Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Kolik času jsou vaše děti na pc a u televize??Kolik času jsou vaše děti na pc a u televize??
bamiskabamiska
26.10.2012 v 8:56:09

Kolik času jsou vaše děti na pc a u televize?
Zapínají si je sami od sebe nebo se musí dovolit?
Hlídáte jim čas, nebo mají nastavený denní limit?
Používáte zákaz na tv a pc jako trest při neplnění povinností?

Tak nějak se to u nás začíná měnit na období kdy by kluci 11 a 16 u toho mohli sedět pořád a nevím jak na to. Pak jim utíkají ostatní povinnosti, tak jsem zvědavá na rady ostatních jak to mají nasavené…..

Stránky: [1]
MarinadaMarinada
29.10.2012 v 15:01:08

Bami, já na televizi ani PC nikdy moc nebyla (sedím u počítače celý den v práci, tak doma už nechci). Když už mám náhodou chvilku, tak si čtu. Dcera jde zatím v mých šlépějích, na televizi kouká jednou za uherák, radši si hraje nebo si čte. S počítačem jsem měla jeden čas obavu – taky dostala tu hru s pejskem a taky začínala být závislá :-) Ale jak to přišlo, tak to odešlo a teď chodí na počítač nárazově – někdy tam sedí dvě hodiny a pak zase celý měsíc ne. Takže jako trest se u nás zákaz TV nebo PC nepoužívá :-)
Jinak já pubertu taky proseděla u televize a nikam jsem nechtěla chodit, brácha to samý, rodičům se to samozřejmě nelíbilo…Ale nakonec jsme oba coby dospělí pořád venku a rozhodně doma nedřepíme u televize, tak se neboj – kluci budou taky v pohodě :-)

bamiskabamiska
28.10.2012 v 9:32:58

kšando myslím že jsi to utnula včas a pokud dává přednost knížce a hraní tak si myslím že to tak i zůstane….

Petko to by se mi líbilo máte to hezky nastavené, tak to asi ty holčičky vyměním i s těmi dobrými návyky….

semelko také to tak máme, a také pokud potřebuji tak pohádku zapnu a rychle podělám to co potřebuji…
díky za typi na stránky hned juknem…a s tím napodobováním čištění zůbů ze vzorů z televize je paráda…tak musím najít také něco vhodného pro kluky aby byli hodní, poslušní a dělali to co si představuju :D :D

kubajz tak já jsem také na tom podobně a jsou to závisláci….Míša si to stihne zapnout i ráno, když se obléká do školy, má tv u sebe v pokojíku a do školy se vypravuje sám…

NO A KOLIK ČAU VĚNUJETE VY TV a PC? UDĚLÁTE SI VEČER ČAS A CHVILKU NEBO DOHÁNÍTE RESTÍKY?

kamarádky manžel je tak trochu závisláček na pc…jen přijde z práce už mrská hry nějaké tanky ani se v tom nevyznám…maj 16 letého syna a ten s ním to hraje každej má své pc a už to jede…

také mám dost známých, co si děti můžou na pc i tv trávit čas jak chtějí a zapínat podle svého uvážení kdy se jim chce…upřímně to se mi moc nelíbí a i přesto že naši koukají docela dost, se to snažím nějak nastavit….

kubajzMDkubajzMD
26.10.2012 v 22:33:07

Tak já musím se smutkem konstatovat,že máme malého závisláka.
Ale jak PC,PSP nebo televizi má za odměnu.Jsem ráda,že má 2x týdně tréninky,takže to ani jednu činnost nestíhá.Ale když jsem v práci,tak to neovlivním a starší dcera ho u toho nechá,protože má klid.Když je pěkné počasí dá dobrovolně přednost kolu.

vdaná

semelkasemelka
26.10.2012 v 22:28:03

Přiznávám, že děti tráví u pc víc času než by měly, ale momentálně jsem za to vděčná – jsem ve 31tt a využívám každé chvíle, kdy není třeba moje asistence u dětí ;)

Máťa (5 let) by tam mohl sedět pořád, ale po hodině nebo dvou (podle toho, co tam dělá) ho vyháním, jsou ale dny, kdy u toho stráví i 4 hodiny, naštěstí ne v kuse, to se snažím opravdu hlídat. Obvykle si pouští videa na youtube (pohádky nebo i nahrávky hraček – mašinky, kuličky, poslední týden je u nás hit seriál Byl jednou jeden život – zrovna dnes povídal, že se musí jít vykoupat a vyčistit zuby, aby neměl žloutenku a nedělaly se mu kazy v zubech :D, jinak chodí na stránky pro děti hraveuceni.cz, tutitu.tv, olmici.cz ale také už to zná všechno nazpaměť). Počítač ovládat umí, ví kde pustit pohádky na youtube, umí si klikat sám, což je pro mne v tomto stavu opravdu výhoda – horší bude, až ho to budu odnaučovat …

Míša (skoro 3 roky) kouká spíš na pohádky, ale obvykle u toho nevydrží déle jak 15 minut, pak si jde chvíli hrát a zase se k pohádce vrátí, pokud se dívá delší dobu, tak mu chodit sahat na čelo, jestli nemá teplotu ;)

Televizi jako takovou nemáme, ale pouštíme pohádky z DVD, ale už jsou všechny ohrané (teda ty co máme vytažené – po stěhování jsem nechala k dispozici asi jen 10 dvd, ostatní jsou ve stále stěhovacích krabicích a budou tam ještě hodně dlouho), takže u toho nevydrží ani jeden.

ksanda.1MD
26.10.2012 v 22:12:04

No Peťko, jak jsem psala – mně u nás ten zákaz přišel dost odůvodněný – sice to byla vzdělávací hra, ale nepřijde mi v pořádku, když první myšlenka 4letého dítě po ránu je na PC a ani mi nepřišlo, že by bylo v pořádku to jak se “vztekala“, když jsem jí řekla, že jdeme dělat něco jiného. Domluvit se s ní tenkrát na nějakých pravidlech nebylo možné. Dnes bychom se jistě na pravidlech už domluvily, ale mně zas přijde zbytečné, aby dítě v 6,5 letech u PC vysedávalo, takže dokud se sama nepřihlásí, že by chtěla i doma k PC, já ji na něj upozorňovat nebudu. S PC umí výborně – umí si najít hry na netu, stáhnout, nainstalovat, umí změnit tapetu… Je to zásluha babičky. Vím jistě, že až bude PC potřebovat, tak rozhodně nebude mimo.

PeťkaPeťka
26.10.2012 v 21:30:07

Tak u nás Tv jako kulisa neběží. Pouštíme jí večer na zprávy, manžel. Pokud doma není, neběží vůbec. Já koukám na jeden seriál 1x za týden, jinak nic. Jsou dny, kdy není Tv puštěná vůbec. Pokud není olympiáda, to běží celý den. :-)

Starší má tak natřískaný program, že Tv prostě nestíhá i kdyby chtěla. Když pak má někdy volno, pouští si filmy.
Malá by i koukala, hlavně o víkendu ráno, kdy se nám nechce z postele, tak si pustí TV. V létě nekouká vůbec, to běhá od rána do večera s kamarádkou venku. V zimě se kouká víc, nebo když je nemocná, pak ano.

K PC pouštím děti od malička, přijde mi to naprosto normální, vždyť ve škole už i na prvním stupni děti na PC chodí a nevidím důvod to zakazovat. Hlídám samozřejmě, jaké hry tam hraje! To je důležité, nenechám hrát nějaké “blbosti“, ale máme dost výukové a v tom nevidím problém. Je to stejné jako s TV, v létě skoro vůbec, v zimě, nebo o víkendu si občas přijde, jestli může na PC.

Zatím jsem nikdy TV nebo PC nezakázala, myslím, že u nás by to ani zákaz nebyl.

ksanda.1MD
26.10.2012 v 20:22:01

Bami, však proto jsem psala ZATÍM :-). Já malé zakázala PC už tenkrát – bylo jí asi 4,5 roku a to si myslím, že opravdu hrát hry na PC takto staré dítě nemusí. A tak nějak nám ten “zákaz“ zůstal – prostě se PC doma nedožaduje. Na televizi koukala také hodně (v mých očích, ale o proti ostatním dětem, které známe min.), ale jak jsme se stěhovali (před rokem a půl), tak nám tel. cca půl roku nešla a tak jsme si nějak zvykli všichni, že neni (já ji taky byla zvyklá pouštět jako kulisu). Když manžel dal anténu konečně na střechu, tak šla asi 3měsíce a pak nám ji blesk spálil, takže jsme zas dobu byli bez televize… člověk se odnaučí celkem rychle. Dnes si malá raději vybere čtení než tv a jak jsem psala – malého zatím televize nebere vůbec.

bamiskabamiska
26.10.2012 v 20:12:46

kšando zákaz jsem myslela třeba když jsou špatné známky ve škole atd, tak taková ta klasika než si to zlepšíš, nebo na týden máš po….

u nás je to už právě o něčem jiném kluci je jim 11 a 16 by mohli střídat jednu obrazovku ve svém volném čase za druhou… přijdou ze školy a hned to je “ mamí já si orazím a hodinku se kouknu“ no a jak to nepohlídám většinou to neutnou a je z toho mnohem víc času a pak se nestíhá učení….
pc jsme nastavili tak že hodinu jeden a hodinu druhej…maj dny tedy že tam ani nechtějí a někdy tam jsou pokud je to časově možné i trochu déle…..
Míša je ten co mu je tak nějak jedno co tam dávaj ale kouká na cokoliv i na reklamy :D
zatím to je tak že se ptají jestli můžou tak mám možnost tak nějak ukočírovat jestli mají hotové věci atd,…
no a mrňous má rád kreslené pohádky šmouly přímo miluje….a ted v nemocnici si jich tedy užil věčně na kapačkách tak v leže a klidu koukal :D
má rád krátké příběhy a zrovna dne koukal na Ťipa a ťapa…a pa pata a mata začínám být alergická …..

on totiž také tatínek to většinou zapíná jako kulisu hned po příchodu..sice se ho to snažím odnaučit ale bude to běh na dlouhou trať

ksanda.1MD
26.10.2012 v 19:50:39

No, Bamisko u nás zatím v tomhle ohledu klídek. Malý (2,5) se nekouká vůbec, max. mu pustí manžel na chvilku na youtube nějaký traktor v bahně. Malá (6,5) doma na PC nesmí a ani to nevyžaduje, PC hraje u babičky (tak jednou za měsíc). Proč zákaz? Už ani nevím, kolik jí bylo, ale babička jí koupila hru – nějakého pejska… no, a ona asi po dvou dnech ráno vstávala s tím, že musí hrát pejska…, když jí něco nešlo úplně se klepala… No, fakt absťák jak vyšitej a tak jsem to stopla a do doby než to bude nezbytně nutné, nepovolím. Na TV se kouká jen pokud je nemocná či je třeba venku dlouho ošklivo… To pak kouká na Šmouli a nebo si pouští Dobu ledovou.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist