Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Začátek vyučování v 7 hodin?Začátek vyučování v 7 hodin?
PeťkaPeťka
31.8.2012 v 16:54:18

Všude se poslední dobou píše o tom, jak u nás chodí děti zbytečně brzo ráno do školy.
Nemusím být odborník, aby mi bylo jasné, že většina školáků, natož pak mládežníků, má problém ráno vůbec vylézt z postele, natož fungovat.
O to víc jsem překvapená z rozvrhu hodin mojí středoškolačky, kde mají dokonce 2x v týdnu výuku od 7mi hodin!

Přijde vám to v pořádku? Máte také někdo, kdo už má starší děti podobný rozvrh, nebo zkušenost?

Stránky: [1] 2 3 4
bamiskabamiska
3.9.2012 v 14:26:39

tak máme také úpravu rozvrhu od 7 ano ale tři dny do tří :D

bamiskabamiska
3.9.2012 v 11:16:56

tak Vašík má školu od 7 do půl druhé a v pátek jen do jedné…asi to tak na těch středních a učnákách je normální…na druhou stranu je nadšenej že bude brzy doma….tak jsem ho hned naladila co bude mít času na učení :D

PeťkaPeťka
3.9.2012 v 8:32:16

Tak mám zprávy, že rozvrh se bude upravovat určitě. Vznikl tam nějaký error. :-)
Spolužačka dcery má na stránkách po přihlášení jiný rozvrh, dle něhož by se žáci museli naklonovat, neb mají půlené hodiny, ale na obě hodiny zrovna dcera i spolužačka docházejí. V po mají 7 – 17.40 – bez pauzy na oběd. :-) Takže to opravdu bude nějaký šotek.
A na jeden předmět mají psané dva vyučující, což se mi taky nechce věřit, že jeden předmět a dva učitelé. :-)
Dcera se smála, že se bude teleportovat, že to bude dobrý. :-)

PeťkaPeťka
2.9.2012 v 22:47:33

Jájsem si právě myslela, že stopování u dnešní mládeže už nějak neletí, ale byla jsem vyvedena z omylu.
Dcera to má zakázané a jen doufám, že v tomhle je rozumná.

Jinak s intrem to je taky problém. U dcery ve třídě nevzaly dvě holčiny, mají tam nějak omezenou dojezdovou vzdálenost. Netuším kolik km, či jaká jsou přesně kritéria přijetí.
Ale zrovna v týdnu mi psala kamarádka, že její dceru na intr nevezmou, dojíždí cca 100km., je málo míst. Zatím neví, jak to budou řešit, po přijetí na školu měla intr slíbený. A aby jí pronajala byt, 16ti leté holce, to nehrozí.

Nicméně já na intru nikdy nebyla, ani jsme tam neměla spolužačky, osobní zkušenosti tedy žádné. Ale koukala jsem u spolužačky dcery, která k nám občas přijde na návštěvu, jaké tam mají pravidla. Rodiče jim podepisují, do kdy budou mít povolené vycházky. Někdo může do max. 22hodin, jiný musí být po večeři v 18.30 zpět na intru. Další se musí hlásit po vyučování a pak může na vycházku atd. To jsem ani netušila, myslela jsem, že pravidla platí pro všechny děti.
A tak si i říkám, že na intru mají děti možná tvrdší režim než doma. :-)

ksanda.1MD
2.9.2012 v 22:38:58

To máte ještě dobré, že se dostanete do školy i třeba v 10:20. Tady jezdí autobus – v 7:20 a pak ve 12:45. Kdo nestíhá ranní, má smůlu. Jinak v zimě je tma i v těch 7:00. Já jsem na intr jezdila cca 150 km – přijížděla jsem v neděli ve 21:45 na nádraží, takže jsem pak ještě šla pěšky přes město. Většinou jsem jezdila sama… Tenkrát mi to nepřišlo a nebála jsem se. Jistě, že až bude jezdit moje dcera či syn, tak se tomu budu snažit vyhnout, že na to jako matka koukám jinak a rozhodně netrvám na tom, aby si moje děti “prošly“ vším čím já, ale jak jsem již psala – nepamatuji si, že bych v té době nějak trpěla :-). CO se týká stopu, tak určitě NE!

MatildaMatilda
2.9.2012 v 14:36:09

Peti, já ti nevím. Já právě s oblibou vzpomínám, jak jsem ty cestičky ušlapané neměla a jak jsem se musela se vším porvat. Snažím se namáčet nos do malých problémků i svým dětem. Takže i teď jako máma vůbec nevidím problém, že musí brzy ráno vstávat a běžet na autobus.
Ano, není mi moc lhostejné, když je třeba -20 stupňů v kruté zimě a ony čekají na autobus, který prostě nejede a nejede… Musejí čekat půl hodiny a pak, když autobus nepřijede, můžou jít domů. Škola jim pak automaticky “Áčko“ omlouvá. Stává se to tu přes zimu dost často. Ale člověk prostě musí zatnout zuby a zvládnout to. Ano, jsou tu rodiny, které samozřejmě mají každý z rodičů auto a odvážejí do škol své ratolesti. Ale my jsme odkázaní jen na spoje hromadné dopravy. Musíme se přizpůsobit. Faktem je, že i škola naprosto vychází vstříc. Veškeré pořádané akce – kina, bazény, plus provoz družiny, vše je přizpůsobeno dojíždějícím dětem.

Jinak se dívám teda na stopování dětí. Já jsem stopovat nesměla a ani mě to nenapadlo. Měla bych strach vlézt do auta někomu cizímu a nikdy jsem to neudělala. Jiné to bylo později už se svým manželem, procestovali jsme stopem kus Evropy a bylo to fajn. Ale dětem bych to nedovolila a budu spoléhat na to, že se tady všichni tak známe, že by se mi to určitě doneslo, kdyby to holky zkoušely. Tyjó, úplně mě mrazí při té představě… :-(

A ještě k tomu rannímu vstávání – co se týká mých dcer, tak si radši přivstanou o půl hodiny dříve, aby stihly dřívější autobus a nemusely se mačkat v totálně přecpaném školním autobuse, který vozí děti přímo až ke škole. Ten ranní je ani nedoveze ke škole, musí jít ještě přes město pěšky, ale i přesto jim to vůbec nevadí, jezdí takhle za každého počasí. A vidíš, dokud jsem si nepřečetla tuhle diskuzi, nenapadlo by mě se nad tím zamyslet…

PeťkaPeťka
2.9.2012 v 11:50:49

Soudal, jak tak tady čtu, snad každý měl nultou hodinu psaní na stroji, nebo tělocvik. :-)
To je dobrá statistika. :-)

PeťkaPeťka
2.9.2012 v 11:48:48

Zuzino, jasně, že začínat v 10.30 je nesmysl.
Jen píšu, že buď bude žák ve škole na osmou, nebo přijede až v 10.30. Někdo to řeší tak, že si tam tu hodinu počká, sice v okolí se nemá kam schovat a do školy ho nepustí, ale vyčká třeba na nádraží. A někdo to řeší tak, že vážně přijede až na tu 10.30 a kašle na to.
Tohle je ale věc rodičů, pokud to dětem tolerují. S tím my (zatím – ťukám) problém nemáme.
Takového absence bych dětem teda netolerovala. Pokud to někde dělají, tak jejich věc.

Právě. Jak je možné, že na stejnou věc koukáme jako rodiče už jinak? :-)
Jako mladá jsem jezdila, neříkám že nějak často, ale ano, stalo se. Nyní, už jako matka s tím nesouhlasím. :-)

suodal
2.9.2012 v 11:23:37

Ahojky Peťko,

nestíhám číst celou diskuzi, ale….na SŠ jsme měli rozdílný rozvrh v lichém a sudém týdnu. V prváku jsem chodila jen 2x na nultou hod. a ve druháku to bylo přesně obráceně…na nultou jsem chodila téměř pořád, jen 2x za 14 dní jsme měli normální začátek vyučování. Od třeťáku jsme měli i odpo vyučování a já přijela třeba v 18 hod. ze školy :-( Sice jsem stávala později a jela do školy na 10.30 hod, ale celý den byl prostě v háji!!!! Ráno jsem se sice hezky vydadynkala, ale stálo to za houbec :-(

Pro mě, ač jsem byla a stále jsem milovníkem dlouhého spánku a dlouhých ranních rozjezdů bylo ve škole mnohem víc vyhovující začínat na nultou hodinu. Nějak jsem si pak na to zvykla a nebyla to zas taková hrůza. Nejhorší byla zima, když jsme měli nultou hodinu administraci a psaní na stroji… profesorka nás nikdy nešetřila a s oblibou nás nechala rozepsat 5 min. na psac. stroji a pak následovala desetiminutovka :-( Ale to už je o něčem jiném….

zuzina
2.9.2012 v 11:08:42

Peťko začínat o půl 11 je už fakt trochu moc ne?Chápu,že je to problém,ale na střední škole jsou už děti z různých oblastí dojezdu a pochybuju,že kvůli pár dětem se bude přizpůsobovat celá třída :-( napadlo mě totiž řešení,které jsme měli my taky kvůli dojezdu ze zapadákova,abych na praxi nemusela až tak moc brzy vstávat,respektivně na přípoj by mě musel někdo odvést,tak jsem byla na intru a zažila nezapomenutelné časy :-)
a s tím souvisí druhá tvoje otázka,ano párkrát jsem stopem právě z intru jela a skončila jsem s tím,když jsem si stopnula svého bráchu a dostala od něj sekec.neprásknul mě tenkrát :-D jako matka se teď na to dívám samozřejmě jinak…

…láska na celý život :-)

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist