Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Jak zvládáte ranní vstávání?Jak zvládáte ranní vstávání?
PetraPetra
20.9.2012 v 8:28:13

Po dnešním boji s ranním vstáváním se už prostě musím zeptat…
- jak vaše děti ráno vstávají do školy?
- v kolik hodin vstáváte? a v kolik chodí spát?
- jak dostáváte velké spáče z postele?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4
PetraPetra
21.9.2012 v 10:39:49

bami, u nás je školka od 6, družinka od 5.45.

…neustrnout ;-)

bamiskabamiska
21.9.2012 v 10:25:09

berulinko myslím že máte medaily ve vstávání, to je darda…a u vás takhle brzy funguje školka to je brzy tady tak kolem půl sedmé a o jedné vím že od čtvrt na sedm….

PetraPetra
21.9.2012 v 8:27:46

Teda ty snadno vstávající děti můžu jen tiše závidět… Majdu jsem dnes vylovila z peřin zase až v 7.15, ke škole jsme dorazily čtyři minuty před zvoněním.
Říkám si, jestli to buzení na etapy není spíš ke škodě – pořád pak počítá s tím, že ještě chvilku může.

Bohužel s Majdou nefungují ani dohody předem, takže je každý ráno sázka do loterie (málokdy vyhraju). Přitom myslím, že v noci spí dost, že by jí to mělo stačit…

Anička včera nemohla usnout, tak až usnula Majda rožla si lampičku a ještě chvíli četla – byly jsme domluvené, že ráno vstane hned jak jí zazvoní budík na mobilu. A podle předpokladů to taky splnila, s ní už se dá takhle dobře dohodnout, pochopila, že to docela dobře funguje, když dodrží slovo.

…neustrnout ;-)

keenspeedkeenspeed
20.9.2012 v 18:48:41

Prcek chodí zatím do školky ale vcelku si nemám nač stěžovat. Vstávám v půl 6, on většinou až na další písničku v telefonu vyleze, snídaně, oblíknout a před půl 7 na mhd. Většinou je dobře naladěný, cestou zpíváme, hrajem na babu atd. takže dobře stíhám další spoj do práce. :-) Ale je to na minuty, tudíž v zimě dojde ke zpoždění.

Někdy se vzbudí protivnej a kňourá, ale celkem se to dá, nevšímám si ho, a pak se probere a po cestě už v pohodě.

Nejhorších bylo prvních 14dní.. spíš návraty ze školky, to byla každý den odpolední scéna.

Anonym
20.9.2012 v 15:24:00

Ahojda :-D
u nas je vstavani v pohode :- D
Beruska(7r.) vstava okolo pul 8…. prvni vstavam ja,mobil pipne 6:45 ale ja se podvedomne
budim drive,6:40 :- D ,vypnu tutani,protahnu se a jeste chvilicu slastne lezimu..jdu se opritulit kb erusce a snazim se ji jeste nebudit..
vstavam prvni z rodinky,dam do konvice vodu na cajiky,zatim jdu do koupelny,potom nachystam snidani,svacinky( tedy obed do skoly), k cajiku pridam vitaminky..vse do ca 10 minutek :- D
Pak jdu do obyvaku,nalicim se ca do 2-3 minutek..Zapnu “ ranajky“ na Markize,mam to rada,jako kulisu :- D
Nasnidam se..jujnu na hodiny a pokud je cas,budim berusku,vstava syn..pozdeji nejstrarsi..
nekdy cupka beruska dole sama,sotva vstanu,tak ji rikam,ze ma cas..nekdy,jako dnes ranko,ji
jdu probrat,popusinkuji,polehtam,dam nahoru zaluzku..protahne se jako kocka,dnes nechtela vstavat,jinak bez problemu..v kopelne je ze synem,jdu dole,dam svacinky do haly..boty..
nasnidaji se,sama se oblece,rozcese si vlasky,ja delam uces :- D
kdyz mame objed.taxi,vyjizdime 8:35, pokud jdeme pesky,vyrazime 8:10, pomalu do skoly,ale 3 mile..ranko se snazime o klid a pohodu..
skola zacina v 9 h.,ve 8: 45 jsou deti v laine pred tridama,my take,rodjie,do 9 jsme s nima ve drive,velci uz samotni..
Meggi

Piškotka
20.9.2012 v 15:23:10

Petři, Sára vstávala vždycky hrozně špatně. Do školky to bylo kolem 6h, teď do školy budím o třičtvrtě na 6 a vstane stejně až před půl sedmou, je to děs! Vím, že je to brzy, ale co má člověk dělat, když musí do práce? Mohla bych chodit s ní do školy na těch 7:45h, ale to pro mě pak znamená pracovat do 16h a zas bude z družiny odcházet jako jedna z posledních. Spát chodí stále všelijak, je to kvůli tomu, že jsme měli malinký byt, ale už se příští týden stěhujeme do většího a tam má svůj pokojíček, takže do 20:30h bude muset být v posteli. Nejhorší jsou momentálně úterky a čtvrtky, hádejte kvůli kterému seriálu? :-D :-D
Prostě neusne, dokud neskončí Ordinace. Už tomu bude konec ;-) A jak motivuju, aby vstala? Nijak, vstávat se musí, ale štve mě, že často musím zvýšit hlas, už ráno. Snad z toho vyroste.. :-)

Anonym
20.9.2012 v 14:54:12

Domča vstává v pohodě asi pět minut po sedmý – obě děti chodí spát v devět (když jdou dřív, pak se budí kolem jedenáctý a chtějí čučet na TV, tak je dám spát místo v osm až v devět a to chrní celou noc). Mohl by spát déle, klidně do půl osmý, ale prostě se budí:-)Já si nařizuju budíka na sedmou, jak zazvoní vstanu bez problémů. I když se mi teda nechce taky kolikrát, když jsem nemusela vstávat do školky, tak jsem se v posteli váleli tak do osmi. Spíš se mi taky stává, že se probudím ještě před tím, než ten budík zazvoní:-( Kačena pak vstane před osmou. Do tý doby je Domča najedený, připravený na odchod do školky (naštěstí jí máme asi 5 minut od byt) a kouká na animáčka a Kačena zatím dostane snídani a oblíkne se. Já odvedu Domču do školky. Takže u nás vstávání bez problémů. Ale já když byla malá, tak jsem taky vstávala v pohodě, stačilo mi, aby zazvonil budík jednou a už jsem byla vzhůru. Jednou za čas si ale musím jít lehnout třeba v půl desátý a spát. To jsem pak na takových 14 dní zase v pohodě, protože chodím spát docela pozdě, nejdřív o půlnoci. Spíš jsem líná po ránu někam chodit, oblíkat se, to vstávání jako takový mi ani tak nevadí.

Ivča

makinea
20.9.2012 v 14:49:22

Ahoj Petro a ostatní.

TAk ranní vstávání je mor hlavně pro mě, jak já to nesnáším.
Večer si vždy slibuju, že půjdu brzo spát, ale nakonec jdu o půlnoci a když se párkrát v noci vzbudím, tak pak mám ráno dost.
Ale dokud je světlo, tak to jakž takž zvládám, jestli něco nesnáším, tak vstávat za tmy. Brr.
Jinak vstáváme o půl sedmé. TEdy já – trochu se proberu, postarám se o sebe, nachystám snídani, svačinu do školy. Taky tak vstává M. (8). Ta vstává naprosto v pohodě, dokonce si někdy natáhne budíka dřív než musí. Do školy ráda přijde včas, dřív než se otvírá škola, aby měla ještě dost času. Já jsem snad celé dětství dobíhala v posledních minutách :D, takže trochu nechápu, ale díky za to. Dokonce i když třeba já zaspím (občas se mi stalo loni), tak se o sebe postará, hlídá si sama čas, no prostě úplně bez problému.
Spát chodí po deváté, jí to stačí.
Silvinku 4 a Amálku 2 budím v sedm, pokud se nevzbudí samy, což se stane tak v polovině případů.
Tam je to buzení horší, mám co dělat,abych nevlezla do postele k nim a nezalomila to taky :D Většinou prvně otevřu dveře, ať slyší kuchyňský ruch, pak vyhrnu žaluzie a když to nepomůže, tak na ně mluvím.
Ale spíš je problém, že Silvinka je po ránu spomalená, tak jí často popoháním nebo jí obleču, což jindy nedělám. Po cestě do školky už je v pohodě, většinou jede na kole, tak to i urychlí cestu. Po obědě nespává, tak chodí večer spát tak ve čtvrt na devět, většinou si lehnu s ní, je to nejrychleší, spí za 10 minut.
Amálka spí ještě po obědě (nebo před), takže večer chodí tak v devět – dřív neusne a mně se tam s ní nechce hodinu ležet.

berulinka1
20.9.2012 v 13:50:10

Peti,mladší syn takhle vstával 5 let,co chodil do družiny..já chodila na 6 do práce,takže každej den v 5.15hod.byl odchod z domova..zkraje to bylo krutý,ale pak si zvykl :D
V létě mi to vstávání tak nepřijde,protože je venku světlo,ale v zimě když je tma se vstává hůř :-P

Pavlinkav
20.9.2012 v 13:45:51

No vidím, že můžu být ráda za to, co mám.

To jsme tu snad jediní, kdo vstává v pohodě? ;)
Budím v sedm, jediný náš zlozvyk je okamžité zapnutí pohádek, ale po půl osmé už razíme obouvat a do školy. Máme to fakt kousek.

Možná je to z doby, kdy jsem ji budila před šestou a v sedm mi jel z města bus, takže ve školce byla 6.45 většinou první.

Za rok nás to čeká znovu, asi bude Jája chodit do ranní družiny, doma ji asi samotnou nenechám, ještě nevím, to je daleko.
No a Lucinka bude mít stejný časový harmonogram jako mívala Jája – před šestou vzbudit, u pohádek do ní nacpat jogurt, obléct, umýt zuby a cvakat do školky. Ale to jsem jí dělala komplet obsluhu, abych ji dostala včas do školky, pokud ji nehoním, tak je jak zpomalený film :-)

Spát chodí obě před osmou, do půl deváté spí obě.

Když jsme pouštěly CD, tak buď to byly pohádky, nebo Hradišťan – Hrajeme si u maminky a Studánko Rubínko, jsou klidné, Jája u toho usínala velice dlouho, víceméně jsme to zrušili až po narození Lucinky, aby ji to nerušilo, když jsme je šouply do ložnice už obě.

…objevovat doteď nepoznané…

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist