Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Tělesný pachTělesný pach
Anonym
7.10.2012 v 16:37:23

Chtěla bych poradit s takovou choulostivou věcí. V práci máme kolegyni, cca 23 let, a ta je cítit permanentně potem. V létě, kdy bylo ještě teplo, tak se hodně větralo, teď už to tak nejde. Všimla jsem si, že je lehce “ovoněná“ již ráno, a pak se to stupňuje. Je dost silné postavy, což věci určitě neprospívá. Chápu, že třeba může mít nějakou nemoc, nevím, ale i tak si myslím, že by se to mělo nějak zvládnout. Nevím, jak to vyřešit a zároveň neurazit, neboť sedět osm hodin v kanceláři s takovým člověkem na elánu moc nepřidá. Děkuji za jakoukoliv radu. Johanka

Stránky: [1] 2
Anonym
12.10.2012 v 20:32:00

Ahoj, důvěrný rozhovor mezi 4 očima je určitě nejlepší řešení. Každopádně příčinou nadměrného pocení může být i zdravotní problém. Pokud takové ty běžné věci jako hygiena selhávají, je na místě hledat jinde – např. zjistit hladiny hormonů štítné žlázy. Good luck!

babofka

MatušenkaMatušenka
12.10.2012 v 20:15:33

Johanku u nás v práci máme stejný problém.Jenže tam dotyčná tak trochu kašle na hygienu a vyloženě se nejedná o pot ,ale zvláštní pach.A občas je to teda síla.to u toho člověka nemůžete ani stát,jak se vám zvedá žaludek.A tak jí to holky řekli ať s tím něco dělá.A že brý má nějakou nemoc a má nato mastičku.Je fakt že když jí použije tak je to znát.Neni tak cítit.Vím že je to těžké to říct .Já bych to nedokázala .A tak ti držím palce.

Anonym
12.10.2012 v 19:02:53

Moc děkuji za všechny názory a rady. Ještě jsem se nerozhodla, jak na to, po pravdě řečeno to tak trochu odkládám, ale myslím, že asi nejvhodnější bude ten důvěrný rozhovor. Je to chůze po velmi tenkém ledu, pokud by to vzala nějak špatně, tak sedět pak pohromadě by bylo ještě náročnější. Každopádně díky. Johanka

PeťkaPeťka
8.10.2012 v 22:47:56

A co zkusit nějaký přípravek z lékárny, pro nadměrné pocení?
Je to nepříjemné, to věřím.

MarieBMarieB
8.10.2012 v 22:24:31

Určitě souhlasím s ostatními- mezi čtyřma očima a šetrně, určitě je to citlivé téma.

bamiskabamiska
8.10.2012 v 21:52:38

v každém případě by mě zajímalo jak to johanka vyřešila….

Anonym
8.10.2012 v 8:56:00

Potit se – to je samozřejmě normální a přirozené. Potí se všichni lidé. A potí se i ti, co mají podpaží oholené, stejně tak jako ti, co se neholí.

Přesto – je-li to obtěžující a zápach nepříjemný – mělo by se to řešit . Zkusila bych rozhovor – důvěrný rozhovor – mezi čtyřma očima – aby se nestyděla víc, než je nezbytně nutné. I tak to bude nepříjemné.

Johanko, přeju hodně štěstí, ať to dobře dopadne.

Helena

LienLien
7.10.2012 v 21:39:13

píšu o své zkušenosti, pokud se oholím, musím použít deo nebo antip., tím pádem se samozřejmě potím méně, ale pokud ho používat nechci, rozhodně je horší být oholená. Holila jsem se léta a jsem ráda, že už zase dlouho ne a žádné problémy s tělesným pachem nemám a hlavně se nemusím natírat žádnými chemickými utlumovadly, narozdíl od dřívější doby.
Navíc si tedy myslím, že pach potu je přirozená věc (více či méně příjemná) a pokud člověk není nemocný a alespon trošku dbá o složení stravy a normální hygienu, není potřeba ho nějak potlačovat.

Anonym
7.10.2012 v 21:25:03

Ksando, já to vím, a proto jsem to “opsala“ (text paní doktorky). Johanka výše uvedla, že kolegyně je silnější postavy a sedí ve společné kanceláři (tzn. 8 hodin denně)… z toho to pak jasně vyplývá… že to musí být nepříjemné… to čichat…

Já se taky holím v podpaží a můj partner taky. Beru to jako součást denní hygieny, jako se sprchuju, jako si čistím zuby.

Katka

ksanda.1MD
7.10.2012 v 21:19:34

Katko, jde asi taky o to, jak dlouho ten pot je čerstvý :-). Myslím, že silnějšímu člověku stačí třeba sejít schody – zpotí se a do práce už přijde s “nečerstvým“ potem. Jinak co se týká holení, deodorantů, tak bez výhrad souhlasím. U nás se začal holit i manžel (ačkoliv jsme si to dříve ani jeden nedokázali představit) – je mu tak lépe, nepotí se tolik… Já se teda spíš divím, že to nevadí té paní osobně.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist