Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Jak byste se zachovaly?Jak byste se zachovaly?
LussyLussy
10.9.2012 v 13:46:35

Holky, stala se mi taková věc.

Kupuju občas malému přesnídávku, naposledy měli v akci, tak jsem jich vzala asi 8, různé příchutě a doma je dávám vedle sebe do skříňky a praštilo mě do očí, že jsou většinou červený i když jahodový jsem nekupovala, protože malý jahody nemůže.

Tak jsem otevřela “jablečnou“ a byla jahodová. “Meruňková“ a “broskvová“ taky. Tak jsem je snědla já s malou a neřešila jsem to.
Pak za pár dní mu dávám zase “jablečnou“, ta vypadala normálně, ale podle chuti meruňková.

Tak se mi to rozleželo v hlavě a napsala jsem výrobci mail.
Napsala jsem jim přesné údaje z posledních 2 co mi zbyly, a že všechny jsou označené jablečné a přitom mají různé příchutě, že se asi někde stala chyba. A že syn jahody nemůže kvůi ekzému, ale někdo má třeba vyloženě alegii a kdyby si toho rodiče nevšimli, tak to může dopadnout hůř než zhoršený ekzém.

Odepsali druhý den, že je to mrzí, že kvalitu výrobků přísně kontrolují, zvlášt té pro děti atd takové ty řeči a jestli jim můžu dát na sebe kontakt a že by mě navštívil jejich obch. zástupce a já bych mu ty přesnídávky dala k prozkoumání.

Tak jsem souhlasila, napsala jim adresu a telefon a teď volal ten obchoďák, že by se ve čtvrtek zastavil kvůli té reklamaci a že to “nějak vyřídíme“. Tak jsem řekla, že to nebyla reklamace, ale spíš upozornění a ať se staví.
Mám z toho takový pocit, že mi dají nějaký balíček jejich výrobků a hotovo.
Na jednu stranu to nechci nijak dramatizovat,ale na druhou stranu mi to leží v hlavě. Protože třeba malý nesmí mléko, v některých přesnídávkách je tvaroh, smetana nebo syrovátka, tak ty etikety pořád studuju a když si představím co by bylo,kdyby snědl nějakou co nemůže…
Jak byste se zachovaly Vy?

Stránky: [1]
ZavaZava
13.9.2012 v 13:52:29

Mě takovýhle přístup vytáčí do ruda, takže nevím, jestli bych na ně neposlala nějakou inspekci. Vždyť jde o život dětí!! V dnešní době, kdy je alergický každý druhý dítě… To mlíko mě udivuje ještě o něco víc.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

LienLien
13.9.2012 v 13:37:44

ona změna značky nejspíš nepomůže, stane se to totiž všude, teď jsem zase někde vyhrabala, že si někdo dělal rozbor kojeneckých mlék a že to byl masakr jako prase, na FB je, že se na to podívají v ADost, tak budu sledovat.

bamiskabamiska
13.9.2012 v 13:31:54

lussy tak prvně jsem chtěla písnout že to je docela příjemné dvacet přesnídávek….jen je mi líto, že to zkazilo tvou důvěru ….možná od jiné firmy jinou věc….. s tím výbšrem to nemáš jednoduché….

jednání jsem takovéhle ale očekávala, že něco dostaneš a o víc že nepůjde

LussyLussy
13.9.2012 v 13:25:23

Takže tu byl obchodní zástupce výrobce, ani nešel dál. Přes vrátka mi řekl, že se občas stává!
Z toho jsem byla tak na větvi, že se to nesnaží ani nějak okecat a řekne:to víte, jsme jenom lidi, že jsem mu dala ty špatné, on mi za to dal 10 jablečných a 10 broskových a hotovo.

Tyhle dojíme a už žádný kupovat nebudu, malý nesmí tolik jídel,že pro něj stejně skoro nic nemůžu koupit a nebudu riskovat, že tam bude něco co tam být nemá.

Anonym
10.9.2012 v 21:37:13

Lussy, zachovala bych se stejně (v poslední době jsem dokonce hodně podobnou věc zažila, ale s jiným výrobkem). Dostaneš balíček, ber to pozitivně :-) Protože jinak to ani brát nejde. Jsme všichni zcela odkázáni na to, co píšou na etiketách. Což o to, u přesnídávky ten rozdíl poznáš, horší je, jestli někde uvádějí, že to neobsahuje sóju a opak je pravdou. To prostě neovlivníš. A rozdíl zjistíš až z alergické reakce. Což je teda katastrofa, ale já osobně věřím tomu, že je to přísně hlídané a že není potřeba se bát. S těmi přesnídávkami bych byla pak asi na vážkách, ale jak řikam… věřit jim to musíme :-( Jinak bys asi musela hnát hygienu a jiné instituce preventivně do všech potravinářských výroben a to nevím, jestli je realizovatelné. Hanzlici

danasidanasi
10.9.2012 v 17:31:12

Lussy, něco podobného jsem řešila 1997. Tenkrát, ale nebylo tolik sledování k dětské výživě, ta u nás byla poměrně v plenkách. Také jsem to řešila k vůli alergii. Výrobce to pojal jako reklamaci. Dovezli bednu výrobků, omluvný dopis, aby mi zacpali hubu a bylo. Ale myslím, že se čas i věci posunuli. Jen abys byla připravena i na tuto variantu.

Na druhou stranu, kdo ti dá dnes něco zadarmo.

A lidé jsou omylní. A jsou také jenom lidi. Můj manžel třeba nakládá jogurty a převáží je kamionem (nemohu být konkrétní odkud a kam) a má možnost si koupit za pakatel „jogurty s překvapením“. To znamená, že když dojíždí linka, již nasadí na pás jiné obaly a může se stát, že do jahodových obalů naplní zbytek meruňkových atd. Jogurty stojí korunu a již si celé okolí zvyklo, že se bavíme, kdo měl jaké. Neb manžel bere vždy půl palety. A dál se to dává po rodině a sousedech.

…být neskonale šťastný

nuninka
10.9.2012 v 15:10:13

Lussy, úplně stejně jako ty. Možná bych šla přímo do obchodu hned je reklamovala. Ale u nás by je děti snědli a já bych ani nevěděla, že mají jinou chuť.
V tvém případě bych to tak ale nenechala. Uvidíš co ti řekne ve čtvrtek. Musíš pak hned napsat :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist