Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Facky a pohlavky k výchově dětí patří?Facky a pohlavky k výchově dětí patří?
JarmuschkaJarmuschka
2.10.2012 v 20:38:02

Londýnský odvolací soud rozhodl, že pohlavky a jiné drobné fyzické tresty svým dětem udělují milující a starostliví rodiče a není to tudíž důvod to jakkoliv trestat. Tím vytvořil precedens.
Celý článek naleznete na stránkách Aktuálně.cz http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=759093#utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-1

K článku je připojena anketa pro čtenáře, zda souhlasí s verdiktem soudu. 97,6% hlasujících souhlasí, 2,4% je proti.

Na kterou stranu se přikloníte vy?

…obavy i radosti až do smrti.

Stránky: [1] 2
radka2
14.10.2012 v 12:28:46

zuzino já taky:-) chtěla jsem myčku takk jsme šli vybírat. synek s manželem tehdá prohlásili-tolik peněz? SE to radši umeje ne? tak jsem týden stávkovala a myčka byla hned:-)

zuzina
14.10.2012 v 9:27:13

http://www.novinky.cz/koktejl/281418-matka-donutila-deti-uklizet-az-stavkou-dum-zaplavilo-spinave-nadobi.html

snad to půjde otevřít.,,zajímavá debata“ pod článkem,kdy souhlasy má ohlas,že jim měla matka dát včas přes h… :-(
jinak s já s mamkou souhlasím,kdysi jsem si takto vybojovala myčku :-D

…láska na celý život :-)

MarinadaMarinada
10.10.2012 v 7:37:45

Facky a pohlavky k výchově nepatří, ale v mých očí je občasný pohlavek (když rodiči ujedou nervy) menší zlo než psychický teror..
Dceru jsem nikdy neuhodila, ale je to spíš její zásluha než moje.

JendulkaJendulka
9.10.2012 v 21:09:33

Myslím, že fyzické tresty jsou projevem bezmoci rodiče, rozhodně dítěti neprospívají, ale taky bych nikoho nesoudila. Nějaký oficiální zákaz by dle mého názoru přinesl akorát neplechu. Jsou různé způsoby, jak svým dětem ubližujeme, nelze to státem nějak ohlídat, s tím se musí vypořádat každý sám. Nikdy nemůžeme znát všechny okolnosti a důledky, odsuzování je strašně jednoduché. Na druhou stranu nevíme, pro jaké lekce si sem naše děti přišly, nemůžeme být dokonalí rodiče a děti to ani nechtějí.
Pokud si dobře vzpomínám, každé své dítě jsem aspoň dvakrát za život plácla přes zadek, ale vždy jsem to brala jako svou slabost, ne jako adekvátní řešení situace.
V současné době někdy zakřičím a pak jim většinou vysvětlím proč a někdy taky řeknu, že ji mi to líto.

Jassmína

LienLien
9.10.2012 v 20:02:54

Myslím, že zuzina to napsala přesně.

U nás se na zadek taky občas dostane, ale je pravda, že to považuji za své výchovné a vlastně i lidské selhání, než za metodu jak dítěti pevně určit hranice.

ksanda.1MD
9.10.2012 v 19:55:02

Zuzino, tak já teda taky souhlasím s tím, že facka či pohlavek je silně ponižující a dle mě pohlavek i nebezpečný. Co se týká přes zadek – taky přiznávám, že syna jsem občas plácla přes zadek – v situacích kdy se mu mohlo něco stát – třeba při přecházení ulice, když se naschvál vysmekl z mé ruky… Byl to pro něj signál – jako, že už to opravdu přehnal a že tohle NE. Já bych tedy doplnila, že v určitém věku může mít plácnutí přes zadek smysl, ale podotýkám – plácnout – spíše jako signál nikoliv, aby to bolelo…!

zuzina
9.10.2012 v 15:53:02

možná to trochu zamotátm,ale čistě z principu,když někdo napíše,že je proti fyzickým trestům a v zápětí dodá,přes zadek to nevadí,tak si to trochu odporuje ne?
Ponížení,že dítě uhodím je stejné,jen přes ten zadek,to možná fyzicky ublíží méně,ale už tu ruku na dítě vztáhnu…

…láska na celý život :-)

Anonym
9.10.2012 v 11:36:18

Zdravím všechny diskutující:) Musím se přidat k menšině…Zásadně nesouhlasím s tím, že facka nebo pohlavek patří do výchovy. Podle vlastních zkušeností (!!!!!) mi přijde tento druh trestu mimořádně ponižující. Vůbec nejsem proti přiměřeným tělesným trestům, sama dám občas přes zadek nebo přes ruku. Ale přes hlavu nikdy! (Mluvím o menších dětech, možná že až přijde puberta, změním názor:)))
Katka

Anonym
4.10.2012 v 13:28:20

http://www.novinky.cz/krimi/277792-dcera-obvinila-matku-z-tyrani-musela-uklizet-ucit-se-a-precist-knizku.html

zikminkazikminka
3.10.2012 v 9:43:34

tak u tohoto tématu jsem se musela usmát… vzpomněla jsem si na to jak nám vyhrožovali rákoskou na kredenci u babičky… ale vždy na ni stačilo upozornit a nikdy jsme ji blízka neviděli :-) myslím si, že facka nepatří nikam a nikomu ( i když… někdy by ji člověk nejradši dal….aby si ulevil) ani dítěti ani dospělému, ale výchovný pohlavek nebo spíše plácnutí přes zadek je od mala potřeba…. a upřímně čím menší dítě se naučí co a jak se má a nemá, tím méně přes zadek dostane… aspoň jsem toho názoru já… uvidíme za dva, tři roky :-D

nejkrásnější na světě je dětský smích!

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist