Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Na VD o VD » Úpravy v diskutárněÚpravy v diskutárně
PetraPetra
25.9.2012 v 9:13:32

Včera prošla diskutárna několika úpravami. Z pohledu běžného návštěvníka jsou to jen drobné změny, podstatně více se odehrálo “v zákulisí“.
I tak mě zajímá:
- které z nových úprav jste zaznamenali?
- líbí se vám? využijete je?
- co by se ještě mělo změnit?

A otázka dne:-) – měl by někdo z vás chuť, čas a odvahu pustit se třeba do moderování některých témat nebo přiložit ruku k dílu při dalších úpravách (přesouvání diskuzí apod.)?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4
PetraPetra
1.10.2012 v 13:25:20

Dočasně jsem stáhla ta zelená kolečka, která označovala diskuze, kde od vaší poslední návštěvy přibyla nějaká reakce.
Pokusím se upravit způsob, jakým se zjišťuje, kam mají přijít, aby to nebyla tkaová zátěž na databázi. Pak se tu znovu objeví ;-)

…neustrnout ;-)

nuninka
27.9.2012 v 13:30:59

Peťko, já to tak taky dělám :-)

PetraPetra
27.9.2012 v 8:11:25

fialový šroubovák ;-) je opravdu připínáček, jak odhadla nuninka, označuje diskuze, které jsou “přišpendlené“ nad výpisem všech ostatních v dané kategorii. Provizorně jsem to nazvala Důležitá témata, ale uvítám návrhy na lepší název ;-) (ještě jsem zvažovala Hlavní témata, Nástěnka, Vývěska – ale nic pořád není to “ono“)

reakce na reakce – ty stromečky fakt nebudou (já vím, nikdy neříkej nikdy, ale zatím jsem pořád přesvědčené, že toto nee). Taky mi to přijde hodně nepřehledné. Zvlášť když jsme zvyklé na to chronologické řazení, tak se obávám, že by v tom byl chaos.
Ale mám vymšleno něco trošku jiného – ke každému diskuznímu příspěvku by mohlo přibýt tlačítko “reagovat“, když na ně kliknete a vložíte svoji reakci, zobrazí se sice stejně jako doteď, ale navíc se u toho příspěvku, na který jste reagovali, zobrazí odkaz na tu vaši reakci (kliknutím se přesunete na příslušnou stránku diskuze a tu reakci budete mít nahoře). U té vaší nové reakce zase bude naopak info, že se jedná o reakci na tu původní, taky s odkazem.
…no teď jen vymyslet, jak to připrogramovat. Zatím jsem se zasekla na tom, aby se otevírala ta správná stránka po kliknutí na odkaz.
Problém s pamatováním přezdívek i toho, co kdo vlastně psal, řeším tak, že na tlačítko Reagovat kliknu pravým tlačítkem myši, vyberu Otevřít odkaz v novém panelu (okně/záložce) a mám pak v jednom okně formulář a ve druhém diskuzi, kterou si můžu po libosti listovat.
Už jsem uvažovala, že by formulář mohl být i přímo pod výpisem příspěvků v diskuzi (konečně jsem snad přišla na to, jak ho tam dostat :-D), ale to se bojím, že si to někdo rozepíše a pak se překlikne na jinou stránku diskuze a celá dosud napsaná odpověď mu zmizí…

…neustrnout ;-)

PeťkaPeťka
27.9.2012 v 7:52:39

Ksando, je to pak, jako diskuze v diskuzi a opravdu mi to přijde naprosto šílené. Navíc pro oko neestetické.

Chápu, jak to myslíš. Malinko je problém, když je diskuze dlouhá a člověk nekouká denně, pak to vzdává, protože pročíst x stránek je prostě pro řadu lidí problém. Kdo chodí denně, nebo obden, hravě dočte to, co ho zajímá.

S těma přezdívkama rozumím, když chceš reagovat, klikneš na reagovata pak už ti vlastně zmizí text z diskuze. Tedy už si nevybavíš, kdo psal něco, na co chceš reagovat. Takto to myslíš?
Šlo by to řešit tak, že si v novém okně otevřeš tu samou diskuzi a překlikneš si z odpovědního okna na text diskuze. Jakože máš v prohlížeči ve dvou oknech otevřené VD.

ksanda.1MD
25.9.2012 v 22:20:49

Peťka, tak to teda koukám. Vůbec by mě nenapadlo, že to může přijít někomu nepřehledné. Mně zas přijde nepřehledný tenhle systém – musí sem člověk chodit každý den, aby mu to nezabralo moc času… A pak mám taky problém, že si nepamatuji přezdívky těch, na které chci reagovat.

LienLien
25.9.2012 v 22:13:38

stromeček petra neudělá, to už tu bylo stokrát diskutováno, vidím to jako Petka

PeťkaPeťka
25.9.2012 v 22:03:56

Kšando – reakce na reakci – myslíš stromeček?
Tak ten se mi nelíbí vůbec a bývá to důvod, proč opouštím diskuze, když už vyjmečně čtu nějaké diskuze i jinde.
V takové diskuzi je pak neskutečný bordel a téma se stáčí úplně někam jinam. Je to pak, jako když si třeba 2-3 osoby “povídají“ pěkně do stromečku, sami ze sebou a pak zase další osoby, pěkně pod sebe. No větší guláš v diskuzi jsem ještě nezažila.

nuninka
25.9.2012 v 21:48:21

Lien, to nebude šroubovák ale připínáček (alespoň mě to tak připadá) a nebude to, jako když připíchneš na nástěnku vzkaz nebo tak něco?

LienLien
25.9.2012 v 21:13:04

No tak aspoň někdo nevidí nápisy modré, ale modročerné :-/

A co znamená ten fialový šroubovák u vzkazníku a otestujeme diskutárnu??

Anonym
25.9.2012 v 20:56:16

Petro, tak nápisy už mám modré taky, ale zelená kolečka…?:-). Jinak pokud by se reakce na reakci řadily pod sebe, byla bych nadšením bez sebe:-) Ksanda

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist