Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » Nestíhám, ale o tohle se musím podělitNestíhám, ale o tohle se musím podělit
JežečekJežeček
29.10.2012 v 8:28:49

Ahoj VD rodinko :-)
Opravdu nějak nestíhám. Podzimní počasí a prvotní pobyt ve školce nás nutí neustále nosit kapenísky, srážet teploty a to nejdříve u jednoho, ten se z toho dostane, jde do školky a nastupují příznaky u druhého. Takže takový kolotoč. Hlavně u synátora, který je týden ve školce a týden doma. Ale školka je super a moc se tam těší a naopak je smutný, když tam nemůže.
Ale co vám chci říct…
V pátek jsme byli v lese na hříbky. Bylo to super, protože jsme jich spoustu našli. Ikdyž byla už docela zima, tak opravdu jsme našli 3 koše suchohřibů, i václavky a bedličky. Ale ty už byly horší kvality, tak jsme je tam nechali. Dokonce na nás i zasněžilo a děti z toho byly nadšené a hend jsme si i zpívali Padá sníh, padá sníh.
Druhý den, když se teda rozsněžilo pořádně a my na to koukali z okna, tak jsem viděla černou tečku uprostřed Barunčiny hlavy. Říkala jsem si, co to tam má za stroupek, kde se asi škrábla? A ono to bylo klíště! Byla jsem z toho v šoku, protože jsem si myslela, že je přece jen už na ty příšery zima. Klíšťové zpravodajství sleduju docela bedlivě, protože co mám zkušenost, že nám na neurolce umřela 15 letá holčina právě po klíštěti, tak z toho mám velikánský respekt. Takže vím, že rok od roku se stěhují více do hor, do výšin a jsou i odolnější vůči zimě, ale v téhle zimě, jsem už s nimi opravdu nepočítala.
Máte někdo taky zkušenost v této době s klíštětem? Baru už si přinesla jedno klíště o prázdninách z lesa. Tchýně je vzala na procházku a samozřejmě je nenastříkala repelentem, protože tady klíšťata nejsou. Když jsem jí ho pak ukazovala, tak se chytla za nos a byla z toho taky špatná. Ale divím se, že ti dva skřítci moji, všude chodí spolu a klíště si donese jen Baru. Asi má dobrou krev. Je celkově horkokrevná – pořád má teplé ručky, nožky, nevychládá, tak je to asi láká potvory cucavé… Pořád uvažuju o očkování, nebo uvažuju, jsem rozhodnutá, ale jaksi na to chybí peníze, takže čekám, až se tchýně zeptá, co pro děti na vánoce, tak jí to zkusím navrhnout. Jen jestli se zeptá… :-)
Tak se hezky opatrujte, stavějte rychle sněhuláky, protože se má ještě oteplit!!! Hurá! :_) *

Stránky: [1]
PadméPadmé
29.10.2012 v 18:03:56

Ahoj Ježečku, tak Tvé “starosti“ úplně a dokonale chápu, jsem taky taková (“máma“). Z klíšťat mám strach – to se přiznávám zcela dobrovolně. A přestože nejsem zastánce všelijakých očkování (leckdy zbytečných), své dítko jsem na toto (klíšťovou encefalitidu) očkovat nechala.
Bohužel jsem byla svědkem nepěkných událostí….

Nicméně – Ty už teď nejsi v pozici, kdy můžeš volit, Ty už teď můžeš jen zodpovědně “hlídat“ – jakmile by se objevil červený flek, teploty – okamžitě k doktorovi…..

Bohužel nezáleží na tom, kdy Tvoje dítko klíště “kousne“, záleží jen a pouze na tom, zda-li je to klíště infikované…. A to se zodpovědně říct nedá….

Přeju hodně štěstí, ať to dobře dopadne a nic z toho není :-).

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

PeťkaPeťka
29.10.2012 v 13:37:30

Tak já musím zaťukat, letos jsme snad nikdo neměl klíště, kromě psa. Ale to bylo jen tím, že jsem zapomněla koupit po 3 měsících další dávku Frontlainu, jinak tento přípravek u psa funguje spolehlivě.
Taky bych to nečekala, v takové zimě a klíště.

bamiskabamiska
29.10.2012 v 8:36:45

tak prvně houby vysloveně závidím, vůbec by mě nenapadlo že ještě rostou, manžel zrovna o víkendu o nich mluvil….
na klíštátka netrpíme, ale také když už tak k nim má náchylnost jeden z kluků, je to zvláštní druhej také nic nepřinesl…
tak je dobře že jsi ho objevila kor ve vláskách, upřímně by mě také v tuhle dobu ani nenapadlo je hledat….
a rýma at se vám a marodění vyhýbá a můžete si užívat školky….

PS: co obrázky malej líbili se aspoň trochu?

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist