téma neodmítala, když si o to dcera řekla. Že asi tu potřebu má. Kondomy jsou levnější ne? Prášky bezpečnější?
A já teď poslední dva dny na nic jiného nemyslím. Ráda bych znala váš názor. Díky. Pavla.

Stránky: [1] 2
Lidun
20.6.2016 v 7:59:09

Neco by se vzdy melo brat, ikdyz ji je 15,rodice nidky nevi co kde dela, radeji tomu predejit nez pak resit to ze je tehotna, ale i tak se to da vzdy vyresit, jen se nato musi prijit opravdu brzy

pvosapvosa
10.1.2013 v 12:56:33

Ahoj Pavlo,
určitě je fajn, že dcera to řeší s Tebou.
Ještě před dvěma roky, bych doporučila, aby až si najde partnera, s kterým by chtěla sexuálně žít, aby si došla radši i pro prášky, ikdyž v 15 letech se mi zdá brzy do sebe ládovat hormony.
Jenže před dvěma roky mamka dostala plicní embolii od zánětu žil, poté nám bylo doporučeno vyšetření na hematologii a závěr je, že máme v rodině leidenskou mutaci – stopka antikoncepci. Mám ji já, sestra, mamky sestra (mamka ještě na vyšetření nebyla :-( ) a oba synové mamky sestry (zajímavé je, že dcera mamky sestry né). Sice je to asi nejlehčí mutace, ale i tak děkuji osudu, že jsem neměla žádné komplikace, ikdyž jsem od 17 let brala antikoncepci a že jsem prodělala v pohodě 1 operaci a 2 porody. Až na jedno zamlklé těhotenství, které mohlo souviset s mutací, ale i nemuselo – na nic se v té době nepřišlo. Sestra už bude hlídaná.
Určitě bych probrala rodinnou anamnézu a vše zvážila. Já to budu mít trochu jednodušší, nejdřív musím svoje holky poslat na testy (až na to bude čas – zatím jsou malé), aby se zjistilo, zda mutaci mají nebo ne.

…mít smysl života.

LienLien
10.1.2013 v 8:22:53

http://zpravy.idnes.cz/antikoncepce-mrtvice-05x-/domaci.aspx?c=A130109_195234_domaci_ert

LussyLussy
5.11.2012 v 19:18:41

Pavlo,
je určitě úžasný, že za tebu dcera přišla, taky tě mohla klidně obejít.

Já ti napíšu moji osobní zkušenost.
Se svým manželem jsem začla chodit, když mi bylo 14 let a 8 měsíců. Jemu bylo 20 a kousek…
Hrozně opatrně jsem mámě sdělila, že mám kluka a asi půl roku se nám dařilo tvrdit, že mu je 16 a je to vlastně taková dětstká láska.
Pak jedna drbna vybafla na autobusové zastávce na mámu, že se teda divý, že chodím s dospělým chlapem.
Máma to vzala docela statečně, sice se teda pořád křižovala, abych neotěhotněla, ale o sexu se mnou nikdy nepromluvila ani slovo, natož o antikoncepci.

Já byla ráda, že mi věří, a do ničeho jsem se po hlavě nehnala. Poprvé jsme se milovali, když mi bylo 16 a kousíček. Ale o panenství jsem přišla někdy v 15, jak se hezky říká nekoitální praktikou.
Sama jsem si zašla na gyndu (už jsem tam předtím byla asi ve 13 s mámou kvůli bolestivé menstruaci) a řekla si o prášky. Bylo to tak 4 měsíce, než se to poprvé stalo. Pořád jsem to oddalovala a nebyla si jistá, jestli nespěcháme :-). Dnes nechápu, že to manžel vydržel skoro rok a půl :-)
No a jednou mi máma něco hledala v peněžence a našla tam recept na antikoncepci, asi už třetí.
Celá rozechvělá za mnou přišla, asi jí došlo, že už fakt nejsem malá holka a ptala se: já jsem ti něco našla v peněžence, tak ty už budeš ženská a vůbec nevěděla co říkat. Já jí na to řekla, že to není první recept a ženská že už jsem. To jí nějak vytočilo a nadávala víc než když zjistila, že mám ve 14 kluka, tu její reakci jsem moc nepochopila.

No a jsme spolu dodnes, máme 2 děti, a poprvé jsem otěhotněla v 27 letech.

Ale třeba tchýně, s tou byla sranda od začátku.
Manžel mě přišel domů přestavit a tchýně se na mě vrhla, že je šťastná, že bude konečně babičkou. Podotýkám, že jí bylo 39 :-)

A ještě k té antikoncepci – já bych jí tak mladé holce vůbec nedávala. Mě to trvalo hodně dlouho, než mi to došlo a dneska mě štve,že celkem nějakých 12 let jsem do sebe cpala hormony.

Ten sexuální život je prostě o zodpovědosti, to se nedá nic dělat. Kondom praskne, tabletku si zapomene vzít, nic není 100 %, to by si hlavně každá mladá holka měla uvědomit, že i z chráněného sexu může otěhotnět a umět nést následky.

Já za sebe, kdyby za mnou v 15 dcera přišla, tak jsem šťastná, že má ve mě důvěru a snažila bych se jí vysvětlit celkově otázku antikoncepce. Sex bych jí vůbec nevymlouvala, to vím podle sebe, že by to nemělo cenu, akorát by si připadala nepochopená.

slepenina
5.11.2012 v 10:44:28

Já měla první antikoncepci někdy v 19 a také ze zdravotních důvodů, omdlévala jsem při menzes a hrozné bolesti měla a já nejsem zásadně proti, ale v těch začátcích by stačil kondom.

MatildaMatilda
5.11.2012 v 10:34:14

Hmm, těžké téma, už se tu probíralo několikrát…
Vzpomínám si na své začátky s antikoncepcí. Kupodivu jsem ji nedostala předepsanou na gyndě, ale na kožním, byla to Diana 35 a měla mi pomoci s léčbou ošklivého akné, tehdy mi bylo 15 roků… Absolvovala jsem kontrolu na gyndě s doporučením od kožního a odcházela jsem s receptem na “antinu“.
Rozhodně si pamatuji, že jsem tam byla bez mámy, její svolení jsem k tomu tehdy vůbec nepotřebovala…

Naše Aní bude mít 15 v květnu, takže ta chvíle, kdy budeme tohle řešit, se opravdu blíží. Už jsme o tom mluvily spolu víckrát, spíš se to jen tak naťuklo, protože je to krásná blonďatá ženská, čtverky prsa, a kluci nám už víckrát okupovali barák :-) Každopádně, když jsme to spolu probíraly, dala jsem jí najevo, ať za mnou přijde, až bude “třeba“. Jenže, upřímně, své rady zatím směřuji ke kondomu, u sebe jsem kdysi otázku hormonů vůbec neřešila, přišlo mi to jako skvělý nápad, teď se mi však příčí myšlenka, že by moje holčička byla od tak raného věku na hormonech… Vtipkovala jsem s ní, že až na to dojde, tak koupím kondom, banán, a bude sexuální výchova… Usadila mě tím, že tohle mají ve škole už dávno za sebou… :-)

Pavli, já myslím, že nejdůležitější je, že máš důvěru své dcery, že se nestyděla a oslovila tě s tak intimní věcí, tohle se dneska rozhodně nedá pokládat za samozřejmost. Jak se spolu domluvíte, to už záleží na vás, je to asi dost o kompromisu, protože pokud bude trvat na prášcích, tak s tím moc nenaděláš, ty zase každopádně trvej na kondomu, ale jestli to překoná pohodlnost těch dvou v oné chvilce, nebo jestli nad tím mávnou rukou, ať žijou prášky, to už moc neovlivníš. Udělat trochu školení o přenosu různých pohlavních chorob včetně genitálních bradavic ale určitě můžeš, přeci jen bych využila veškerých možností, ony obrázky pohlavních bradavic na internetu taky nepůsobí moc chutně, a zbytek děj se vůle boží… :-)

Každopádně, lepší řešit přípravu, ač nás to i trochu píchne u srdce, než pak nečekané a nechtěné následky.

MarinadaMarinada
5.11.2012 v 9:52:34

Pavlo, já bych na Tvém místě dceři vyhověla a prášky jí nechala předepsat a ještě bych jí pochválila, jak moc je zodpovědná a poděkovala jí za její důvěru ke mně. Samozřejmě bych jí zároveň vysvětlila, že na všechno je času dost atd. a že prášky jí nechráněj před pohlavníma nemocema. Ujistila bych jí, že kdyby cokoliv, může se na mě obrátit a že se jí pokusím pomoct nebo jí nechám předepsat další prášky.
Pavlo, chápu Tvůj smutek nad tím, že Tvoje dcera je svým způsobem ještě dítě a už se hrne do dospělého života, ale je vidět, že je to rozumná holka, tak jí věř a hlavně jí neodmítej nechat předepsat antikoncepci.

slepenina
5.11.2012 v 9:50:11

Np můj názor právě je pro občasný sex mnít ten kondom. Budu muset asi hodit řeč i s jeho rodiči, už se známe, jak to s ním probrali a také nabádám dceru mít kondom k dispozici a to ona ho už měla připravený před rokem. Já taky nemohla za mámou, vůbec to s námi neprobírala, ale zas moje děti co jsou už dospělé tak přišly a vždy jsme to nějak vyřešili.

makinea
5.11.2012 v 9:18:33

Ahoj,

tak přijde mi super, že dcera přišla za tebou.
Já jsem s tím za mamkou rozhodně nešla a radila se spíš s kamarádkami.
Takže bych ji na tvém místě hlavně neodbývala, škoda ztratit tu důvěru. Tak to rozdýchej a zkuste to znovu probrat. Třeba to ani nemusí znamenat, že jakmile si zařídí antikoncepci, tak hned začne, jen chce být připravená.

Já vím, že v případě dcery to člověk jistě hodnotí jinak, ale zas mi to nepřijde tak strašně brzo. Já jsem začla v sedmnácti a mezi kamarádkami to byl tak průměr, bylo jich dost, co začly dřív, prostě třeba proto, že se dřív zamilovaly.
Hlavně to asi těžko můžeš nějak ovlivnit. Snad jen jí říct, ať se nenechá k ničemu přemlouvat, do ničeho nutit a ať se řídí sebou.
Co se týče antikoncepce, tak bych s ní promluvila, jestli raději nechce používat kondom. Ale je to můj názor.
Antikoncepce má pro mě dvě rizika. Jednak nechrání před nemocemi! a taky je mi nějak proti srsti se takto od mlaďounkého věku ládovat hormony…
No ale to je můj názor, dceru bych se snažila přesvědčit, ale stejně si asi udělá, co uzná za vhodné, takže válečnou sekeru bych kvůli tomu asi nevykopávala.
Jinak nevím, jak je to dnes, ale já jsem žádný souhlas ani doprovod rodičů nepotřebovala.

mimkysmimkys
5.11.2012 v 8:47:05

Pavlí
dilema máš ale mě to čeká taky a to brzo si myslim… Byla bych pro prášky ale má to své plusy i mínusy. Kondom jí ochrání hlavně před pohl.nemocemi ale může se stát,že ho nebude mít zrovna při ruce? A potom riskovat? No opravdu nevim co budu dělat já a tak ti nemůžu radit. Jinak dnešní holky začínají nevim nějak moc brzo, chtějí se chovat jako dospělý ale přitom jsou duší u holčiček. Líčí se, oblíkají se vyzývavě a o klukách nemluvě…

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist