Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » Opary a jak na ně?Opary a jak na ně?
nuninka
12.10.2012 v 8:37:02

Vím, že jde o časté téma, ale víte o něčem co opravdu zabere?
Mastičky z lékárny mi nepomáhají, spíše mi opar zhorší.
Bolí mě celá pusa, kterou mám díky oparu nateklou. Už nevím čím bych to namazala. Zatím mažu tea-tre olejem, účinek je takový že se opar celkem drží a nezvětšuje se. Nejhorší ale je, že mě bolí, svědí nebo pálí ret. Díky tomu mě začala bolet hlava.
Mě se opary vyrazí vždy přes noc, takže běžně známky toho, že se objeví nejsou.
Poraďte prosím něco co by mohlo zabrat.

Stránky: [1] 2
nuninka
13.10.2012 v 14:40:21

Babofko, řekla bych že tentokrát to bylo změnou počasí. Bylo hodně teplo a pak najednou šílený skok do zimy. Ráno jsem škrábala auto, odpoledne teplo a pak opar :-(

Peťko, tak co, opar není? :-)
Zatím to chvíli bolí, chvíli svědí. V noci jsem párkrát do něho dostala ránu od dětí a myslela jsem, že se bolestí ……
Ale snad už se to bude lepšit.

PeťkaPeťka
12.10.2012 v 21:52:40

Věřím tomu, že psychika má neskutečný význam, co se týká zdraví, pak určitě.
Nicméně v této oblasti, ať přemýšlím, jak přemýšlím, tady zakopaný pes našich oparů/aftů nebude. Tady je “knížka“ mimo. :-)

U nás v rodině si afty předáváme. I když se snažíme, samozřejmě má každý svoji skleničku, nepusinkujeme se atd..Když má afty malá, stejně je od ní do týdne chytnu. Starší na to netrpí téměř vůbec.

Kolegyně měla opar vždy, když měla teplotu, stačila zvýšená a šup, opar vylezl. Trpěla na to tedy i během roku, na imunologii bylo vše v pořádku, i tak chodila na injekce na podporu imunity. Co si pamatuju, efekt to nemělo. Jak vylezlo slunce, nebo byl mráz, šup opar.

A mám takový pocit, že mi bude stačit o tom psát, či si číst a budu ho mít zítra taky. :-)

Nuninko, jak to vypadá? Už lepší?

babofka
12.10.2012 v 20:42:17

nuninko, a máš vypozorované, kdy se ti ty opary vyrážejí? Stres, únava, určitá strava, …???

Každopádně každá nemoc má svoji příčinu. A opar je projevem nemoci. Způsobují je viry a s těmi je obvykle obtížné bojovat. Můžeš zkusit klasickou medicínu, údajně funguje mastička Vironal, ale spíš asi jen urychlí průběh hojení. Nezamezí jejich znovuobjevení… Nevyžene “nemoc“ z těla…

Protože je to věc imunity, můžeš zkusit řešit věc na imunologii.

Jinak z přírodní medicíny můžu doporučit přípravky Vironal, Drags Imun nebo Grepofit od fy Energy. Prostuduj si který z přípravků by ti seděl lépe, kerý je podle tvého uvážení nejlepší. Nečekej zázraky od prvního balení, naopak se při začátku užívání mohou se projevy oparů přechodně zhoršit, ale je to dobrá známka že tělo reaguje. Je dobré si uvědomit, že pokud trpíš opary např. několik let, nezbavíš se jich (resp. jejich příčiny!) mávnutím kouzelného proutku, po prvním dni užívání nebo balení.
A lze to i homeopatií.

Good luck!

HanzliciHanzlici
12.10.2012 v 20:09:09

Je to přinejmenším zajímavé… to, že psychika ovlivňuje zdraví, o tom jsem bytostně přesvědčena odjakživa, i když jsem si nikdy nevšímala vztahu psychiky (i sexuální) a náchylnosti k podobným druhům neduhů. Daly by se na to vést jistě velmi dlouhé debaty, zrovna i v mém okolí aktuální téma, ale mluvit o něm neradno (mezi lidmi běžného ražení), už jsem byla jednou označena za blázna.

LienLien
12.10.2012 v 20:03:42

Hanzlíci, nevím jak to kdo myslí, ale já cituji z knihy, kterou beru vážně. Její autor vychází z dosti rozšířeného přesvědčení, že nemoc nám zobrazuje určitý problém na jiné, než fyzické úrovni a pokud ho na této úrovni nebudeme řešit, bude se stále objevovat popř. zhoršovat.

Peťko, z esoterického hlediska je opar skutečně spojován se sexuální energií:

OPAR – všeobecné přesvědčení o sexuální vině a potřebě trestu; zavrhování sexu; veřejná hanba

Ale musím se přiznat, že sama moc sexuální stránku zpracovanou nemám, takže těžko v tom povedu nějakou přínosnou debatu. Existují samozřejmě mnohé modely sexu pro něco (př. aby se manžel nezlobil, aby mi někdo něco dal, aby nechodil jinam, aby mě měl někdo rád….), které jsou chybné a na zdraví nepřidají. A v duchu hesla “jak nahoře, tak dole“ se pak objevují výtoky kvasinky, plísně – dole a nahoře – opary, afty atd.

PeťkaPeťka
12.10.2012 v 17:35:02

U nás trpí na opary manžel, poměrně často. V létě pravidelně, pokud vyjede do hor, kde je vítr v kombinaci se sluncem, zapomene jelení lůj, pak je z toho opar vcelku 100%.
No a jakmile přijde s oparem, mám za týden po něm téměř z 98% afty. I když ho samozřejmě v době výsevu oparu nelíbám. :-)
Nikdy si ale nestěžuje na bolest, spíše je to asi nepříjemné. Pomáhají mu náplasti – vypadl mi název – z lékárny – přiloží se na noc a druhý den je to o hodně lepší.

Vím, že opar a afty způsobují stejné viry, i tak nechápu, že to takto od něj chytnu, právě i v tom případě, kdy evidentně jde o opar způsobený působením vnějších vlivů.

Hanzlici, Lien nejspíš citovala z knihy – dle dovětku. Už jsem několikrát přemýšlela, že si knihu koupím, ovšem tuto ukázku jsem nějak nepochopila, sedím si asi na vedení. Sice to sem nepatří, ale nechápu proč by měl být sex označován jako lidská slabost? A ještě ve spojitosti s oparem?

Nuninko, držím palce, ať se neřád brzo pryč.

HanzliciHanzlici
12.10.2012 v 17:09:37

Tak já budu asi za blbku, ale nerozumím tomu, co Lien napsala. Anonymku to nějak pobouřilo, Nuninku zase pobavilo, takže nemůžu ani dedukovat, jestli to byl nějaký vtip nebo třeba filosofický postoj… pomoooc :-)))

LienLien
12.10.2012 v 15:19:45

no jo ale však ses ptala co na to zebere ;-)

nuninka
12.10.2012 v 15:07:36

Teda Lien to mi nedělej. Víš jaké to je mít nateklý ret od oparu a ještě se smát?
Zatraceně to bolí a u tvé citace či básni )tak mi to znělo při čtení) jsem se fakt musela smát.

Anonym
12.10.2012 v 15:00:52

Ahoj, já s opary zkušenosti nemám, ale moje kamarádka říkala, že jí pomáhá počínající opar namazat mazem z ucha. Zní to nechutně, ale prý to pomáhá. Tak nevím.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist