Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Těhotenství a porod » Zvažuji rizikovéZvažuji rizikové
Anonym
15.10.2012 v 15:27:45

Dobrý den, je mi 35 let, jsem v 7 týdnu těhotenství a pracuji v klubu s romskými dětmi 6 – 15 let. Mám obavu o zdraví svého dítěte, jsem v kontaktu s velkým množstvím lidí, měli jsme u nás v zařízení různé infekce, a od dětí bych se mohla lehce nakazit. Nyní mi 1 žena řekla, že se ve 3 měsíci nakazila chřipkou a potratila. Nevím, za kterým lékařem mám jít řešit možnost, aby mě nechal pro jistotu doma. Na gynekologii jsem byla zatím jednou, a byla jsem ze všeho vyjukaná, objednaná jsem tam až za měsíc. Prosím poraďte mi, jak postupovat.

Stránky: [1] 2
HanzliciHanzlici
16.10.2012 v 19:34:10

Přiznávám, já se to s tou žloutenkou atd. bála říct takhle na plnou pusu. Je tu zvykem, že člověka hned někdo napadne za rasismus, víte jak… ale tak když už to tu padlo, tak se k tomu přidávám. Mezi romy jsem bydlela řadu let a vím velmi dobře, co všechno se i v této věkové skupině, bohužel, vyskytuje. Pak jsou ty obavy určitě na místě.

slepenina
16.10.2012 v 18:02:44

Já bych určitě došla na gyndu a vše lékaři řekla v jakém prostředí pracuješ a neměl by to být problém napsat, ovšem musí se chodit pak jednou za 14 dní na prohlídky. Dcera pracovala v masně a tedy zrovna se stěhovala mimo dosah svého pracoviště a měla i sehnanou práci, jenže to těhotenství to by ji už nevzali. Bylo to ke konci roku a rodila až v červenci a lékař ji to normálně napsal bez řečí. Oni jsou v takových případech chápaví a nebála bych se toho a radší říct pravdu než si vymýšlet. Přeji ti aby se to podařilo.

Anonym
16.10.2012 v 17:45:16

Obavu mám zejména z toho, abych nepodcenila rizika, a nelitovala toho. Jak mám svou práci hodně ráda, tak za tohle by mi určitě nestála. Děkuji všem za reakce, poradím se se svou obvodní lékařkou. Meluzííínka*

LienLien
16.10.2012 v 17:38:30

Já teda nevím kdo tu mluví o chřipce :-).
U dětí bych měla strach spíš ze žloutenky nebo třeba ze zarděnek. Chvíli po očkování je jedinec infekční.
Zajděte si buď mimo termín na gyndu, nebo k obvodnímu lékaři, každý z nich může neschopenku vydat. Pokud by se cukali, tak lékaře buď změnte nebo se žádejte neschopenku z psychického hlediska, proč máte žít x měsíců ve strachu, zda se něco nestane, když by jste si měla užívat klidného bříškatění.

Anonym
16.10.2012 v 16:49:26

Při práci s romskými dětmi bych se nebála ani tak chřipky, jako spíše žloutenky, úplavice…
Víte, z jakého důvodu jsou těhotné, které pracují na aro posílány na rizikové? Představte si, v jakém stavu jsou pacienti: otevřené dýchací cesty (četné zápaly plic s velkou expektorací), otevřené močové cesty, hnisající rány (hnis=infekce), rtg záření a v neposlední řadě váha člověka, který se musí polohovat (50-150 kg). Tak přesně kvůli tomu všemu ne! Ale pro velký stres a psychickou námahu. Kd\ž jsem to slyšela, tak jsem se opravdu rozesmála :-) Ten stres je úplně stejný na všech odd. v nemocnicích – všude jde o život člověka. A stres je všude, každé profesi…

nuninka
16.10.2012 v 16:17:17

Hanzlíci, také mám ten dojem.

HanzliciHanzlici
16.10.2012 v 14:06:21

Spousta pracovišť je v nějakém smyslu rizikových, zvlášť při neochotě šéfů s tím něco dělat :-( Já dělala obchoďáka a taky jsem nebyla dvakrát odvařená z toho, že mám trávit celý den na cestách, ale mohla jsem si to uzpůsobit a na úkor výplaty nikam nejezdit nebo jezdit jen minimálně. Každý nemá tu možnost.
Já se mohu jen mlčky domnívat, z čeho má paní skutečné obavy. Každopádně obava z chřipky jistě není důvod k rizikovému t.

nuninka
16.10.2012 v 13:57:07

Co to je rizikové pracoviště? Já měla rizikové u všech tří těhotenství. První, bylo nejprve kvůli neochotě šéfky o přizpůsobení pracoviště. Dělala jsem v obchodě s textilem a moje šéfka byla dobrá semetrika. Nesměli jsme si v prac. době sednout kromě 30 min. na oběd. Jídlo jsme museli mít sebou, neexistovalo si odskočit domů nebo na nějaké menyčko. Šetřila na topení, takže jsme po prodejně chodily v hrubých mikinách a klepaly se zimou. (zákaznice si v jednom kuse stěžovali, že si nemůžou nic zkoušet, protože by jim zmrzl zadek).
Dělali jsme úplně všechno – uklízet, čistit okna, aranžovat výlohu, žehlit veškeré oblečení které ona přivezla a případné vady opravovat. Na záchod jsme se musely protáhnout mezerou asi 50 cm, protože to měla zastavené těžkým kovovým dílem na oblečení.
Ale stát na nohách od 9-18 každý den se dalo pouze v zimě, kdy jsme stály u topení a snažily se trochu ohřát :-(
Pak jsem měla zdravotní problémy, využila toho a hned šla na rizikové. Druhé těhotenství bohužel taky. Od 7 týdne jsem špinila a u třetího mě to taky neminulo. :-(

Kukačka
15.10.2012 v 23:18:00

Já tvoje obavy chápu, na druhou stranu, ani od sebe, ani z okolí neznám, že by někdo potratil díky chřipce. To bys nesměla sednout do MHD, jít na úřad, k doktorovi… Všude číhají bacily. Ale naštěstí ta miminka jsou dost odolná, samozřejmě, pokud tam je nějaký problém, tak těhotná potratit může, ale myslím, že jinak by se tím neměla stresovat. Možná by ta paní potratila tak jako tak, kdo ví. Ale určitě si s doktorkou promluv, třeba spolu najdete řešení.

HanzliciHanzlici
15.10.2012 v 19:30:26

Já si neumím představit, jak moc rizikové je prostředí, ve kterém pracuješ. Každopádně pokud jsi to takhle zhodnotila, tak na gyndu můžeš jít i mimo objednaný termín a řeš to s Dr.
Na druhou stranu chřipku můžeš chytit kdekoli, takže spíš jde o to, jaké riziko a jakých nemocí ti hrozí. Ještě ke všemu od dětí…

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist