Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Jak trávíte víkendy s dětmi?Jak trávíte víkendy s dětmi?
PetraPetra
6.10.2012 v 14:33:15

Tak mě napadlo, že se takhle při sobotě zeptám – jak obvykle trávíte víkendy?
Máte něco, co děláváte pravidelně třeba každou sobotu (návštěva prarodičů, fotbalový zápas…)? Plánujete předem na víkend nějaký zajímavý program? Nebo tomu necháváte volný průběh…
A co děti? Mají nějaké svoje vlastní víkendové aktivity (skaut, nějaký sport), absolvují s vámi ty vaše nebo si prostě “jen“ hrají venku s kamarády?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]
Anonym
7.10.2012 v 19:38:23

Bami, to je poprvé za dobu co máme malého (vlastně od doby co jsem byla jako těhu na neschopence) – nějak se to sešlo. Tchýně se s námi nebaví a děti si bere sporadicky – zavolá tak tři dny předem, kdy si je vezme a většinou termín ještě zruší či posune, ale tentokrát má ode mě velkou pochvalu – řekla v 9 a za dvě minuty 9 byla u nás:-). Naši berou děti občas na výlety(chtěli využít posledního pěkného dne) – většinou teda se mnou, ale teď si mě nevyžádali, tak jsem se nevnucovala:-). Fakt jsem byla nadšená z toho pořádku – my jsme rodina bordelářů – teda manžel a děti typický a já z donucení, takže takový pořádek je pro mě opravdu zážitek:-). No ale neboj – děti přijely před hodinou (po večeři), takže zbývalo jen povyprávět zážitky a vzhledem k tomu, že byly úplně hotové, tak vykoupat a šoupnout do postýlek (ani pohádku nechtěly) – no a i manžel říkal, že to není možné, co za necelou hodinku dokážou:-). Kšanda

bamiskabamiska
7.10.2012 v 17:53:19

kšando tak to je hezké…..závist volného víkendu velká také bych to občas brala. už jen na tu práci a na klid kolem ní a nemuset koukat koho zašlápnu nebo že zrovna musím udělat svačinku….

a i mi přijde že je to lépe uklizené a najednou a né že mi to z druhé strany začne zase někdo vytahovat :D :D :D

ksanda.1MD
7.10.2012 v 17:06:43

My máme teda víkend většinou naplánovaný. Máme dost vytíženého tatínka, navíc k tomu (ještě stále) rozestavěný dům… Soboty máme “pracovní“ – dopol. já poklízím doma, manžel většinou “běhá“ kolem domu i se synem a dcera jak si vybere a taky podle toho co má domluveno s kamarády. Po obědě chodí kluci spát (oba) a my holky hrajeme hry… Odpol. mám většinou už vše hotové a tak vyrážím já s dětmi na návštěvy ke kamarádkám…, aby tatínek měl trošku klidu. No a neděli máme rodinnou – buď jen tak relaxujeme všichni pohromadě nebo jedeme na výlet či do bazénu… Tenhle víkend jsou děti po babičkách – včera si je “vzali“ naši a jeli do ZOO a dnes jsou od rána u tchýně. Já včera umyla okna a dnes vygruntovala celý dům, teď ještě dopékám buchtu a vařím polívku k večeři a pak už jen budu čekat až se mi vrátí ta moje zlatíčka. Manžel je “zavřený“ celý víkend v kotelně – maluje…, přerovnává si nářadí…

bamiskabamiska
7.10.2012 v 12:41:14

tak se hlásím k volnovíkenďačkám…..u nás tak nějak jak to přijde, někdy nákup, návštěva, dodělání práce co je potřeba…no když je hezké počasí tak nějaký výlet, ale to většinou během prázdnin a hezkého počasí….
nejsme nijak akční rodinka…spíš relax a odpočinek

Danniella
7.10.2012 v 9:42:24

U nás taky volný průběh. :-)
Jsme dost omezení tím, že nemůžeme autem a naše obec moc rozmanité možnosti neskýtá. :-) Takže buď nějaká delší procházka a hřiště, nebo odpoledne táborák, blbnutí venku, mezi tím si syn rád vykresluje a nalepuje v různých dětských sešitech, hrajeme stolní hry, karty a tak.
Občas někam vyjedeme, ale to plánujeme předem, třeba k někomu na návštěvu, do města apod. Spojení tu zase docela je, ale přecejen už se člověk musí přizpůsobovat s programem.
Někdy se společně díváme na film, resp. většinou manžel se synem, já si mezi tím radši čtu.
Teď zrovna lehce krápe, takže doteď si lepil samolepky, dělal spojovačky a teď šel k babičce.
Baví mě, že třeba spolu vaříme a děláme společně úplně běžné věci, na které přes týden není čas.

LienLien
6.10.2012 v 22:55:46

TAk my taky nic moc neplánujeme, když vezmu poslední čtyři víkendy tak první jsme měli na návštěvě dědu, v sobotu dopoledne na bramborách u strýce, odpoledne jsem byla s holkama na výletě u rodičů a dalšího příbuzenstva (vždy oběhneme všechny :-) ) V neděli dopoledne na houbách v lese.
Další víkend v sobotu jezdit na koni (tedy Maruška), malá zatím čeká s námi na dětském hřišti, pak jsme ještě v rámci cesty do města nakoupili a malá byla v dětském koutku. V neděli půl dne moštování u sousedů, mají stejně starou holčičku s Maruškou, tak si i děti vyhrály.
Minulou sobotu jsme byli v zábavním parku v Německu, to bylo na celý den a v neděli nic :-).
No a dnes dopoledne u strýce škubat kachny a na jablkách, hruškách. Odpoledne jsem se jela s Maruškou podívat na babi do nemocnice a pak rovnou na druhou babi na zahradu. Zítra je naplánovaný bazén pro všechny.
No a tak nějak je to pořád dokola. Občas proběhne nějaká akce tady na vsi, to potom nikam nevyrážíme a v zimě asi taky budeme více doma.
Jinak pravidelného o víkendu nemáme nic.

ludlinkaludlinka
6.10.2012 v 15:46:45

nemáme to nalajnovaný, podle počasí a akcí, které se konají, dnes měl Zdenda závody v Tvrdonicích a před chvílí přijel, za chvíli jdeme do naší oblíbené hospůdky, kde se koná rozloučení slétem a přivítání podzimu, bude táborák a nějaké soutěže, zítra máme v plánu houby,teda raději hřiby ať to nevyzní, že nebudeme nic dělat

zuzina
6.10.2012 v 15:41:36

zrovna teď jsme venku pili kávu s manželem a dětma a já si říkala,taková pohoda,sluníčko,taková líná sobota :-D
Jelikož těch společných víkendů nemáme zas tak moc,tak se program odvíjí právě od toho.Když nám vyjde celý volný/že jsme doma já i manžel i děti/ tak se snažíme vymyslet nějakou společnou aktivitu,výlet,bazén,návštěvu kina a podobně.
Momentální víkend je líný,protože manžel má oba dva dny ranní a já mám telefonní pohotovost,takže odjet nejde,ale dohání se resty doma/já úklid,manžel momentálně seká trávu/v podvečer bude asi člověče nezlob se nebo karty nebo televize :-)Dcera má víkendy v podstatě svoje,protože třeba předminulý víkend byla ve Znojmě,potom v Pelhřimově a zítra jede do Zlína.Takže ta jezdí na výlety pořád/jezdí na závody v atletice/.
Přiznávám,že přes týden se dětem věnuji méně,takže si hraní s prckem i pokec s dcerou užíváme víkendově.Na takové procházce mi i řekne daleko víc,než na např. na dotaz ,,jak bylo ve škole?“ z klasické přestýdenní odpovědi nic, pak o víkendu vyleze stalo se to a to :-D

…láska na celý život :-)

PetraPetra
6.10.2012 v 14:40:52

U nás je teda převážně varianta “volný průběh“. Jeden z těch dvou dnů se jede na návštěvu ke tchánovcům – většinou na kafe, někdy jedou všichni beze mně, někdy jedeme všichni, jindy zase jede manžel sám. Občas jedeme na návštěvu k našim. Ostatní podle toho, co se namane – když dávají dětský film, jdou holky do kina (promítá jen v sobotu v podvečer), minulý týden byly holky na výstavě domácího zvířectva (pak si tam domluvily i vystavení našeho Karla :-D), občas zajedem na větší dětské hřiště (poslední dobou si ale vyhrají docela u baráku) apod. Když je škaredě, tak sem tam něco vyrábíme nebo se navštěvují s ostatníma dětma s bytovky.
Jak vidno nic moc akčního, tak si říkám, jestli jsem takovej pecivál jen já, nebo to máte někde podobně…

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist