Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Těhotenství a porod » Po doktorech s pupkem a s dítětemPo doktorech s pupkem a s dítětem
HanzliciHanzlici
15.10.2012 v 13:05:21

Čekala jsem, kdy přijde na řadu tenhle problém a bohužel už je tu. Zítra mě čeká ráno v sedm krev, v osm gynda a v devět znovu krev. Na krev Anču můžu vzít s sebou, to je rychlovka, ale na gyndu to prostě nejde.
Na hlídání nikoho nemám, mateřské centrum je zrovna zítra zavřené, chlap se uvolnit z práce nemůže, kamarádky ve městě žádné nemám, cizím lidem bez referencí jí dávat nechci… takže řeším, co s tím. Jak jste tohle řešily vy?

Stránky: [1] 2 3
Anonym
16.10.2012 v 16:10:38

Holky,
a jak berou krev u vašeho pediatra?
já držím dítě na klíně, doktor se snaží najít na ruce na noze nebo kdekoli žílu a sestra číhá se zkumavkou, aby nabrala aspon pár kapek.
tudíž mi nemůže ani náhodou hlídat druhý dítě.
Samozřejmě, že bych radši,aby tam se mnou byl třeba manžel (kolikrát tam jdou oba rodiče a mají jen jedno dítě).
Ted už je to lepší, Lucy sedí sama na židli, neřve a nechá se v klidu nabrat, Mára konečně chodí,takže ho můžu postavit na zem, ale celou minulou zimu jsem prostě jiný řešení neměla, tu přeminulou byl ještě ve autosedačce.
Nepř. Lussy

nuninka
16.10.2012 v 15:16:10

Lussy, to máš teda odvahu. Já bych to nemohla udělat. To bych raději poprosila sestřičku jestli bych u ní mohla dítko nechat.

HanzliciHanzlici
16.10.2012 v 14:48:07

Tak jak jsem si tak dneska seděla v čekárně, mezitím vyšly postupně tři maminky i s malými dětmi, což jsem tam do té doby ještě nikdy neviděla :-)

Kukačka
15.10.2012 v 23:06:36

Cha, zrovna dneska jsem volala na gyndu, abych přesunula termín. Měla jsem jít zítra, ale jedno dítě školou povinné onemocnělo, do toho mám auto v servisu, a tahat ho nemocné vlakem, plus další dítě v kočárku, se mi opravdu nechtělo. Jediná výhoda by byla, že by to starší pohlídalo v čekárně to mladší. Jinak, u nás je taky v čekárně dětský koutek, když byly děti se mnou, tak jsem je tam tu chvilku nechala, ale ony už jsou rozumné. A Lucinku budu zatím brát s sebou k Dr., ta z toho rozum ještě nemá :-)

PeťkaPeťka
15.10.2012 v 19:47:55

Hanzlici, tak to je nakonec vyřešeno, to je fajn. :-)

Lussy, já ti teda nevím, nemám problém někomu pohlídat v čekárně dítě, ale teda vrazit mi nějaká maminka malé miminko pomalu bez zeptání, tak to bych asi radost neměla.
Sama tam je třeba s nemocným děckem, chce se věnovat jemu a ne držet brečící miminko. Navíc netuším, s čím tam jsou a bála bych se, že kvůli odběru krve si přineseme domů nějaký bacil.

LussyLussy
15.10.2012 v 19:36:20

No vidíš Jani,
tohle je už je dobrý řešení :-)

Já mám teda zkušenost i s tím, že jsem strčila dítě několikrát cizímu člověku do ruky a nějak jsem s tím problém teda neměla.
Když je potřeba oběma dětem vzít krev a Mára v roce ještě neseděl ani nechodil,ale měl 11 kilo, takže v autosedačce jsem ho už netahala, a bylo potřeba mít jednoho na klíně a sestra a doktor se jim snažili vzít krev, tak Lucy si hrála, Márovi brali krev, já pak poprosila někoho v předčekárně, aby mi ho podrželi, aniž bych čekala na odpověď jsem jim ho vrazila do ruky a popadla Lucy a snažili jsme se vzít krev jí. Pořád mi to přijde lepší, než tam Máru položit na přebalovák a on by řval a ještě by se přetočil na břicho a spadnul by na zem.
A jednou se mi i stalo, to už Mára seděl, že brali nejdřív Lucince, ona pak řvala jako tur, ale nemohla jsem jí moc utěšovat, když jsme ještě museli nabrat Máru, že asi 15 letý kluk jí vzal za ruku a zabavil jí hračkama.

A babička se časem třeba pochlapí :-)
Moje tchýně o Lůcu jako mimino neměla prakticky vůbec zájem, pořád jsem si tu stěžovala co to je za babičku, přijela jednou za měsíc, vyfotila se s ní a zase odjela, v kočárku jí vozila snad jednou někde na návštěvě,aby se předvedla.
No a když jsem si musela jít na dlouho lehnout do porodnice, tak najednou byla ochotná si přeházet v práci šichty a domluvila se s mojí mámau a jedna jí hlídala pondělí, středa, pátek a druhá úterý a čtvrtek a fungovalo to tak měsíc.

HanzliciHanzlici
15.10.2012 v 19:22:27

Peťka, babička nemohla hlídat, protože bych jí musela dát dítě už ráno v půl sedmý. To když jsem nadhodila, tak mi řekla “no, to je blbý, to nevim jak to uděláš“, takže mi bylo jasný, že je to prostě na ní brzo a tedy i kdyby jela s námi, tak by vlastně nejela. A nakonec to má ještě jiné řešení, babi přespí u nás, takže ráno nemusí ani vstávat, ani se já nemusím vracet s Ančí domu, takže optimální. Jenom nechápu, proč to takhle nešlo hned :-) Já mam pořád takový ten pocit, abych někoho moc neotravovala…

Lussy, jo tak přesně na tenhle kolotoč se opravdu moc těším :-))

Semelko, i varianta hlídače v čekárně mě napadla, ale rychle jsem ji zahnala, protože a) nevim, zda a kdo vůbec tam bude a když už, tak jestli bude ochotný hlídat a za b) pořád by to byl cizí člověk a toho já se bojim… ale měla bych někdy takovou situaci nasimulovat, abych aspoň zjistila, co je možné a co ne.

Ale konec dobrý, všechno dobré. Chlap se dneska hnal domů se dvěma auty, aby mi tu jedno mohl nechat, což mu nebylo zrovna příjemné, tak aspoň uspíší řešení tadytoho problému, když už nic :-)

semelkasemelka
15.10.2012 v 17:24:09

Tak u nás to běhá naprosto v pohodě, dítě někdy i obě děti nechávám v čekárně, když jde o prohlídku na “lůžku“. Vydrží tam i sám nebo sami – obvykle mají hračku nebo jídlo a prostě sedí – ale je to o dítěti, prostě se nebojím nechat je za dveřmi. Když jde jen o UTZ nebo konzultaci, tak chodí se mnou i do ordinace.
Horší to bude v porodnici a poradně. V Tomayerovce jsem dítě nechávala v kabince s hračkou. Jak to bude teď netuším, ale zase mám dost příbuzenstva, aby bylo vždy koho požádat ;)

A někoho v čekárně bys poprosit nemohla?

LussyLussy
15.10.2012 v 15:44:04

Hanzlici,
ona stejně za pár měsíců nastane situace, která nebude mít řešení :-)
třeba jedno dítě zdravé, druhé nemocné a to zdravé táhneš k doktorovi s tím nemocným, protože nemáš hlídání.
to zdravé tam něco chytne, s tím co bylo nemocné máš jít na kontrolu,ale už mezi zdravé děti, ale musíš tam s tím nemocným a tak to už uzdravené vezmeš sebou, to tam něco chytí a tak pořád dokolečka dokola, vím o čem mluvím.

Nebo jedno dítě má průjem a druhý zvrací a jsi sama doma a nevíš o který se postarat dřív :-)

PeťkaPeťka
15.10.2012 v 15:30:48

Hanzlici, tak to je teda opravdu krkolomné, 50km.
Nemůže jet babička rovnou s váma?

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist