Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Vybíráte dětem kroužky? Nebo to necháváte jen na nich?Vybíráte dětem kroužky? Nebo to necháváte jen na nich?
PetraPetra
6.9.2012 v 12:26:30

Včera jsem založila diskuzi o kroužcích ve škole a narazily jsme tam na tento problém. Myslím, že si to zaslouží samostatnou diskuzi, proto se ptám:

Vybíráte dětem kroužky?
Nebo rozhodnutí necháváte jen na nich? … co když si nic samy nevyberou? necháte je bez mimoškolních aktivit? a co když si toho naopak vyberou hodně?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3
nuninka
10.10.2012 v 9:50:35

Vybíráme společně. Nejprve probereme so by se jm líbilo, pak zjistíme jestli něco takového je, no a nakonec ještě cena :-)
Letos si Markétka vybrala výtvarku a je super, že mi vzali i Natyho, takže chodí spolu a aby měla i nějaký pohyb, tak bude chodit na zumbu. Chtěla jsem aerobik, ale byla by s malými dětmi a to jsem nechtěla.

bamiskabamiska
10.10.2012 v 9:40:42

u nás je to tak že kluci už jsou velcí a vybrali si samy…
menší jsem je trochu navedla…..ale rohodnutí jako takové bylo na nich…

Míša letos začal chodit na tancování źrovna včera byl a v pátek má kick box a Vašík má fotbal za vesnici kde bydlí ex a chdí od letoška na kytaru…

měla jsem ráda když kluci chodili do družiny kroužky v rámci ní…

ale také musím připsat, že tím je rozcrcanej každej den protože je to na střídačku a pořád někde….takže nevím jestli předtím to nebylo lepší a ještě jsem ušetřila : D :D :D

bamiskabamiska
10.10.2012 v 9:33:57

dannielo já si myslím že to zvládne naprosto v pohodě, jen budeš vařit a koukat na pohádky sama a on bude spokojenej fotbalista stejně jako ostatní, proč myslíš že by to nezvládal on a oni jo? já myslím že budeš mít doma spokojenýho kluka kterej se tam vyřádí vybije a bude mít partu dětí…..a ten čas není zas tak špatnej, jen se stihnout do té doby naučit aby po tréninku měl už klid….

radu díky to jsem tu vybuchla smíchy tak to je bezvadný :D :D :D já myslím že ty to s těma svýma zážitkama a prožitkama sepsat do knížky jsi dnes v balíku a je z toho trhák

tak je říjen kroužky se rozjely….
– a co děti jsou spokojené, nebo naopak se jim v nějakém kroužku nelíbí?
– jak budete řešit to když se jim tam nelíbí necháte je chodit dál nebo hned mohou přestat?

Danniella
4.10.2012 v 9:12:16

Holky, u nás se teď řeší tohle:
Kamarádi syna přesvědčují, aby začal chodit na fotbal. Včera se byl podívat na zápas, chce se tam přihlásit.
Nic proti nemám, ale trénink je v půl páté. A to mi přijde pozdě. Přecejen škola je zatím pro něj dost náročná, takže po páté už moc neřádíme, spíš si v klidu hrajeme, čteme, pomáhá mi vařit atd. Nebo kouká na pohádky.
Vysvětlovala jsem mu, proč se mi to nezdá, ale byl z toho hrozně smutný, tak jsem se rozhodla ho tam vzít, nechat ho, ať si to zkusí. Ale kdyby to bylo náročné, nevím, jak by to řešil vůči kamarádům se svým pocitem, že to nezvládá.
Já bych ho tam přihlásila nejradši až příští rok, ale on tam tak děsně chce.

meggi41meggi41
3.10.2012 v 22:00:07

radi,zase mas pravdu,citim to stejne a jeste jsi mne super pobavila :-D uplne to vidim zive…mas doma osobnost,ja taky ( 7 letou)
delas to moc dobre!!!!!!

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

radka2
3.10.2012 v 21:20:48

já zastávám stanovisko, že dětem nechám vybrat. nenutím, nezakazuju, ale přesto jsem “strašná“ matka:-) v první třídě měli nábor na judo. synek tam chtěl chodit. vysvětlila jsem mu (máme v rodině profíka judistu) že s ním budou mrskat ze začátku o zem, že to nebude o praní, ale o sebeovládání. přesto chtěl jít. tak šel. první hodina – po pěti minutách přišel (nebo spíš utekl z hodiny), hulákal na mě, že ho učitelka chtěla zabít, mrskla s ním o zem…já mu říkám – já ti to říkala, cos čekal? a to šestiletý děcko na mě křičelo celou cestu domů malým městem – tys měla mít rozum, tys mě to měla zakázat, vždyť mě tam ubližovali,chtěli mě zabít:-) takže ať si zkusí vše na co mají chuť, ale nenutit.

JarmuschkaJarmuschka
3.10.2012 v 21:03:22

Holky teď přišly s tím, že v pátek, kdy zatím nemají žádný kroužek, je ve škole florbal.
Tak to už jsem jim rozmluvila, že pátek je jediný den, kdy nic nemají a že by to tak mohlo zůstat.
Jestli výhledově (třeba příští rok) něco vypustí a dají se na florbal, budiž.
;)

…obavy i radosti až do smrti.

Danniella
3.10.2012 v 8:36:44

U nás to funguje tak, že se předem domlouváme, ale hodně se řídím podle toho, co syn chce, protože chodit tam bude on. Ale pořádně se snažím mu vysvětlit, co který kroužek obnáší. Třeba na florbalu jsme se shodli všichni hned, na výtvarce a hudební přípravce taky. Chtěla jsem, aby chodil na nástroj, ale nakonec jsme si to rozmysleli, když vidím, jak je utahaný po škole a družině, přišlo by mi nějaké cvičení po večerech už moc.
Výhoda je, že všechno mají ve škole, je tam i ZUŠ, takže nikam nepřechází a vrací se do družiny.
Kdyby nechtěl nic, asi bych ho nenutila, v družině mají dost pohybu, cvičí, kreslí atd. Řešila bych to až ve vyšší třídě.

makinea
2.10.2012 v 22:53:02

Tak musím napsat, jak to nakonec u nás dopadlo.
Dceři jsem řekla, že to nechám úplně na ní, že jsem si uvědomila, že toto je její věc, že na školu dohlížet budu, ale že kroužky ať si tedy zvolí sama. A že pokud nechce nic, tak že to taky beru.
Nakonec ale přišla s tím, že by přece jen chtěla zkusit tu atletiku, takže už má za sebou tři tréninky a jedny závody a zatím se jí to moc líbí.
A ještě si vybrala v DDM přírodovědecký a chovatelský kroužek, chodí tam s kamarádkou. Včera tam byly poprvé a holky byly opravdu nadšené, že to jsem ani nečekala.
M. má strašně ráda zvířata, ale já na ně v bytě moc zvědavá nejsem, tak se musela spokojit s tím, co venku pochytala (kobylky ap.), příp. s tím, co má babička.
No a včera přišla nadšená a i dnes vyprávěla, že je škoda, že je to jen jednou týdně. Mají tam chameleona, činčilu, rybičky, hada, šneky… Budou prý i chodit do přírody na výlety. TAkže asi úplná trefa. A já mám taky radost.

Navíc jsem na sebe fakt pyšná :), že jsem ji do toho ani nepřemlouvala.
Atletiku má dvakrát týdně – hodinu a ten přírodovědecký jednou týdně dvouhodinovku. Navíc jsou to kroužky na dobrých místech, kam i může chodit sama.

ksanda.1MD
8.9.2012 v 19:34:32

Ještě jsem chtěla dodat, že kromě Skauta jsou to všechno aktivity v době “družiny“. Petro, četla jsem to také, ale dle mě se to týká spíše kroužků, které vyžadujou přípravu i doma, ne? (jako je např. flétna, tenis…) To je můj názor – v tom článku to nebylo.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist