Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Těhotenství a porod » Porovnávaly jste své těhotenství s internetem?Porovnávaly jste své těhotenství s internetem?
HanzliciHanzlici
10.10.2012 v 16:43:46

Když jsem byla poprvé těhotná, udělala jsem si každou středu rituál, kdy jsem na netu prošla asi tři oblíbené stránky, kde se popisoval týdenní vývoj plodu. Nestalo se, že bych byť jen jednou na tohle zapoměla. Teď u druhého těhotenství to skouknu sem tam pouze na jedné stránce, jen tak abych orientačně byla v obrazu, k vlastnímu klidu v duši :-) Dělaly jste to nějak podobně? Nebo jste informace hledaly v knížkách? Nebo jste je nehledaly vůbec? Podělte se ;-)

Stránky: [1] 2 3
HanzliciHanzlici
12.10.2012 v 8:58:07

Jo Nuninko, to mi chodilo pak taky, co ve kterym měsíci po narození… hlavně který příkrm by mělo baštit a která kašička je nejlepší. Tak jsem to odhlásila :-) Protože oni si ten e-mail mezi sebou nějak všichni předali nebo co a chodilo mi to i od firem, od kterých jsem ten zájem neměla už vůbec žádný. A myslím dvě firmy aspoň poslaly nějaký vzorek na ozkoušení, tak jsme měli mlsku navíc :-)

nuninka
12.10.2012 v 8:01:13

Určitě jsem si něco četla, ale neporovnávala. Spíše jsem chtěla vědět co se zrovna děje, nebo jak mimi vypadá. Když jsem čekala 3 mimčo, zaregistrovala jsem se na jedny stránky na těhotenský kalendář a pak mi na email pravidelně chodily nejen obrázky a zprávy s tím co a jak.
Bylo to moc pěkné. Teď mi zase chodí o tom co je v jakém měsíci pro dítě běžné, co dělat atd……

HanzliciHanzlici
11.10.2012 v 18:29:30

Já pevně věřím, že se pohlavím dítěte snad nikdo nestresuje! Takové ty časy, kdy žena musela porodit syna, jinak to nebyla správná žena, jsou snad už dávno za námi…
Jinak velký obdiv, já bych asi fakt nevydržela čekat až do konce :-)

PetraOPetraO
11.10.2012 v 14:05:21

Hanzlici, já mám ráda překvapení, takže, bylo to úžasné rozkrýt až po porodu, ale také to nebylo lehké, nevyužít tu možnost.. Myslím, že pro někoho, kdo má konkrétnější představu o pohlaví to nemusí být ani moc dobré vědět před porodem (zvlášť, když zjistí, že se jeho naděje nenaplnila), zažila jsem to u kamarádek, nebylo to pro ně lehké přijmout již během těhotenství pohlaví, které nepreferovaly, ani to podle mě není nedobré vůči miminku v bříšku, ale nevím, nezažila jsem to-třeba by se víc trápily a stresovaly, kdyby nevěděly. Ale po porodu se s tím už žena podle mě nemusí tak vyrovnávat, prostě když uvidí své miminko nezávisle na pohlaví… Já zažila jaké to je porodit holčičku po chlapečkovi, zatímco mi všichni, podle babských rad, hádali dalšího chlapečka, čemuž jsem nakonec také uvěřila a tak nějak jsem počítala s chlapečkem a bylo to naprosto něco úžasného, myslím, že ten pocit po porodu neskutečně zesílil, když se nenarodil chlapeček, ale holčička..

HanzliciHanzlici
11.10.2012 v 10:46:59

Bami 3 kluci a Mimkys 3 holky. Super :-))

mimkysmimkys
11.10.2012 v 10:36:23

Tak já u první holčičky jsem neměla možnost na netu a tak jsem četla v betynce. U druhé to samé,ještě jsme neměly doma net a tak jsem ležela v knížkách. U první jsem tušila že to bude holka a ani jsme si to nechtěli nechat říct. U druhé jsem to taky tušila (holčičku), taky jsme si to neřekli. Nyní čekám třetí holčičku, máme to potvrzené a každý pátek hltám na tomhle odkazu týden po týdnu jak je mimi velké, dlouhé a co už umí. Tak to zažívám poprvé, neměla jsem dřív tu možnost.
http://www.maminkam.cz/7-tyden-tehotenstvi

bamiskabamiska
11.10.2012 v 8:55:35

já si to nechala říct u prvního.,…to mi řekli holčičku…nevím proč ale nekoupila jsem jedinou věc růžovou nějak jsem tomu nevěřila….no a byl z toho kluk…

ostatní dvě těhu jsem si to říct nenechala ale věděla jsem vnitřně že to bude kluk i když ostatní tipovali něco jiného…a vyšlo to moje tušení vždy..

HanzliciHanzlici
11.10.2012 v 8:30:18

No já právě tím, že jsem první dítě hltala tak, jak píše Petra, tak teď, když už to tolik nehrotím a mám pocit, jako bych to nové miminko trochu zanedbávala. Obrazně řečeno. Tak se i tak snažím sem tam si k tomu sednout a trochu si počíst, co se s tím drobkem děje, a to jsem právě myslela tím sdílením, Peťko. Jako že mi jeho vývoj není lhostejný, tak to s ním prožívám alespoň takhle. Možná je to moc přitažené za vlasy a celkem si to i uvědomuji :-) Ale jistě to není nic proti ničemu, zvlášť když to člověk bere opravdu spíš jako zábavu, rozhodně nemá smysl se tím stresovat! Naopak obdivuju všechny, které tohle nedělaly, protože já bych asi umřela zvědavostí :-) Přijde mi to stejné jako nenechat si říct pohlaví, pokud ta možnost je. Prostě bych byla šíleně zvědavá.

Když už jsme u toho, nechaly jste si říct, co to bude?

zikminkazikminka
10.10.2012 v 21:20:12

tak já musím říct že mě to neobtěžuje, chodí mi 3 emaily, kde je stručně napsáno jak velké je asi mimi, co se mu jak zrovna vvvíjí apod…. a jsem za to fakt ráda…. baví mě to.. nejsem moc televizní typ, tak radši večer mrknu na net a zjistím jak na tom je ten mrňous ve mě :-)

nejkrásnější na světě je dětský smích!

PeťkaPeťka
10.10.2012 v 21:19:38

Hanzlici, teď jsem to trošku nepochopila:
… sdílení toho jeho vývoje s miminkem?
Právě, že v té době internet byl, ale já měla takový strach, aby to prostě vyšlo, že jsem raději nikde nic nečetla, nepozorovala se.
Možná pak až tu druhou polovinu.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist