Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » OpruzeninyOpruzeniny
MarysekMarysek
16.10.2012 v 10:58:13

Od té doby co jsme začali dávat zeleninu a maso, tak jsou holky střídavě opruzené :( Prosím o vaše rady a zkušenosti. Používam Bepanthen, ale teď skoro nezabírá :(.
Zkoušela jsem i prohledávat diskutárnu, ale nějak jsem nic nenašla a hlavně nemám čas pořádně hledat.
Budu vděčná za každou radu či odkaz.

Děkuji.

Stránky: [1] 2
JežečekJežeček
19.10.2014 v 0:05:30

Imazol je na plísně, což první stadium, jak popisuješ myslím není s plísní. Raději bych jej nechala v zásobě. Já vcelku dobře vzpomínám na Menalind pastu a klasický Pytiol. Menalind je hodně dobrá kosmetika, používá se i v nemocnicích. Pytiol je starý dobrý a smradlavý, ale hojivý.
Obojího mám doma dost a nevyužívám, můžu poslat – pokud máš zájem :-) *

Ivamal
18.10.2014 v 16:48:23

Dobrý den, nám se doma osvědčil Bochko krém na opruzeniny. A pak samozřejmě vhodné pleny, větrat atd. bez toho je každej krém naprd :)

HanzliciHanzlici
17.10.2012 v 12:55:08

genciánka by mě teda na opruzeniny nikdy nenapadla :-)
S tim pudrem jsem měla tuhle takové nutkání, že bych ho třeba zkusila používat, když naše generace, pokud vím, na tom vyrostla… tak dík za vyvedení z omylu, riskovat to fakt nebudu :-)

MatildaMatilda
17.10.2012 v 11:47:43

Jéje, Jani, ten mi ani nepřipomínej :-)
Jeli jsme tehdy s malou Áňou na chatu a zapomněli jsme mastičku doma… Stavili jsme se v místním konzumu a tam měli jen pudr od Avirilu… Jako naschvál se po něm hned oprudila a po dvou dnech jsme jeli rychle busem do města, koupit pytiol…
Dík za připomenutí, bylo to zasunuto hluboko v paměti, je to už 14 let. Za mě teda pudr ani náhodou… Ještě si vzpomínám, že se na opruzeniny ordinovala genciánka, používáte někdo ?
Malá Zoinka byla fialová celá :-) ale že by opruzeniny nějak rychle mizely, to se říct nedá, dost se s tím natrápila…

HanzliciHanzlici
17.10.2012 v 11:13:38

Mě by jenom ještě zajímalo, jestli máte některá zkušenost s klasickým sypkým pudrem…

MatildaMatilda
17.10.2012 v 9:58:40

Marysku, já nedám dopustit na pytiol, u všech třech dětí jsem ho měla po ruce a třeba imazol nám zdaleka nezabral tak rychle jako pytiol. O té vhodnosti by se dalo trochu polemizovat, už když se narodila Anička, tak jsme odcházely z porodnice s pytiolem, který mi přibalili do balíčku – byli jsme tam tři týdny, dostala nějakou střevní infekci. Na letáčku k mastičce bylo napsáno – nevhodné pro děti do 12 let. Úplně mě to jako prvomaminu vyděsilo a volala jsem zpátky do té porodnice, kde mě přímo paní primářka přes telefon uklidňovala, ať se nebojím, že se pytiol používá odjakživa a používat bude.
Ne že by mě uklidnila úplně, ale poznala jsem, že jakmile se miminko trochu začervená, tak pytiol pomáhá okamžitě. Používáme ho dodnes, protože třeba Zoika na opruzeniny trpí velmi dodnes, a to je jí 7 let.
Jinak klasika – nepoužívat vlhké ubrousky – to je první pravidlo. Doma jsem každodenně po každém přebalení omývala jen vodou, ubrousky jsme měli jen na cesty. Pak, pokud to jen trochu šlo, jsem nechala zadeček půl hodiny i déle bez plínek. Pak máznout mastičkou, zabalit a dá se říct, že do příštího přebalování už bylo téměř po opruzenině.

JanaKJanaK
16.10.2012 v 23:20:46

Děcka na to taky trpěli a dost dlouho, když byli malí tak kromě pytiolu a imazolu (pozor, podle nových studií je pytiol nevhodný pro nejmenší, jak jsem pochopila, jednou to jde, ale častější používání je nevhodné, on i Imazol by se neměl používat stále), nám hodně pomáhal Bübchen – krásně držel na kůži a chránil ji i při celonoční pleně.
Když už seděli, tak odvar a sedací koupel z řepíku lékařského nebo dubové kůry

MarysekMarysek
16.10.2012 v 22:45:17

Myslím, že je to spíše červené zarudnutí…než opruzeniny, nemají a snad nebudou mít puchýřky…
syn to měl taky jako mimi jednou hrozné a zabral asi ten imazol…a já jsem zapomněla, co mu pomohlo, tehdy to napsal dr., je dobré vedět, že je i volně prodejný..
Snažíme se větrat zadečky, ale v létě to bylo lepší…úplně bez plenky si to se dvěma neumím představit…

LienLien
16.10.2012 v 22:18:33

U nás se normálně ničím nemaže, takže když je pak problém, zabere cokoli (favorit asi sudocream). Ale platí, že jakmile jde vlhká (klidně dočista umytá, ale nedosušená) do jednorázovky, problém je na světě. Pak jí prostě musím nechat den, dva bez pleny. Sice sbírám nehody po bytě, ale nerozleze se to, jak kdyby byla v pleně. Klasickou opruzeninu s puchýřkama ani jedna nikdy neměla, mě tak vyděsí zarudnutí, že raděj utírám loužičky, nebo vynechám alespoň jednorázovky a jedu látkové s vlněnýma kalhotkama.

Anonym
16.10.2012 v 21:50:16

Kačka měla jako mimi taky hodně opruzeniny. Zkoušela jsem všechno možné. Ségra mi poradila, ať dám obyčejný Pityol (dělala sestru na nedonošencích, tak to mazaly o sto šest:-) a hurá, jeden den jsem mazala a zmizelo to. Pak jsem jen preventivně trochu natírala a už se to neobjevilo. No, ale na každý děcko zabere něco jiného, chce to zkoušet…
Ivča

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist